Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ravenloft - Dreaming Dreams  (Okunma sayısı 3065 defa)

Ruhi

• E-Posta
Ravenloft - Dreaming Dreams
« : Kasım 18, 2011, 09:15:54 ÖÖ »
Alıntı yapılan: Edgar Allan Poe
Deep into that darkness peering, long I stood there, wondering, fearing, doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before.

Ben bayağa düşündüm ne oynayabiliriz diye. Sanırsam (ve umarım) keyifli birkaç fikir yakaladım. Yakup, Veysel ve Batuhan, biraz geyik yapalım efendiler.

Lvl konusu:
Ben 3. - 5. lvl gibi uygun diye düşünüyorum. Yok, biraz daha yüksek veya 1.lvl derseniz bekliyorum.

Sınıf konusu:
Herhangi bir sınıf oynayabilirsiniz. Ama lütfen başka settinglere direk çağrışım yapmasın. Yani gidip Arap falcı, Uzak Doğu Kung-fu'cusu falan oynamayalım.

Irk konusu:
İnsan Ravenloft setting'i ve bence tercih sebebi olsa da, hani fark etmez aslında. Planetouched gibi bir şey de gitmez ama settinge.

Background konusu:
Bir karakter testi gibi bir şey yayınlayacağım(eskilerde hazırladığımız bir şey). Onun doldurulması zorunlu diyeceğim. Demi-Plane of Dread'den de olabilir karakter, herhangi bir DnD setting'inden de (ama lütfen Al-Quadim, Kara-Tur falan olursa bir sohbet edelim)

Tarih ve Zaman:
Gelecek hafta başlayabiliriz. Perşembe OK gibi görünüyor.
« Son Düzenleme: Kasım 18, 2011, 09:18:17 ÖÖ Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
Ynt: Ravenloft - Dreaming Dreams
« Yanıtla #1 : Kasım 18, 2011, 11:01:25 ÖÖ »
Bahsettiğim Karakter Testi.. Ve evet uzun.. ve evet bazı sorular karakter için anlamsız..

Doldurabildiğinizi doldurun arkadaşlar.

Doldururken canınızı sıkabilir: Oyuna Ravenloft'da başlıyoruz. Test'de "1 hafta önce ne yapıyordunuz" gibi birkaç soru var. Haliyle net 1 hafta diyemezsiniz. Hani oyundan önce ne yapıyordunuz gibi cevap verirseniz yeterde artar bile.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Kasım 18, 2011, 11:48:08 ÖÖ »
"Gözlük veya Lens"  aklıma ehliyet geldi :)
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #3 : Kasım 18, 2011, 01:09:12 ÖS »
Direk Ravenloft ise Level 1 olmayalım. Benim oynadığım Ravenloftlarda önce bir yerlerde takılır sonra sisler alıp götürürdü o yüzden lvl artmış olurdu...
Tomb Kings
2189+

Dwolvin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Kasım 18, 2011, 08:30:08 ÖS »
Ya 1 ya da 3 olsun. 1 gram daha yüksek olmasın. bence. Bence. Bence.

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Kasım 18, 2011, 09:19:33 ÖS »
Selam Abi,

Biraz geç oldu ama yazmadan geçemedim. Sen zaten biliyorsudur gerçi. Budur.

en.m.wikipedia.org/wiki/Masque_of_the_Red_Death_(Ravenloft)

Steampunk+Ravenloft, son günlerin favori konularının birleşimi yani. ;)

Saygılar,

Eshevar

• Misafir
    • Epipopanik
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Kasım 19, 2011, 02:57:54 ÖS »
Masque of the Red Death.. *ağzının suyu akar* poe'nin en sevdiğim hikayesi olsa gerek
ironk..

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #7 : Kasım 20, 2011, 06:38:25 ÖS »
Ben ne yazık ki Perşembe uygun değilim. Böyle durumların ileride de olacağından oyundan da çekiliyorum. Kusura bakmayın. İyi eğlenceler...
Tomb Kings
2189+

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Kasım 23, 2011, 10:38:09 ÖÖ »
Yarın akşam karakter yapmaya toplanıyoruz. Unutmayalım efendiler.

NOT: Haber ola. (Çok da büyük olmayan) Bir ihtimal Utku (Bizim firmadan bir arkadaş, geçen sene gelip gitti hatırlayan var ise) da katılacak.
« Son Düzenleme: Kasım 23, 2011, 10:42:20 ÖÖ Gönderen: anchorite »

- Mark Twain