Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Warhammer Türkiye Turnuvası  (Okunma sayısı 11988 defa)

Barbar139

• E-Posta
Warhammer Türkiye Turnuvası
« : Mayıs 28, 2011, 08:32:43 ÖS »
Biraz soğudu gibi bu olay, yeni mekan bulunması taşınma vs, bir hatırlatayım dedim.

Çözülecek hususları sıralarsak;

1. Mekan (en kritik konu, bu hallolursa işlerin yüzde doksanı halledilir)

Var mı şimdiye kadar mekan bakınan soran eden? Akla gelen başka alternatifler var mı?

2. İzmir dışı katılımcıları

Ya bu meselede şöyle tedirginlikler var, sonuçta doğru düzgün bir ödül vermiyoruz, hani 1.yi "Türkiye Birincisi" yapabilir miyiz, buna yetkimiz var mı, yaparsak kim ne kadar sallar bu belli değil. Hani bu durumda, insanlar yol parası verip gelirler mi, gelirse kaç kişi gelir, sonuçta İzmir'den 10 kişi İstanbul'dan 2 kişi Ankara'dan 1 kişi gelecekse çok da anlamı yok. Şey fikri ortaya atıldı, gelenlerin, otobüsle gelmeleri halinde geliş biletlerini biz karşılayalım. Buna bütçe yeter mi? Bunun alternatifi, kalacak yerlerini bizim karşılamamız olabilir.

Ama böyle yaptığımız zaman katılım parası almamamız gerek, hani bilmiyorum katılım parasına gerek var mı. Bilmiyorum işte fikirleri atıyorum ortaya. Tabi bunun olabilmesi için mekanı bedavaya getirmemiz gerekiyor, o da zor.

3. Kalacak yer, turnuva kuralları belirlenmesi, duyuru.

Bunlar en kolay işler sanki, duyurular zaten şimdiden yapılmaya başlandı. Birkaç mekan bakıp mekanı kesinleştirince bunları hallederiz gibi geldi.

öyle, muhabbeti canlı tutayım dedim...
"If you're going through hell, keep going."

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
Ynt: Warhammer Türkiye Turnuvası
« Yanıtla #1 : Mayıs 29, 2011, 09:28:59 ÖÖ »
konuyu tekrar gündeme alman güzel oldu antalyadan sizlerle bağlantıya geçmek istiyorlar,

http://www.makephpbb.com/karargah/viewtopic.php?t=5871&start=15&sid=6d7bcac918fdb52334b12bb4c021b329&mforum=karargah
semih herhalde yanıt dönebilir diye düşünüyorum.

« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2011, 10:18:32 ÖÖ Gönderen: Dwolvin »
dey layt com and me wan go hom...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Mayıs 29, 2011, 10:15:14 ÖÖ »
Antalya ile telefon ile görüşülecek. Biraz sohbet edilecek. Numaraları falan alındı. Batuhan'a iletirim, ne istediklerini.

Ekleme:

Aslında birkaç şey daha açık. Böyle bir turnuva artık Kule'nin mekanında yapılamaz. Mekan bakmak lazım. Aklınıza nereler geliyor?
« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2011, 10:22:55 ÖÖ Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Mayıs 29, 2011, 10:37:36 ÖÖ »
Zehir MMO ile görüşmüştü diye hatırlıyorum... Zehirle bir konuşmakta fayda var...

Caine

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Mayıs 29, 2011, 02:43:53 ÖS »
mmo ile bir kere daha görüşme lazım. Ayrıca bir başka alternatif mekan ayarladım, bülent ecevit kültür merkezinde bir salon. öpenzi. ayrıca telefonum herkeste yok mu arayın sorun bana :D

baran

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Mayıs 30, 2011, 12:30:18 ÖS »
Selamlar,

Müjdeli bir haber vereyim. Warhammer 40K Türkiye turnuvası ile ilgili elimdeki bilgileri sizlerle paylaşmak isterim. Bildiğim kadarıyla official olarak bu turnuva gerçekleştirilecek İzmir, İstanbul ve Ankarada ayrı ligler yapılarak lig katılımcı sayıları ile orantılı finale her il belli sayıda oyuncu gönderecek iki gün içerisinde Türkiyenin her yerinden gelmiş olan bu arkadaşlar kazananı belirleyecek. Birinci olan arkadaş 1 haftalığına İngiltere de gamesworkshopun etkinliklerine katılacak diye biliyorum. Dediğim gibi bunlar kesin değil ama yaz başında bu turnuva başlayacak. Fantasy turnuvasıda olacak fakat bu 40k kadar ciddi değil ilerde yapılacak daha kapsamlı bir turnuvaya hazırlık amacı ile. Bu haberler Ankaradan.

