Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Raven Guards  (Okunma sayısı 3813 defa)

stalth

• E-Posta
Raven Guards
« : Kasım 23, 2012, 11:51:28 ÖS »
Selam, bugün iki sınavım olduğundan dün akşam bolca 40k bakındım da bu çocuklar aklıma düştü, acep yapsam nasıl olur diye bir sorayım dedim. kafamda şöyle bir şey var;

malum raven guard "reasonable marine" modunda bir chapter kafalama savaştan ziyade scoutingdir yok efenim drop pod'dur, arkadan vurmaca oynuyor. ben de şöyle 2-3 birlik scout 1-2 land speeder storm kullanıp biraz assault biraz tactical marine'le desteklesem başlarına da kayvaan shrike'i versem (tüm ordu fleet alsın benim girdiğim birlik de infiltre olsun), tacticalları drop podla sağa sola atıp kalan ne varsa out flank/infiltrate etsem. Nasıl olur dersiniz zira 6th editiondan haberim yok pek henüz?

ps: evet sıkılıyorum bazı bazı

« Son Düzenleme: Kasım 24, 2012, 12:06:48 ÖÖ Gönderen: stalth »

Azactoth

• E-Posta
Ynt: Raven Guards
« Yanıtla #1 : Kasım 24, 2012, 12:21:31 ÖÖ »
aslında yaparsan olur da şu anlık gözlemleyebildiğim 6th edisyon heavy Infantry ve Uçarcaların hüküm süreceği bir edisyon gibi gözüküyor power weaponlar AP3 olduğu için Termşnatör ve benzeri 2+ amcalar ortalıkta resmen fink atıyorlar... hani scout dediğin adamda yanlış bilmiyorsam 4+ save var... Meta olarak biraz incelmekte fayda var ama bana sorarsa fluf olarak gayet şık olur :) Bu arada özlettin kendini... :)

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Kasım 24, 2012, 12:24:49 ÖÖ »
Meta hala belli değil. Ama Drop Pod'lara AA gun opsiyonu gibi bir şey bile duydum hani. Tahminimce hızlı marine birlikler hep iş yapıyorlar. Gene yaparlar diye tahmin ediyorum.

NOT: Uçarcalara henüz direk çözüm yok ama yakında olacak gibi. Diğer taraftan Plasma altın günlerini yaşıyor... :)

NOT 2: Drop Pod acayip bir şey.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Bay V

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Kasım 24, 2012, 12:34:29 ÖÖ »
Bence Wood Elf'lere modüler Space Marine armor al, 40k oynucağında giydir Raven Guard yap, normalde çıkart Wood Elf oyna. Tabi Armorlar ile birlikte yuvarlak taban da standart.

Bu da bonus: "Wood Elfler çok 'odun' yhaaa..." - Selen "Tiki" Highelf

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Kasım 25, 2012, 04:36:44 ÖS »
Selam,

Yeni kurallar sayesinde assault marinler de çok iş yapar hale geldi, hani artık gerçekten alınası oldular. Ben 10luk bir grp boyayacam yakında, ki zinhar karşıydım 5th ed da.

Bu durumda fleet li asaault marineler süper olur bence. Üstüne içine shrike abin girerse infiltrator da olurlar ki bu da çok şık kombo olur!

Termiler de çok iş yapar bu arraca shrike asault squad yerine termilerin içine girebilir. Infiltrator termi 6th ed da deli eder.

Evet evet bu en güzeli oldu bak, fleet li asault marinler ve infiltrator termilere sahip bir saldırıcı güçü ;)

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Kasım 25, 2012, 09:01:28 ÖS »
Umut'un yazarken bir şeyler çıkartma sinsilesi süper olmuş. Çok keyiflendim okuyunca. Eyvallah diyesim geldi. :)
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain