Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ekim İstatistikleri  (Okunma sayısı 6037 defa)

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
Ekim İstatistikleri
« : Ekim 05, 2013, 06:41:31 ÖÖ »
4 Ekim 2013, soguk bir sonbahar aksami
Lizardmen (Alkim) vs Bretonnia (Cagdas)
Friendly, 3000 point Pitch Battle
Bretonnia Minor Victory

Cok keyfili macti. Ilk kez 2 Lord ile ciktim maca. HKB Lord hicbir sey yapamadi ama diger Lord bayagi puan kaldirdi. Son iki turda oyun gitti gitti geldi, sonucta bana dondu. Macin adamlari bir boluk Saurus ve bir boluk Temple Guard gogusleyen M@A'ler oldu!
« Son Düzenleme: Ekim 05, 2013, 07:29:51 ÖS Gönderen: tulmir »

tulmir

• E-Posta
Ynt: Ekim İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Ekim 13, 2013, 12:27:04 ÖÖ »
13 Ekim Cumartesi
Empire (Ruhi) vs Bretonnia (Cagdas)
Friendly, 2500 point Pitch Battle
Bretonnia Victory

Aslinda Ruhi'nin mac yapmak gibi bir niyeti olmamasina karsin, rakip bulamadigim icin uzgun olan beni biraz da kirmamak adina sahya cikmasiyla maca pasladik. Ilk 2 tur hicbir varlik gosteremeyen Bretonlar, Empire saflarina yaklasinca 3 turda KE+KOTR unitelerinin ayni uniteye girmesi sonucu Ruhi'nin sag kanadi (war machinelerin cok oldugu kanat) dustu. Sunu belirtmem gerekiyor ki, her ne kadar ilk tur zarlardan dolayi mirin kirin etsem de son 2 tur cok iyi zarlar attim ve Ruhi de bir o kadar kotu zarlar atti. Sonucunda Level 4 ve BSB'nin icinde bulundu Halberd grubu masadan kalkinca oyun bana gecmis oldu. Empire karsi ilk oyunumdu, cok cok ters bir ordu Bretonnia icin. Ruhi'ye burdan beni Cumartesi mac yapmadan gondermedigi icin bir kez daha tesekkur ederim, cok saol abi.

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Ekim 13, 2013, 12:52:18 ÖÖ »
Bu minnettarlık hadisesi süper. Kazanınca alçak gönüllü olmakta hep yarar var zaten. Heh. Yav, bizim piyade blockları vallahi çok feci dağılıyorlar yav. Kaç oldu hala uyanamıyorum. Hani adam dövmeyen, statikten, etrafı sararak adam dövelim devri cidden geçeli oluyor, ama ben öğrenemedim. :) Bir de bu beleş çark ile assullt ciddi hala kafamda oturmadı. 

Adam ile sarıp, kolay bufflarla piyade güçlendirmeyince manasız kalıyor çocuklar. RIP insan piyade..

Oyun aslında süper başladı. Hani bir ünite direk shootingle kalktı falan ama sanırım oyunun dönüşü character hunter büyüyü basmama rağmen tek breton BSB'sinin bir şekilde ayakta kalmasıydı diye düşünüyorum.  Sonra gerçekten charge yeyince 2 tane ünitede toplan geri kalan 10 knight, 2 damselden bir brettonlar kalabalıktan çıktılar. Kötü lord, hero yerleşimi de çok kritik oldu tabi. Güzel maçtı yav. Heyecan oldu.

NOT: Mortar gerçekten berbat olmuş. Hani hiçbir şey mi öldüremezsin abicim. 100 puan bir de. Rezalet yani. Helblaster da inanılmaz güçlü bir şey haline gelmiş. Peh..
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Ekim 14, 2013, 09:16:13 ÖS »
14 Ekim Pazartesi
Wood Elf (Semih) vs Bretonnia (Cagdas)
Friendly, 2500 points Pitch Battle
Bretonnia Minor Victory

