Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Grey Knights...  (Okunma sayısı 5613 defa)

Mustafa

• Moderator
  • Forum Enthusiast
    • E-Posta
Grey Knights...
« : Kasım 15, 2012, 07:59:27 ÖS »
Çok havalı ordu değilmi ya ? Bende bir GK hastalığı başladı şu sıralar. Modelleri filan harika, fluff' ları da çok ilgi çekici yani. BA ları bırakıp GK ye
başlayasım geldi...

Blacknwhite21

• E-Posta
Ynt: Grey Knights...
« Yanıtla #1 : Kasım 15, 2012, 08:55:17 ÖS »
bak bunu bnde dedim zamanında TK için yeterli araştırma yapmadığım için . ( nedeni maç çok kazanamam hatta hiç kazanamam ) . maç yaptıkça hikayerleri okudukça çok sevdim ve THE DAYAK yaşattım herkese en az bir kez bile olsa. ekstra hatırlarsan senle bi konuşma yapmıştık gereken modellerin olmadığı için isteğin rosteri yapamadığını söyelemiştin . biraz daha çalış daha fazla maç yap figür al daha iyi boyamaya çalış bi figüre ayıracağın zamanı 1-2 güne çıkar. eğer çok sevdiysen lord draigo yu okadar bnce.
4200 +  Tomb King
1000 + Necron

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Kasım 15, 2012, 09:19:01 ÖS »
Abi bilmiyorum benimle hiç karşılaştın mı ama 40kya başlayalı iki sene oldu 4 ordu değiştirdim. 1500ün üstüne çıkan tek ordumu(BA) sattım onun yerine tyra deniyim dedim, şimdi chaos topluyorum. o kadar açgözlüyüm ki param olsa bütün modelleri bir günde alırım ama yok işte. şimdi diyeceğim şudur. AMAN! ilk göz ağrından vazgeçme bırak 3000 puanlık ordun olsun 1 yıl 1.5 yıl oyna ondan sonra aklına getir böyle projeleri. geçen karargah forumda killa khan ordusu gördüm ağzım sulandı baktım istiyorum direk kapattım sayfayı elindekinden vazgeçmenin lüzumu yok biriktirmeye devam hele bir toplıyım chaosları kulede dilediğin kadar patakla beni. (yakalayabilirsen tabi :) )
I am Alpharius

Mustafa

• Moderator
  • Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Kasım 15, 2012, 10:17:58 ÖS »
Abi bu ciddi vazgecicem ilk goz agrim falan deil space marine oynamak istiyordum battleforce u daha ucuz oldugu icin blood angels aldim grey knight i gorseydim onun modellerini alirdim.

blackwinter

« Yanıtla #4 : Kasım 15, 2012, 10:40:45 ÖS »
Abi bu ciddi vazgecicem ilk goz agrim falan deil space marine oynamak istiyordum battleforce u daha ucuz oldugu icin blood angels aldim grey knight i gorseydim onun modellerini alirdim.
Eve gecince bunla lgili bisiler yazicam. Ama sakin hemen karar verme
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Kasım 15, 2012, 11:30:25 ÖS »
O zaman düzeltiyim ilk ordunu tamamen bitirmeden AMAN! Sonra hobinin zevki kalmıyo. Bak mesela şu anda önümde boyanacak 6 tane kanat var ama elime hiç fırça alasım yok. Ama yarın oturup paşa paşa boyayacam hepsini :D Ha illa satıcam diyosan da güzel fiyata sat hemen aynı puanda ordunu topla ve harıl harıl boya derim.
I am Alpharius

Mustafa

• Moderator
  • Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Kasım 16, 2012, 12:42:12 ÖÖ »
Alıntı
ilk ordunu tamamen bitirmeden
Abi liseliyim (öğrenci işte) ben, dolayısıyla evin reisin' den belli bir miktar para geliyor, ben harçlıklarımdan falan arttırarak model alacağım GK başlarsam, ki büyük ihtimal başlarım, çünkü çok harikalar. Şimdiki BA ları satıp, üstüne zula parasıyla anca GK çıkarım. Dolayısıyla Şimdiki Ordumu (Blood angels) tamamen bitirmek bana gelmez, sıkılırım.