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Mayıs 30, 2011, 01:29:59 ÖS »
Selamlar,

Türkiye Fantasy Turnuvası hakkında son gelişmeler:

- Tarih

Temmuz 30-31 veya 23-24 --> Bu haftasonuna kadar kesinleşeceğini tahmin ediyorum. Kesinleşmesiyle ilgili tek olay tahmin edilebileceği gibi mekan.

- Mekan

Bülent Ecevit Kültür Merkezi kesinleşmiş(Zehir'in eline, ayağına sağlık). Bu haftaiçi Tepekule'ye bir ziyaret yapılacak(Batuhan ismini duydum ama hani emrivaki olmasın.. :) ). Mümkünse tabi Tepekule olacak.

- Şehirdışı Katılım

* Antalya'dan en azından 2, belki 3 arkadaş katılacağını söyledi.

* İstanbul'da rakam birkaç kişi daha fazla görünüyor(3-5 arası). Ancak haliyle olay daha da netleşince, rakamlar belli olur diye tahmin ediyorum.

* Ankara ile ilgili iletişim ne durumda bilmiyorum. Ama gene uğraşmaya başlarız herhalde.

- Turnuva içerik ve Kurallar

- Warhammer Fantasy Turnuvası yapılacak. 16 kişiye kadar yerimiz olacak biçimde hazırlık yapılacak.
- Kurallar kesin değil!! Ama 2000-2500 pts gibi düşünülecek. WYSWYG değil ama proxy ve filler olarak 3D model olmak zorunda olacak. SWISS kullanılacak. 4 veya 5 tur maç yapılacak. Tekrar Kurallar kesin değil!! Üç, beş sohbetten çıkanlar bunlar. Bir, iki haftaya netleştiririz diye düşünüyorum.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

stalth

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Mayıs 30, 2011, 10:30:38 ÖS »
* Ankara ile ilgili iletişim ne durumda bilmiyorum. Ama gene uğraşmaya başlarız herhalde.

ben bi ulaşıyım ankaraya

baran

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Mayıs 31, 2011, 09:41:24 ÖÖ »
Ankaradayım yardımcı olabilirim. Kendim aktif fantasy ve 40k oyuncusuyum Ankarada oynayan çoğu arkadaşı tanırım.

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Mayıs 31, 2011, 11:18:18 ÖÖ »
Stalth altına Baran görünce beynim 3 saniye içerisinde kendini kapattı!
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

stalth

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Mayıs 31, 2011, 12:02:16 ÖS »
Stalth altına Baran görünce beynim 3 saniye içerisinde kendini kapattı!

benim bile aklım durdu olm, neyse..

Ben bi arkadaş ile iletişime geçtim aslında ama tabi sende şöyle bi kamu yoklaması yapsan harika olur :)

stalth

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Mayıs 31, 2011, 11:58:09 ÖS »
Sanırsam en önemli mesele kalacak yer şu an?

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Haziran 01, 2011, 09:00:20 ÖÖ »
1:60
2:90
3:120
şeklinde gümrük civarında bi otelle konuşmuştuk izmircon için.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #13 : Haziran 01, 2011, 10:47:52 ÖÖ »
Bornova'da şu ufak pansiyon 20 TL akşamı.

- Mark Twain

stalth

• E-Posta
« Yanıtla #14 : Haziran 01, 2011, 04:11:00 ÖS »
 "en büyük sorun lar
1.kalacak yer
2.orduların taşınması ve turnuva boyunca orduların saklanabileceği bir yer yani 2-3 gün olacaksa turnuva orduları her gece eve taşımak yerine mekanda filan bir yer ayarlansa über olur"

şöyle bir cevap aldım ne istersinize, sanırım ordu saklanması için Ecevit Kültür Merkezinde bir formül bulsak iyi olur.