Savaş Çekici > Warhammer Fantasy Battles

Age of Sigmar

<< < (3/3)

blackwinter:
Alkim age og sigmar deneme oyunu oynarim ben eger istersen. Bakin karargahta adamlar oynadi cokta begenmisler.

Oyun hakkinda bilgimiz olmadan fikrimiz var durumundayiz.

tulmir:

--- Alıntı yapılan: blackwinter - Temmuz 10, 2015, 09:52:22 ÖÖ ---Oyun hakkinda bilgimiz olmadan fikrimiz var durumundayiz.

--- Alıntı sonu ---

Kurallar bedava nette var üstat, nasıl bilgimiz olmadan fikrimiz olduğunu düşünmüşsün anlamadım. Oyuna burda kötü berbat diyen olmadı zaten. Asıl mesele bunun 40K türevi bir oyun olması(internette bir yorumda warhammar 20K diye bir yorum görmüştüm, tam isabet olmuş). Mass battle Fantasy olmaması, elimizdeki modellerin yakın zamanda satışının bitip ilerleyen zamanda yeni modeller değiştirilecek olması, yok dans edersen ya da bağırırsan re-roll alman felan vb. bir sürü şeyden dolayı benim gibi herkes tepkili ya da üzgün. Hani bunlar fikir değil, bayağı somut bilgi.

Ben zaten 40K oynayan arkadaşların bu oyunu çok beğeneceğini düşünüyorum. WHFB oyuncuları için de hazır elimizde model ve kuralları varken oynamaları gerektiğini düşünüyorum.

blackwinter:
Ben bu yazdiklarinin hepsini biliyorum. Kurallarida okudum warscrollarida okudum. Battlereport izledim.

Oynamadan nerdrage te herkes be onu diyorum. Oyun bu okuyarak anlasilmaz oynayarak seversin yada sevmezsin.

tulmir:
Abi öyle diyorsun da, eski bir WHFB oyuncusu olarak bu olaya baktığında gerçekten bunun WHFB'ın bir devamı olduğunu mu düşünyorsun? Modellerin boyutu değişti, tam bir Marine oldu, base'ler değişti, orduların ismi değişti, kurallar komple değişti, oyunun adı bile değişti üstat :) bence bu oluşan tepkiler çok normal. Doğal olarak bir WHFB oyuncusu bildiğimiz Warhammer'a devam etmek isterse önünde ya 8.edisyona devam etmek ya da başka sistemlere geçmek gibi iki seçeneği var, ki bu da GW yüzünden. Yani burda bence en büyük hata tüm bu olanları oyuncuların beğenmemesine bağlamak olur.

Bence bundan sonra GW'nin oyun sistemlerini ana sisteme oturtmadan devam etmek gerekir, bu 40K için de bence böyle olmalı. Adamlar işlerine gelmeyince yok bunlar End Times diyip WHFB'yi kapattı, yarın aynısını AOS ve 40K'ya da yapacaklar. Bu fikir değil, kesin bilgi :)

stalth:
http://www.louisvillewargaming.com/Files/AzyrComp.pdf

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git