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Kasım 16, 2012, 12:48:53 ÖÖ »
abi sen grey knight ile bir kaç maç yapıver...bir bak duruma..alırsın onlarıda sıkılırsın endişem :)
The elves are watching

blackwinter

« Yanıtla #8 : Kasım 16, 2012, 08:03:37 ÖÖ »
abi sen grey knight ile bir kaç maç yapıver...bir bak duruma..alırsın onlarıda sıkılırsın endişem :)

enis doğru söylüyor. ben benim Gk kutusunu sana vereyim seniin dolapta dursun. bir süre oyna. öyle karar ver.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Kasım 16, 2012, 09:08:44 ÖÖ »
Bence karar verme...

Hayat hiç bir zaman kolay değil, Ordunu yeteri kadar toplamak boyamak birleştirmek, zaman ve sabır ister.

Sürekli olarak bu güzel değil bırakayım demek gibi bir şey.

Alıntı
Hm şu kuru fasülye çok güzel bir kaşık alayım, uff sıcak (daha ağzın alışmadan yan masadaki iştahla yenen nohutu görererk)
tüh nohut da çok güzelmiş garson kurufasülyeyi götür banan nohut getir...
(nohuttan daha bir kaşık almışken) oo yan tarafta imam bayıldı
LAN GARSON!

Neden lafı bu kadar dolandırdın derseniz, Türkçede iki kelimelik bir deyim var bunu anlatan kimseyi kırmak istemediğimden...
dey layt com and me wan go hom...

wendigo

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Kasım 16, 2012, 09:24:32 ÖÖ »
Eğer çok fena dayak yedik, blood angels gibi ordunun imparator belasını versin diye düşünüyorsan, ben bu işe gireli 1 sene oldu daha hala 1500 puan çıkaracak modelim yok, her türlü dayağı yiyorum :) Bu biraz sabır işi eğer bir anda çok para bayılamıyorsan. Ha ama zevk senin zevkin, tipini fluffını sevmediysen diyecek şey yok. Sadece şu var, tecrübesiz oyuncularız biz, grey knightla da oynarsan, herkesin dilinden düşürmediği necronlarla da oynasan ilk başlarda dayak yiyecen yapacak bişey yok.
Bize her yer Nostramo

blackwinter

« Yanıtla #11 : Kasım 16, 2012, 09:28:16 ÖÖ »
Çok havalı ordu değilmi ya ? Bende bir GK hastalığı başladı şu sıralar. Modelleri filan harika, fluff' ları da çok ilgi çekici yani. BA ları bırakıp GK ye
başlayasım geldi...

Sana başlama falan demiyeceğim. ama ikinci kararını iyi ver. sebebi belli bu sonuçta herhangi bir MMORPG de ikinci bir karakter açmaya benzemiyor (ki bunun hırsınıda çok iyi bilirim 6 sene endgame Warcraft oynayıp 10 larca karakterim oldu.). harcadığın para ve zaman, aldığın tatmin ve mutluluğu mutlaka karşılamalı.

GK' ya gelince modelleri en güzel en farklı space marine ordusu. belkide bunlara space marine bile denemez primarchları yok (yada emperor). Ordo Malleus Inqusitionın askeri gücü gibiler. Silahları(meltagun yok, rocket launcher yok vb. psycannon var.), special rule ları (ekipmansız tüm ünitelerin deepstrike atması, hepsinin psyker olması vs.) herşeyleri farklı. ortak nokta ise power armor/ terminator armor giyiyor olmaları. Bütün ekipmalarını kendileri Titan gezegeninde yapıyorlar. Mechanicustan kimse Titan a giremiyor bile. Ayrıca space marinelerdeki tek monstrous creature olan dreadknight opsiyonu var.hakikaten şık oyuncaklar.

Pahalılar 1500 puanlık maçta o kadar az adam sayısı var ki ölmeye başladılar mı oyunu direkt kaybediyorsun. Hele bunlar pyscannon verdiğin adamlarsa çok tehlikeli oluyor. Puan olarak ucuz opsiyon, Inquisition ekibi kullanmak. Çok acaip setuplar çıkabiliyor ama biraz maddi olarak tuzlu olabilir. Para demişken kurması hem pahalı hem ucuz bir ordu. Neden pahalı? Battelforce u yok. Her üniteyi/ transport u tek tek satın alman gerek. Aynı zamanda ucuz 15 tane terminator alıp bunlar paladin dedin mi zaten 1000 puanı geçiyor.

