Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 6 Ocak TÜSOT Warhammer 40K Turnuvası  (Okunma sayısı 5952 defa)

Mustafa

• Moderator
  • Forum Enthusiast
    • E-Posta
Ynt: 6 Ocak TÜSOT Warhammer 40K Turnuvası
« Yanıtla #15 : Ocak 06, 2013, 06:56:14 ÖS »
Tüm katılımcılara ve özellikle hakemimiz Ruhi'ye çok teşekkürler. Gerçekten keyifli ve eğlenceli bir gündü.

Daemon Prince vs Kaldor Draigo combat'ı beni benden aldı.
« Son Düzenleme: Ocak 06, 2013, 06:58:57 ÖS Gönderen: Mustafa »

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #16 : Ocak 06, 2013, 07:56:04 ÖS »
kim dövdü
The elves are watching

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #17 : Ocak 06, 2013, 08:30:50 ÖS »
Sonuçlar:

01. Yaşar Kasaba- Crimson Fists (9 Puan)
02. Ata Ünlüsoy - Necron (8 Puan)
03. Semih Uğurlubaş- Eldar (6 Puan)
04. Mustafa Erkaya - Grey Knights (5 Puan)
05. Salih Barlak- Grey Knights (5 Puan)
06. Efe Duman - Chaos Space Marines (4 Puan)
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Mustafa

• Moderator
  • Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #18 : Ocak 06, 2013, 08:40:18 ÖS »
Alıntı
kim dövdü
Combat bitene kadar oyun bitti, Ortada kaldı. Ama Draigo da hiç hasar yoktu. Prince' in ise önceden lascannon dan yediği 2 wound eksiği vardı. Beni benden alan combat ın epikliği ve Prince in attığı invul save zarları idi.

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #19 : Ocak 06, 2013, 10:03:26 ÖS »
Katılan ve emeği geçen herkese bir kez daha teşekkürler... 40K ile dolu dolu bir gün yaşamış oldum....:) Yaşarın ordusu kesinlikle çok iyi kurulmuş bir turnuva ordusuydu, Yaşarda orduyu iyi kullandı space marine in 1. roundunda ağızının dibine 20 sternguard drop pod ile inince en az iki üniteni kaybediyorsun bunu görmüş olduk... Elbet bu arkadaşlara da bir çöüm bulacağız :)

- Necron(Ata) vs Eldar (Semih)
- 1500pts-TUSOT turnuvası 1. Round
- Purge the Alien-Dawn of War
- Draw

Atanın alabileceği bir maçı son roundda attığı deepstrike mishap sebebi ile beraberliğe çevirdiği bir maç oldu... Ne yaparsak yapalım Eldar olarak tonla ünite kaybediyoruz...

- Grey Knights(Salih) vs Eldar (Semih)
- 1500pts-TUSOT turnuvası 2. Round
- The Scouring-Hammer and Anvil
- Eldar Victory

Oyunun dikine oynana masada objektif tutmaca olması benim çok işime geldiği gibi, birde atılan zarlarda 4 ve 3 puanlık objektifler benim tarafımda çıkınca oyuna 1-0 üstün başladım... Menzil üstünlüğümü kullanarak orta menzilde çok etkili olan Gri Şovalyeleri kontrol etmek amacındaydım.. sonra reservlerde deepstrike etmek isteyen terminatörler mishap atıp warptaki asli düşmanları ile savaşmayı bizimle savaşmaya tercih ettikleri için rahat bir nefes aldım... diğer terminatör grubunun Warlok çetesi ile engelledim ve savaşın sonun kadar karşılıklı dövüşüp durduk... Hem avantajlı başlangıç hem de terminatörlerin mishap ile oyunu terketmesi savaşı bana bırakmış oldu...

