Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Oyuna ne kadar malzeme hazırlayabilirsiniz?  (Okunma sayısı 2543 defa)

Ruhi

• E-Posta
Oyuna ne kadar malzeme hazırlayabilirsiniz?
« : Mayıs 08, 2013, 11:31:26 ÖS »
Bugün Aylin'le Mouseguard oynadık. Hani sohbet ediyorduk, görüyordum falan ama... katılmak başka bir şeymiş. Çok ciddi miktarda probe ve renk katan malzeme oluyormuş oyunda. Çok etkileyiciydi. Bir noktadan sonra her şeyin resmini çekmeye ve çektirmeye başladım. Bravo yav.

1- Ufak kil fareler ki her oyuncuya hediye oluyor bunlar.

2- Karekter kağıdının arkasında ufak bir siyah beyaz basit fare çizimi var. Oyunda her mouseguard'ın cloak ve tüy rengi farklı olabiliyor. Aylin boyama kalemleri getiriyormuş. Her oyuncu oyundan önce çizim yapıyor.

3- Çizgi romanlarını beraber almıştık ama hemen oyundan önce önümde görünce, hemen bir iki chapter okudum. Direk havaya sokuyor bu hikaye.

4- İsim, skill ve trait seçme işlemi için oyunda kullanılmayan, bu noktada işe yarayan parçalanmış bir kitap fotokopisi.

5- Zarlarda güzel ama hani oyuncuların ingilizcesi kötüdür diye GM tarafından getirilmiş sözlük vardı masada.

6- Düzgün bir şekilde tutulan oyun defteri ben hiç tutamadım. Kıskançlıktan çektim. Her 3 sayfada hazır oyun varmış.

7- Mouseguard paraları ve pouchları: Kilden yapılıp, boyanmış ve üstüne basit semboller çizilmiş. 25 gp vardı.

8- Rulo şeklinde katlanmış, iple bağlanmış içinde Mouseguard sembolü olan bir çıktı.

9- Üstüne karalama yapılabilen, orjinal haritanın zoomlanmış bir kısmı

Gerçekten bravo yav. GM hizmeti böyle bir şey. Heh. :)
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Aureole

• To Lead, to inspire, to get lucky.
    • E-Posta
Ynt: Oyuna ne kadar malzeme hazırlayabilirsiniz?
« Yanıtla #1 : Mayıs 08, 2013, 11:49:28 ÖS »
 Bu övgüler de fazla probun oyunu sulandıracağını söyleyen adamdan geliyor. Teşekkürler. Her şeyi keyifle hazırlıyorum. Evde daha bir sürü nerede kullanacağımı bilmediğim şey var. Kilden ufak MG kitaplığı bile yaptım. Sırf kitaplık için senaryo yazasım var.

Şimdilerde Pathfinder'ın hazır senaryoları revaçta ama ben kendi senaryolarımı yazıp biriktirmeyi seviyorum. Hiç ne oynatsam kaygım olmuyor.

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Mayıs 09, 2013, 12:22:38 ÖS »
Aylin dayanamadım, facebook'ta paylaşıyorum. Ve hatta acaba bana da yer olur mu ki? :)
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Aureole

• To Lead, to inspire, to get lucky.
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Mayıs 10, 2013, 11:14:30 ÖÖ »
Gelecek hafta aynı oyunun devamını oynayacağız. İstersen seni bir şekilde senaryoya katabilirim?