Ordu 5th deki o inanılmaz yok etme gücünü force weaponların ap3 olması ile bu edition da kaybetti. Ancak hala 3-4 woundlu bir HQ yada monster ı tek bir vuruşta ödürebilmek potasiyeli bile insanın hoşuna gidiyor. :) Sanırım şu anda Necron dan sonra en güçlü Codex e sahibiz.

boyaması çok kolay. ben basıyorum gümüş rengi spreyi, üstüne de detaylarını boyuyorum. Washlayıp bırakıyorum. Ha iyi boyamak istersen internette çok acaip GK boyama tutorialları var.

son olarak ordunu kurmaya karar verirsen paladinler üstüne kur derim(sadece bir fikir. bir çok forum oku konuyla ilgili. bolter and chainsword forumunu çok tavsiye ederim.). 2+/5++ ve 2W çok farklı bir şey. ve GK gibi model sayısı düşük ordularda dayanıklılık çok önemli.

şimdilik aklıma gelenler bunlar.

"Horus Rising"

salnihra

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Kasım 16, 2012, 10:28:56 ÖÖ »
Ben fluff olarak Gri Şövalyeleri çok severdim, son codex ile biraz tatları kaçtı ama "İmparator'un karanlığa karşı insanlığa son hediyesi" olma sıfatlarını sürdürüyorlar.  Marin süper ama bunlar daha da süper meselesi tabii değişik...

Modeller tamamen göz zevki ile ilgili olduğu için ahkam kesmek zor ama ben eski (metal) modellerini daha çok beğeniyorum net bir şekilde, yeni plastikler SB'lerin boyu bir acayip, modelleme opsiyonları daha fazla elbette ama eski modellerin zaten "avsım" pozları vardı :)  Blood Angels'ın yeni plastik kitleri ise muazzam bence ama zaten oralara hiç girmeyelim (bana BA anlattırmayın sıkılırsınız).

Oyun tarzı olarak ikisi bir hayli farklı,  ama zaten 6. sürüm ateş etmeyi daha çok seven bir oyun olması sebebiyle GK'yi can damarından vurmadı (bizi vurdu, assault squad çok fena nerf yedi).  Elit ve küçük bir ordu olacak GK her durumda (INq troop'a abanmazsan elbette)  bunun getirdiği güzellikler de var zorluklar da, ayrıca değerlendirebiliriz.

Paladin'ler bence güç kaybettiler, meta değişebilir tabi yeni kurallar çıktıkça ama bence 5. sürümün sonunda yaşadıkları altın çağlara dönmeleri zor.  Wound Allocation shennigans yapılamıyor olması tüm 2W olan modelleri fena vurdu (bkz. TWC),  silahların 3AP olması ise iyice garip yaptı hasar imkanlarını (5'lik Tactical Terminatör ile Draigo + Paladin squad dövdüm, ki önceki sürümde asla oluru yoktu), 2+ zırhın iyiece verimli olması sebebiyle de millete AP2 silahlar abanmaya başladı o nedenle GK kurarken Paladin yatırımını iyi düşünmek lazım.

Kırmızı zırhından gurur duyan bir melek olarak, Dante'nin bir sözü ile bitirmek isterim:

For eleven hundred years I have fought and I have seen the darkness in our galaxy. I have seen the vileness of the alien, I have seen the heresy of the mutant, I have witnessed the sin of possession. I have seen all the evil that the galaxy harbours and I have slain all whose presence defiles the Emperor. I have seen what you will see, I have fought what you must fight and I have slain what you must slay.

Our enemies number untold billions and they will fight you with tooth and claw, with starships and guns, with vile sorceries and corrupt illusions. They are armed with all the strength that evil can muster. But you, brothers, have something more.

You are armed by the Emperor himself. Righteousness is your shield, Faith your armour and Hatred your weapon. So fear not and be proud, for we are the sons of Sanguinius, the Protectors of Mankind. Aye, we are indeed the Angels of Death.
Aşkta ve savaşta her yol mubahtır!

Mustafa

• Moderator
  • Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : Kasım 16, 2012, 08:57:59 ÖS »
Alıntı
ben benim Gk kutusunu sana vereyim seniin dolapta dursun. bir süre oyna.
Abi teşekkür ederim. Çok iyi olur, hoş olur. Bir denerim orduyu.  :)

Mustafa

• Moderator
  • Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : Kasım 16, 2012, 08:58:08 ÖS »
Yazdıklarınız için teşekkürler. Kararı iyi veririm tabi. Fakat geri dönüşü olmayan bir yola giriyorum (Warp değil  ;D) eh yani dediğiniz doğru, bir oynayıp denemek lazım. Ama işim sonunda büyük ihtimal GK başlayacağım çünkü çok havalılar.