Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Pathfinder Oyun Günü'nün ardından..  (Okunma sayısı 2470 defa)

Ruhi

• E-Posta
Pathfinder Oyun Günü'nün ardından..
« : Aralık 23, 2012, 11:25:57 ÖS »
Selamlar,

Öncelikle Yakup direk zaten yarına oyun açmış. Hani anlaşılan Pathfinder oyun günü bir şeyler kazandırmış. Sizin gününüz nasıldı?
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Ynt: Pathfinder Oyun Günü'nün ardından..
« Yanıtla #1 : Aralık 24, 2012, 02:11:09 ÖS »
Şukela!

Daha basite indirgenmiş karakter kağıtları beni mutlu etti ve hazır senaryolar oyunun belli bir kalitenin altına düşmeyeceğini garanti eder gibi geldi bana. Senaryolar genel itibariyle 3-4 saat içinde çözümlenecek senaryolar ve hani amerikada vs insanların günde 3 tane oynadıkların bahsettiler (bakınız 3 oturumlu conlar.) Ayrıca DM yetiştirmek için güzel bir sistem gibi gözüktü bana zira dm e yardımcı olmak adına elinde iyi dökümanları var. Hiç değilse Dm otomatik olarak oyuna hazırlanmış geliyor diye düşündüm. Bunun dışında kendi performansını ölçmek yada dm in performansını da ölçmek adına da iyi bi sistem çünkü oyunun havasının ne olması gerektiği yada işte sen de aynı senaryoyu oynat bakalım nasıl olcak vs işte ben oynarken dm böyle yapmıştı şimdi ben oynatırken böyle oldu filan gibi durumlara girmeye elverişli. Yanlış da anlaşılmasın tabiki çok fazla hazır senayo var, asla aynı senaryoyu 2 defa oynama gibi bi sorun yok :) Ha tabi pathfinder değil path finder society oyunları için konuşuyorum. Bunlar da exp artış hızı sabit ve hep hazır senaryolar oynanıyor vs. ayrıca 4-5 oyunluk senaryoları da var diye anladım ben ama yalan yanlış bişeyler atmayayım ortaya :)

Güzel bi gün oldu, içmecesi daha da güzel oldu, ellere sağlık diyorum.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Aralık 24, 2012, 02:21:13 ÖS »
Valla açıkçası ben adamların worldwide campaing sistemlerini çok beğendim... Sağolsun PathFinder Society Türkiye'den arkadaşlar da İstanbuldan gelip İzmirde böyle bir etkinlik düzenlediler... Yapımda ve yayında Emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür etmek istiyorum... Path Finder Society Oyunları hakkında da:
- 3,5-4 saatte tamamalanacak one shoot oyunlar
- Tüm yunlar önceden yazılmış (çünkü aslında tüm oyunlar birbirleri ile bağlantılı)
- XP Gold ve Prestij sistemi (adamlarının kendilerinin de söylediği üzere) inandırıcı olmasada dünya çapında oynanan ve birbirini etkileyebilen bir campaing sistemi için oldukça güzel...
- Bence Kulede oyanılabilmesi oldukça mümkün, çünkü senaryolar 4 saatte bitiyor...
- Her fiction'a ait oyuna serpiştirilmiş extra görevlerin olması ve bu görevi gerçekleştirirsen extra prestij puanı kazanman falan çok güzel düşünülmüş...
- Bu arada Senaryonun sonundaki cambatler ciddi koordinsayon istiyor diye düşünüyorum... (bizim oyunda karakterimin ölmesinin sebebi, aynı trik'(5 foot step, +13 ile double shoot)i kullanan bir ranger'ın olayını öldüğüm round çözmem oldu açıkçası, o adamı ilk rounddan flank'e alabilseydik, kimse ölmeden o encounter'dan çıkabilirdik...). çünkü 4 masadan 2 tanesi party defeat, 1 masa da ise 1 ölü le bitti, goblin oyunu nasıl bitti onu bilemiyorum...

Genel olarak keyifli bir gündü, yaptıkları katkılardan dolayı Başta Pathfinder Society'den gelen arkadaşlarımıza olmak üzere katılan herkese teşekkürler...

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Aralık 24, 2012, 02:28:35 ÖS »
- Yukarıda sayılan nedenlerden ötürü Bence DM/GM yetiştirmek için güzel bir sisitem (bkz: Rogue Trader GM yokluğundan söndü)
- Her ne kadar birbirinden bağımsız insanların biraraya gelip oyun oynamasını kolaylaştıran Oyun dışı ve oyun içi kurallar konulmuş olsa da (Non-Evil party, Pathfinder öldürmek yasak), dikkatli oynamayı gerektiriyor, parti kompozisyonuna dikkat edilmesi gerek (Örneğin bizde ağzı laf yapan Lawful olmayan adam gerekiyordu, Leventlerin masasına sert defansif adam) bunu eğer kulede yaparsak rogue traderdaki gibi 1 navy guard, 1 polis, 1 aquielinas gibi yönlendirmeyle başarabiliriz.
- Volo üzülecek demiştim bir ara oyun hap yapısı nedeniyle extensive RP'ye uygun olmayabilir, olabilir de...
dey layt com and me wan go hom...