Modelcilik Ve Boyama > Genel

10mm Napoleonics

<< < (2/3) > >>

Ruhi:

--- Alıntı yapılan: Barbar139 - Ağustos 04, 2013, 10:57:39 ÖS ---Kolay gelsin abi... Çok güzelmiş modeller bu arada. Sen de yavaş yavaş "yılda bir kez Napoleonics tarzı tek bir oyun oynayan ingiliz amca" moduna mı gireceksin =)

--- Alıntı sonu ---

Hahaha.. Abi aynı şeyi hissediyordum. Hatta anlatayım dün bir şey okudum. Paylaşayım:

Bakıyorum bu 10mm, historical wargaming forumlarına. Bir tane resimlere bakın diye bir link atmışlar. Takip ettim linki bir battle report çıktı. Çok keyiflendim okumaya başladım. Battle reportu yazan adam, "I am usually a self-player" tadında bir tabir yazmış. "Oha" dedim tabi. Sonra forumu search ettim. Bayağı bunlarla dolu. Artık ben de tek başıma oynarım. Hehe.. Hatta Çöpçatan'a yazarım yav. Bu akşam Fransız-İngiltere Pensula Savaşı var. Gider Kule'de oynarım falan. Sonra bir de battle report. :D

Neyse o bir tarafa, gerçekten ayda yılda bir defa oynamak için ordu yapacağım sanırım. Dursun yav. Havası var. Bitsin, İngiliz yapacağım. Sonra 1-2 yıla acaba diyorum Ankara Savaşı olayına mı girsem. Timur vs. Beyazıt falan..

Barbar139:
Abi bir konuşalım birlikte yılda bir oynayalım. Hani sen 10 mm gazına girmişsin de istanbulda 2 tane full boyalı 1/72 napoleonic ordu var. Gerçi adamlar oynamoyorlar ama varmış baya orduları. Hani istersen bir muhabbet edelim, hakkaten yılda bir de olsa oyun atacaksak birlikte atalım

Bu modellerle ilgili en büyük sıkıntım şu: sovyetten bie daha fazla model bıyamak lazım ve bu çok korkunç

Ruhi:
İlk regiment bitti. Modeller küçük zaten, biraz daha belirgin olsunlar diye baselerini koyu yaptım. Bayrak yapacaktım standart olarak ama bulamadım. O da küçük malum. Kaybetmiş olabilirim. :)
Diğer taraftan tarihsel olarak adamlar Imperial Eagle taşıyorlarmış standart olarak.

Eklemek lazım modeller harika ve boyamak için oldukça az zaman aldılar. Bakalım bir sonrakilere.

Yakından:

Line Formasyonu:

Line Formasyonu:

March Formasyonu:

March Formasyonu:

Azactoth:
Ellerine sağlık süper gözüküyorlar... :)

Barbar139:
Muhteşemler!

Lakin yine de Napoleonics konusunda gaza gelmiş değilim. Özellikle napoleonic ve age of sail naval warfare hikayesine bakınıyorum bu aralar, net birşeyler bulduğumda buraya da yazarım. Şöyle küçük bir İspanyol donanması kurma konusunda kendimi ikna etmeye çalışıyorum...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git