Modelcilik Ve Boyama > Genel

10mm Napoleonics

<< < (3/3)

Ruhi:
Eyvallah efendiler! :)

Batuhan abi gördüğüm kadarıyla popüler kitaplar şunlar. Hani yanlış anlama popüler dediğim %51 bunları oynuyor falan değil. Ama sürekli gönderme yapılıyor. Özellikle bu Warmaster'a her yerde gönderme var.

Genel Olarak Musket:
Black Powder (Bunun PDF'si var sağda solda var)
Adamlar harika iş yapmamış ama ciddiye alıyorlar oyunu diye hissettim. Expension çıkartıyorlar falan. Çok hoş yani.
Expensionlarının PDF'lerini bulamadım. Alacağım önümüzdeki aylarda falan:
Black Powder Supplement: The Last Argument of Kings (1680'lerden 1790'lara kadar falan sanırım)
Albion Triumphant Volume 1 - The Peninsular campaign: Napolyon Dönemi Fransız ve British Listeleri
Albion Triumphant Volume 2 – The Hundred Days campaign: Napolyon Dönemi Rus, Avusturya, Prusya, Wuttenburg, Baravia, vb. listeler.

Napoleonic Naval
Warhammer Historical - Trafalgar

Tarihsel 6-10 mm scale:
Warhammer Historical - Warmaster Ancients

----

Kafa çok garip bir kafa. Mesala Naval olarak 1:3000 yada 1:2400 falan oynamak isternirse o kadar ucuz şeyler varki. Hani mesala: 15 mm WWII üreten, Levent'in modellerini aldığı firmanın var bir tane: http://www.forgedinbattle.com/index.php?cPath=21  Ben öyle bakıyorum. Keyifli oluyor diye. Gün gelir oynarız belki diye. Heh. Neyse, sohbet ederiz üstat.

Barbar139:
Abi benim bulduklarım şunlar; "Age of Sail ve Napoleonic Naval Wargame'ler" arasında;

1-Close Action

97'de kuralları yazılmış ve o zamandan beri Age of Sail konusunda en sevilen sistemlerden biri. Sıkıntısı, o zamandan beri update edilmemiş, biraz eskimiş gibi geldi.

2-It is Warm Work

2011'de çıkmış. Okuduğum her review çok iyi, denenmesi lazım diyor. Tabii biraz daha detaylı bakmak, kural kitabı almak, indirmek vs lazım...

Mustafa:
Şu video beni gaza getirdi. Ruhi'ye ne yapar bilmiyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=K3n2dXzUBCs

Ruhi:
Gaz olmaz mı yav. Napolyon Reis. Heh. :)

Total-War'daki tüm eraları oynamayı planlıyorum uzun vadede.

Bu arada, buyrun. Beklerim. Bir de paranız falan yok ise, daha da beklerim. Oyun büyükçe savaş yapılacaksa 14-18 birlik ile oynanıyor. Bir birlik yaklaşık 10-12 lira. Boyaması çok kolay, internette gaz video, fotoğraf, hikaye bir sürü, vs. vs.

Ruhi:
2 piyade ünitesini daha birleştirdim. Sprey attım. Boyamaya başlıyacağım. Ağır toplar ve 1 birlik line cavalary(Dragoons) geldi. Bakalım.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git