Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 40K Turnuvası İçin Terrain İhtiyacı  (Okunma sayısı 5544 defa)

Ruhi

• E-Posta
40K Turnuvası İçin Terrain İhtiyacı
« : Şubat 28, 2012, 04:58:55 ÖS »
Aslında sadece 40K Turnuvası olarak görmemek lazım tabi de.. İşte. Şu andakiler üç, beş idare ediyorlar. Ancak biraz daha terrain olabilir tabi.

Hazır Kule'de para varken, bir tane daha Imperial Sector alınması taraftarıyım ben. Aslında başka ne alabiliriz bilmediğimden öyle söylüyorum, çünkü biz de olmayan 40K için specific terrain yok gibi bir şey. Hep, taş, tepe yani. Öneri var ise, şunu alalım, boyayalım, vs. gibi.. Hani bir link harika olur. Beraber geyik yapar bir şeyler aldırırız Yakup'a.
« Son Düzenleme: Şubat 28, 2012, 05:00:30 ÖS Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
The elves are watching

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
Ynt: 40K Turnuvası İçin Terrain İhtiyacı
« Yanıtla #2 : Şubat 28, 2012, 05:26:20 ÖS »
sanctum imperialis çok şık
The elves are watching

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Şubat 28, 2012, 05:30:20 ÖS »
Shrine of Aquilla yok ama diğerleri zaten Imperial Sector'ün parçası sanırsam.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Şubat 28, 2012, 05:32:14 ÖS »
bak olabilir..bilmiyorum açıkçası..yakından fotoğrafladıkları için farklı gelmiştir ilk bakışta bana :D
The elves are watching

blackwinter

« Yanıtla #5 : Şubat 28, 2012, 06:04:14 ÖS »
fortress of redemption konuşuluyordu bir ara...
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Şubat 28, 2012, 06:12:09 ÖS »
http://www.games-workshop.com/MEDIA_CustomProductCatalog/m560205a_99120101082_FortressOfRedemption1Redo_873x627.jpg

Türkiye'de yok sanırım. Getirirse Oversoul alabiliriz. Terrain olarak harika görünüyor ama işlevini bilemedim doğrusu. Aslında Halil, birkaç satır yazsa harika olur hani.

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Şubat 28, 2012, 06:41:44 ÖS »
Shrine of Aquilla yok ama diğerleri zaten Imperial Sector'ün parçası sanırsam.

Doğrudur zaten bunlar bizde var...(Aquilla hariç)

Rhonanthor

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Şubat 29, 2012, 01:26:17 ÖÖ »
Honoured Imperium ve Orc Barricade'ler iyi gibi duruyor

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Şubat 29, 2012, 08:47:09 ÖÖ »
İyi haber, kötü haber bilgilendirmeler: Kule'nin terrain olayına ayıracak parası varmış. Hani bu büyük terrainlerden bir sete(Yakup'u ikna etmek zor olmadı. Şaşırdım) ve belki birkaç ufak sete. Diğer taraftan Yakup'un söylediğine göre geçtiğimiz hafta ROBE için Ankara'ya gittiklerinde sitedeki görünen stokların aksine, Oversoul'da terrain olarak sadece Landing Pad görmüşler. Ben bugün bir telefon edip, sorayım diyorum.

- Mark Twain

salnihra

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Şubat 29, 2012, 10:21:06 ÖÖ »
Selamlar,

5. masayı çıkmak konusunda talep alıyorum :)

Fortress of redemption çok şık ama terrain ihtiyacını karşılamak için imperial sector ve Citadel Forest'lara yönelmekte fayda var bence.  Bunlar fiyat maliyet olarak en verimli olanlar galiba (özellikle Imp. Sec.) .

Shrine of the Aquila çok güzel ve merkeze konunca LoS'u komple kapatabilme etkisi sebebiyle oyuna etki edebilen çok faydalı bir terrain.

Imperial Outpost blok halinde LoS kesmesi nedeniyle ve barikatlarının kullanışlı olması sayesinde yine faydalı/verimli terrain'lerden bir tanesi.

Landing Pad, "üst kat"ı iyi kullanan farklı bir terrain tipi, ama terrain ihtiyacını kapatmak için kullanmanızı tavsiye etmem.

Ne kadar bütçe var?  Ona göre rakamlarla mı konuşsak acaba?

Sevgiler,
« Son Düzenleme: Şubat 29, 2012, 10:25:42 ÖÖ Gönderen: salnihra »
Aşkta ve savaşta her yol mubahtır!

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Şubat 29, 2012, 10:34:28 ÖÖ »
Şu anda ne kadar para olduğundan emin değilim ama dünkü sohbet, bu büyük setlerden(sector, outpost, fortress) bir tanesini alabiliriz, sonra birkaç tane daha ufak set alırız gibiydi. İşin aslı bir liste yapsak, yavaş yavaş alınır hani zaman içerisinde. En azından ne kadar para toplamamız lazım, vs. geyiği olur. Shrine of Aquila'nın ne kadar büyük olduğunu sen yazdıktan sonra fark ettim mesala. Senin de söylediğin gibi LOS kapatacak 40K malzemesi ciddi de gereken bir şey hani.

NOT-1: Bir Imperial Sector veya başka terrain almaya kalksak, Oversoul'da yoksa demek istiyorum, yurtdışında getirmek zorlu mu? Kocaman paket falan, sorun çıkartıyorlar mı?

NOT-2: Halil, konu dışı ama seni yakalamışken bu bina terrainleriyle ilgili bir sorum olacak. Her binanın bir tabanı olmalı mı? Yani binayı yaptık, koyduk masaya. Zemin olarak kapladığı bir alan olması gerekiyor mu? Hani Binanın zemin katının şu kadarı da area(veya difficult neyse) terrain falan demek için.

- Mark Twain

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Şubat 29, 2012, 02:21:37 ÖS »
Ya shrine of the aquila pek iç açıcı bir terrain değil. fazla uzun  :-\
I am Alpharius

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta