Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Alev Adasının Laneti Finali'nin Ardından Resimler  (Okunma sayısı 5630 defa)

Ruhi

• E-Posta
Alev Adasının Laneti Finali'nin Ardından Resimler
« : Şubat 12, 2012, 10:28:29 ÖS »
Resimleri ortak bir yere atalım dedim.

Başlamadan önce:

Oyunu bu yüzden kazandık gibi:

Merkeze yakın standartlı empire birlikler. Sadece durup Tapınağı araştırdılar.

Bu da oyunu kazanmakta büyük etkendi:

Batuhan ve özellikle Veysel'in rakibin moralini bitiren desteği

Final anı:

Grey Seer Çanıyla beraber toprağın altına çekilip savaştan çekilince. Life'ın 6. büyüsünü yapan Alkım zafer kazanmış bir kumandan... gibi olmasada memnun görünen resmi.

« Son Düzenleme: Şubat 12, 2012, 10:37:17 ÖS Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

vace

• Üye
  • My will be done!
Ynt: Alev Adasının Laneti Finali'nin Ardından Resimler
« Yanıtla #1 : Şubat 12, 2012, 11:46:54 ÖS »
Çok moral bozmadım yaw ;D

Oyundan bir sahne; Destruction tarafında yanardağ patlar(2. turn falan bu ana kadar Salih ve Özgün hiç birşey yapmamış sadece savaşa yetişmek için yürümüşlerdir, sıkıntı tabi). Zarı Deniz atar ve misfire ortalıkta bir bağrışma bir patırtı, Özgün ve Salih isyanlara geçer zaten oynamıyoz bari zarı biz atsakdık der ve zarı alır atar o da ne o da misfire, hemen Salih zarı kapar O da atar ve misfire sonra da Levent bari ben de atayım der O da atar veeeee MISFIRE... Zar tanrısı da yenileceklerini o an söylemişti ben de defalarca sölemiştim ama işte bi 5 saat sonra falan anladılar ;D ;D
Tomb Kings
2189+

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Şubat 13, 2012, 10:08:31 ÖÖ »
Resimlerden güzel oyun olmuşa  benziyor...

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Şubat 13, 2012, 10:52:53 ÖÖ »
bendeki fotolar: http://dl.dropbox.com/u/22050831/campaign_final.rar

bikaç tanesini buraya koyayım...

lé destruction
lé order
İlk roundun ardından: Cüce rangerler ve wild
riderler hızlıca tapınağa ulaşıp, düzen ittifakına
ilk puanlarını kazandırdılar.

Hellstormun nereye sektiğini belirlemeye
çalışırken... Bu sahne bayaa devam etti he,
acayipti. Bişiy vuramadı tabi sonuçta :)
Fire Giant'ı durdurmaya çalışan Empire
çapulcuları. Özgün'ün thunderstompları
saolsun, 3.roundda indi yaratık... :)
3 roundluk march sonucu Cehennem
Kayalıkları'na ancak varabilen beastmen
güruhu, onları bekleyen cücelere karşı.

ve son olarak, yorumsuz...

geyik bi yana, herkese çok teşekkürler arkadaşlar. teknik-taktik analizi de yaparız bir ara...
War, war never changes...

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Şubat 13, 2012, 12:40:52 ÖS »
Son resim çok şey açıklıyor... aradaki farkın bu kadar çok açılmasını açıkça beklemiyordum orası da ayrı... Hani orderin fazladan 7-8 puan önde olmasını bekliyordum ama böyle 20 puan bir acayip olmuş... hani maksat insanları bol bol dangerous terrain zarına zorlamaktı senaryoyu kurarken kafamadaki düşünce sanırım başarılı da olmuşum... ;D ;D ;D

blackwinter

« Yanıtla #5 : Şubat 13, 2012, 01:33:28 ÖS »
abi ben 6 turn boyunca sadece march ettim oyuna tek katkim harpilerle 1 adet w.machine avladim. zaten daha 1. turn kaybettigimiz belli olmustu.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Şubat 13, 2012, 01:39:08 ÖS »
abi ben 6 turn boyunca sadece march ettim oyuna tek katkim harpilerle 1 adet w.machine avladim. zaten daha 1. turn kaybettigimiz belli olmustu.
Açıkçası kimin oyuna nereden başlıyacağı Kumpanya maçlarının sonucuna bağlıydı... Hani 5 çeşit ihtimal vardı her iki taraf içinde; min 12" (V2 ile order buradan başladı) ,24"(V1), 36"(Neutral ile Destruction Burdan başladı), 48" (L1) ve 60"(L2)...

Eğer Alev devlerinde biraz önde olunsaydı yine durum biraz kurtulabilirmiş ama orasıda (destruction için L1) O1 ile bitince alanı savunacak sadece 1 Alev Deviniz kaldı ;) neyse bir daha ki kumpanyaya bileyin dişlerinizi...

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Şubat 13, 2012, 02:01:18 ÖS »
Belki 12"'lik değil de 6" ya da 8"'lik farklar biraz daha mantıklı olabilirdi bu durumda. çünkü gerçekten diğer ekipler gelene dek 4 ordu bir şekilde 2 orduyu yedik....
dey layt com and me wan go hom...

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Şubat 13, 2012, 02:18:55 ÖS »
Semih'in şifreyi çözdüm :P ;D

Alıntı
Cephe 1: Artçıların dönüşü
Order:0
Destruction:0
Sonraki Savaş: Neutral (Neutral)

Destruction: 2 - Destruction 12"'den deploy
Destruction: 1 - Destruction 24"'den deploy
Neutral: 0 - Destruction 36"'den deploy
Order: 1 - Destruction 48"'den deploy
Order: 2 - Destruction 60"'den deploy

Alıntı
Cephe 2: Fısıltılar Mağrası baskını 
Order:2
Sonraki Savaş: Order (Order 2)

Order: 2 - Order 12"'den deploy
Order: 1 - Order 24"'den deploy
Neutral: 0 - Order 36"'den deploy
Destruction: 1 - Order 48"'den deploy
Destruction: 2 - Order 60"'den deploy

Alıntı
Cephe 3: Ateş Devlerine Saldırı
Order:2
Sonraki Savaş: Order (Order 1)

Destruction: 2 - 4 Alev Devi
Destruction: 1 - 3 Alev Devi
Neutral: 0 - 2 Alev Devi
Order: 1 - 1 Alev Devi
Order: 2 - 0 Alev Devi

@ Semih, Güzel mantık oturttun bence Abi.

- Orduların değil 2 tarafın savaşması ve bu sayede uygun 2 adamın frienly maç gibi buluşup hop maç yapabilmeleri.
- Bu ağaç campaign metodu ile 3-4 adımlık 2-3 cepheli sistem ile basit ve biten bir campaign mantığı gerçekten çok ama çok başarılı.

Bu son maçta çok dengesizlik oldu durumları da campaign tecrübesi arttıkça mutlak optimum hale gelecektir.

Ellerine sağlık.

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Şubat 13, 2012, 03:03:36 ÖS »
Açıkçası bu tür senaryoları denemeden oynadığımız için dengesizlik çok olmuş olabilir (elimin kantarı ağır kaçmışsa affola) fakat daha siz kumpanyanın ilk maçını yapmadan önce ben son maçı planlamıştım... aslında yaptığım ilk iş son maçı yazmak/hayal etmek ondan sonra kumpanya maçlarının sonuç larına göre o son maçta olacak olan + ve - leri belirlemek, daha sonra kumpanyanın flufına uygun ara maçları hafta hafta oluşturmak... Açıkçası, Destruction'ın durdurulması senaryoları destruction tarafı için bilinçli olarak zor yazılmıştı (destruction'ın oyuna geç katılması bu sırada ateş devlerinin order'ı oyalaması fikri vardı aklımda...) bu sayede ateş devleri ile ilgili cepheler önem kazanmış olacaktı...  Son savaş başlamadan önce Bu kumpanyayı Order'in kazanacağını tahmin ediyordum ama zaten kumpanyanın genel gidişatına bakarsanız zaten order'in kazanmasından doğal bir şey olmadığını görmüşsünüzdür... 3 çephede birinde ezici üstünlük, birinde üstünlük, son cephede ise beraberlik... hani adamlar kumpanya sırasında iyi iş çıkardılar ve bunun ekmeğini de son oyunde yemek haklarıydı diye düşünüyorum ;)

Bu arada baştada söylediğim gibi son savaşta aman şartlar eşit olsun diye hiç bir kaygım yoktu... Normal şartlarda Order yerleşimini 24", Destruction Yerleşimini 36" ve Mekanı koruyan 1 5W ve 1 adette 3W lu Alev devi olmasını hayal etmiştim (Bunun karşılığı 1. Cephe O1, ikinci cephe N ve Üçüncü Cephe D1) ki bence oldukça da dengeli bir maç olurdu bu haliyle diye düşünüyorum :)

Umut zaten doğru tahminde bulunmuş sadece ateş devlerini açayım:
O2 3Wlu Ateş devi
O1 5W Ateş devi
Neutral 1 5W, 1x3W Ateş devi
D1 2x 5W Ateş devi
D2 2x 5W Ateş Devi + yanardağ 1 ve 2 lerde patlasın(sadece order için)

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Şubat 13, 2012, 03:10:52 ÖS »
Bir sonraki için referans olsun diye söyledik böyle bir şeyi aslında ;D
Destruction Ordularında, Ogreyle beastmen ya da dark elf bile yer değişse acayip şeyler olabilirdi. Leadbelcherler fazla ateş edemediler. Rank&file üniteleri kolay daha kolay azaltıldı (örneğin iki beastmen hordu vardı ortalıkta) yerleşimi bile farklı olsa acayip şeyler olabilirdi diye düşünüyoruz hepimiz...

ben çok eğlendim genel olarak

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #11 : Şubat 13, 2012, 08:37:39 ÖS »
Bence DE kahverengi masada olacaktı en fazla puan getirecek ünite ondaydı o da alacaktı puanları, ogre yerine skaven geçip yastık görevi yapacaktı falan fistan. Güzel maçtı, eğlendi millet ben de iyi destek çıktım. :P
Tomb Kings
2189+

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : Şubat 13, 2012, 10:08:26 ÖS »
link yanlış ya da albüm public değil abi...
War, war never changes...

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : Şubat 13, 2012, 10:23:03 ÖS »
Public değilmiş düzelttim