Savaş Çekici > Historical 10mm

Hail Caesar Kural Seti ile 10mm Dark Ages - Early Medieval

<< < (2/2)

Azactoth:
Bu arada Modeller hangi firmanın, çok güzel gözküyorlar...

Ruhi:
Pendraken'den almayı planlıyorum şimdilik.

Barbar139:
Abi bu işin ustaları zaten kuledeki herkesin aldığı Pendraken ve benim aldığım Magister Militum. Magister'ın yelpazesi biraz daha geniş gibi, az daha pahalı ama. (Magister Milium'da siteye üye olunca, olmadan önce görünen fiyatlar düşüyor biraz, 6.50 görünen paket 5.25 filan oluyor.)

Peki ben neden mi Magister tercih ediyorum? 1-Napolyonik İngilizleri var. 2- Az bir sterlin farkla takip numarası veriyorlar. 3-Daha çeşni gibi.

Ruhi:
Artık official olarak ben Hail Caesar fan'ıyım. Muazzam kuralları varmış.

Dün Semih ile oynadık. Blackpowder ile kural farkları nedeniyle kafa çok karıştı falan ama kuralları bir güzel okuyunca tekrar, kafamda oturdu. Oyun sistemi harika. Gerçekten adamlar Blackpowder'da yaptıkları üç, beş zayıflığı da atmışlar.

- Haliyle dönemsel olarak daha doğru olarak; oyun CC'de bitiyor. Shooting ile adam kaçırmak için cidden çok shooting lazım. Genellikle, birlikleri yavaşlatmak için kullanışlı gibi.
- Break, Flee, destroy falan çok net. Kırılma gene aradaki casuality farkıyla oluyor. Atılan zara göre kaldım veya destroy oldum olmuyor. Daha renkli bir yapısı var.
- Üniteler arasındaki farkları daha belirgin yapmayı başarmışlar. Piyade, atlı, vb. break test tabloları bile biraz farklı.
- Dün oynarken Semih ile masa biraz birbirine girdi, ve üniteler iç içe geçti, vs. Hani biraz benim Selçuklu skirmish atlılar nedeniyle ama, gene de kuralları temiz okuyunca aslında masanın çok anlaşılır durması gerektiğini fark ettim.
- Charge, Support, vs. falan Blackpowder da gibi oynadık dün. Diğer taraftan tekrar okuyunca çok daha temiz çözümlendiğini düşündüm.

Yav, ne kadar pozitif bir hissiyata kapıldım anlatamıyorum. Gerçekten harika bir sistemmiş. İstekli olursa geyik yaparız, ben düzenli olarak Blackpowder ve Hail Caesar oynamaya devam edeceğim.

NOT: 3-4 Division yani 12-16 ünite ile oynamak doğru gibi göründü gözüme.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git