- Crimson Fists(Yaşar) vs Eldar (Semih)
- 1500pts-TUSOT turnuvası 3. Round
- The Crusade-Vanguard Strike
- Crimson Fists V ictory

Yaşarın Drop pod ile tabiri caiz ise ağızımın dibine inen 20 sternguard'ı oyunun 2nin 1.de toplam 3 scoring ünitemden 2 tanesini yok etmişti... Her nekadar savaş alanın sağ kanadına kaçmış olsamda objektif tutabilecek modelim kalmadığı için en iyi ihtimalle Yaşar first kill 'den kazandığı puan ile oyunu zaten kazanacaktı...ki sonuçta 7-1 gibi bir skorla oyunu kaybetmiş oldum...

Yaşarı bir kez daha tebrik ediyorum... Ama kardeşlermizin kanı yerde kalmayacak (sanırım temizleme teknolojimiz silah teknolojimizden daha iyi durumda ;D) diyor ve gelecek maçlara bakıyoruz... :)

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #20 : Ocak 07, 2013, 01:38:57 ÖS »
Tebrikler Yaşar!

Kaçta bitti turnuva dün akşam film çıkışı uğruyayım diyordum da bitmiştir diye uğramadım.
Tomb Kings
2189+

Yasar

• E-Posta
« Yanıtla #21 : Ocak 07, 2013, 06:46:49 ÖS »
Öncelikle katılan herkese ve hakemimiz Ruhi'ye teşekkürler. Tee İspanyalardan gelen hakemimiz Baran'ı da unutmayalım tabi.
Her zamanki gibi yine çok eğlenceli bir turnuva geçti. Sürpriz rosterın verdiği avantajla kazandık, artık önümüzdeki maçlara bakıcaz :D

- Crimson Fists (Yaşar) vs Grey Knights (Salih)
- 1500pts-TUSOT turnuvası 1. Round
- Purge the Alien-Dawn of War
- Crimson Fists Victory

Oyuna başlamanın verdiği avantajla çift Drop Pod Dreadknigt ve 5li bir squad'ın yanına indik. Tüm combi-melta'ları dreadknight'a sıkarak onu indirdik. ortalamanın oldukça üstünde overwatch atarak bize assault eden squad'ı baya bi incelttik. Daha sonra orta mesafe ateşle termileri ve diğer üniteleri de yok ettik. Salih de sonlarda attığı kötü zarlarla bize yardım etti denebilir :)

- Crimson Fists (Yaşar) vs Grey Knights (Mustafa)
- 1500pts-TUSOT turnuvası 2. Round
- The Scouring-Hammer and Anvil
- Crimson Fists Victory

İlk turnde drop podlarla rakibin önüne indim. 10 stern'ü combat squad yaptım. Öndeki beş meltalı ile Land Raider'ı patlattım. Libby'li takım termilere sıktı ama bişey yapamadı. Öndeki beşli termilerden assault yiyince libby ve tayfası gate of infinity ile tüydü ortamdan. Yine orta menzil atışlar ve Storm Talon ile kalan üniteleri temizledim. 2. battle brother'ı da yenmek biraz üzdü beni ama :)

- Crimson Fists (Yaşar) vs Eldar (Semih)
- 1500pts-TUSOT turnuvası 3. Round
- The Crusade-Vanguard Strike
- Crimson Fists Victory

Gerçekten tabiri caizse Semihin azının dibine indim :) Yine bi sürü ateş ettim. Ama biraz kötü zar attım bu maçta vengeance roundları kullanırken. Bir sürü adam kendi kendini öldürdü. Sonuçta Semih'in tarafındaki objectiveri ele geçirdim. Semih'in scoring olan tüm ünitelerini de öldürünce büyük bi avantaj sağladım. Semih orduma baya bir zarar verse de sonuçta güzel bir maç ve galibiyet oldu.

Emeği geçen herkese tekrar teşekkürler arkadaşlar. Daha nice turnuvalara... Pedro Kantor rulezzz 8)
« Son Düzenleme: Ocak 07, 2013, 08:55:58 ÖS Gönderen: Yasar »