Savaş Çekici > Flames of War

Flames Of War hakkında bilmediğimiz herşey!

<< < (3/17) > >>

Barbar139:
Ek olarak;

1) Gruptan 1 transport bile patlarsa bütün transportlar mot. test tutturmak zorunda yoksa zorunlu olarak kenara gönderiliyorlar. (Almanlar'ın gepanzertesinin sanırım bunun için özel kuralı var)

Bunun dışında transport assault'ta patlarsa içindekiler save atmadan yok olur diye biliyorum. (Alman Mounted Assault kuralında en azından böyle yazıyor, diğerleri için durum nedir çok bilmiyorum)

3) Taşıma kapasitesini 6 takım olarak sınırladılar diye hatırlıyorum.

Ruhi:
- Gruptan 1 transport patlarsa, içlerindeki adamlarla mı kenara gidiyorlar üstat?

- Half-Tracklar falan hep transport değil mi?

Barbar139:
Hayır, hepsi içindeki adamları bırakıp kenara gidiyorlar. Oyunu mu terk ediyorlar, yoksa sent to the rear ile gidip sonra geri gelebiliyorlar mı ondan emin değilim, muhtemelen sent to the rear'dır.

Adam taşıyan herşey transport abi, half-trackler dahil.

DNA Maniac:
Fekat halftrackler armoured transport oldukları için farklı kuralları var ve hatta bide alman olurlarsa daha da farklı kuralları var.

Bununda sebebini anladım amerikalılar filan armoured transportlarını savaş alanına yakın bölgelere asker taşırken başlarına bi iş gelmesin diye kullanıyolar.
Almanlarsa bunları savaş aracı olarak kullanıyorlar.

Ruhi:
Transportlar boş olduklarında muhakkak "Back to Rear" oluyormuş. Yani, boş transport yanımızda gelsin 2 makineli sıksın olmuyormuş diye anladım ben.

Ayrıca transport içinde assult'a kalkılmıyormuş. Bir tek almanların özel kuralı var yapabiliyorlar bu işi diye. Çok büyük olay cidden. Onlar da tanklara yapamıyorlarmış bu işi, ve assult eden takım transportun içinden çıkıp assult ediyor gibi sayılıyormuş. Ama gene de muhteşem tabi. Makineli tüfek takımlarına falan half-track ile gidip dağıtmak rüya gibi.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git