Ilk tura firtina gibi baslayan Semih, Peg Knight'lari ve 5'lik KoTR unitesini masadan sildi, 10'luk Bowmen unitesi kacirdi ve vurucu gucum olan 3 uniteden 3-4 tane Knight aldi. Agzim acik olanlari seyrederken ne yapacagimi karar veremedim, imdadima 2 oyundur kimseyi vuramayan Treb'ler yetisti. Kendilerini bu maca saklamis olan Treb koyluleri WE hatlarini inceltti. 2. turu bir onceki tur gibi oldurucu giremeyen WE'ler, 3. turda 3 unite Knight'larin (KE+KoTR+QK) charge'ina maruz kalinca oyun orada biraz sekillendi. Wardancer'lar BSB'mi killing blow ettiler ama 2 adet KoTR Knightlar tek baslarina onlara arkadan saldirinca kactilar ve yakalandilar. Oyun 3 turdan sonra CC'taki Brettonnia ustunlugu sayesinde bana gecti. Cok keyifli bir macti, hani Ozgun'le oynadigimiz maclar kadar eglenceliydi  ;D Cok saol Semih, bir sonraki randevumuz WoC vs Brettonnia

MoM: 12'de 10 kez direkt hit eden Trebler (inanilmaz  :-X )

Edit: ilk kez 9 QK ciktim maca. 3+AS olmasi biraz problematik. Bence puan bazinda yaptiklari ise gore pahalilar ama yakaladilar s6 cok can yakiyor
« Son Düzenleme: Ekim 14, 2013, 10:06:17 ÖS Gönderen: tulmir »

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Ekim 15, 2013, 12:26:54 ÖÖ »
14 Ekim Pazartesi
Bretonnia Minor Victory

Ilk tura firtina gibi baslayan Semih, Peg Knight'lari ve 5'lik KoTR unitesini masadan sildi, 10'luk Bowmen unitesi kacirdi ve vurucu gucum olan 3 uniteden 3-4 tane Knight aldi. Agzim acik olanlari seyrederken ne yapacagimi karar veremedim, imdadima 2 oyundur kimseyi vuramayan Treb'ler yetisti. Kendilerini bu maca saklamis olan Treb koyluleri WE hatlarini inceltti. 2. turu bir onceki tur gibi oldurucu giremeyen WE'ler, 3. turda 3 unite Knight'larin (KE+KoTR+QK) charge'ina maruz kalinca oyun orada biraz sekillendi. Wardancer'lar BSB'mi killing blow ettiler ama 2 adet KoTR Knightlar tek baslarina onlara arkadan saldirinca kactilar ve yakalandilar. Oyun 3 turdan sonra CC'taki Brettonnia ustunlugu sayesinde bana gecti. Cok keyifli bir macti, hani Ozgun'le oynadigimiz maclar kadar eglenceliydi  ;D Cok saol Semih, bir sonraki randevumuz WoC vs Brettonnia

Edit: ilk kez 9 QK ciktim maca. 3+AS olmasi biraz problematik. Bence puan bazinda yaptiklari ise gore pahalilar ama yakaladilar s6 cok can yakiyor

adam sıra dayağı çekiyor resmen
The elves are watching

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Ekim 15, 2013, 01:17:05 ÖS »
14 Ekim Pazartesi
Bretonnia Minor Victory

Oyunda bir kaç kırılma noktası oldu:
-2d6 da 4 atmayı başaramayan (2-1 attık) wardancer ünitesinin failed charge'ı (aynı round 2 ünite charge etti ama sadece biri ulaşabildi)
-5 Breton okçusu nun flank charge de içinde hero olan 8 kişilik waywatcher ünitesini dövüp kovalaması...
-Toplam 12 atış yapan tribüşe'lerin 10 direk hit atması
-Oyunda kendi getirdiğim orman haricinde başka orman olmaması...(Bir orman daha olsaydı oyun en kötü berabere bitiyordu)

Bir dahaki sefere Chaos Warriors ile şansımızı deneyeceğiz.. Keyifli oyun için bir kez daha teşekkürler Çağdaş...

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Ekim 16, 2013, 12:37:29 ÖÖ »
13 Ekim Pazar
Dwarfs (Burak) - Lizardmen (Alkım)
2500pts friendly
Watchtower
Dwarfs win

Alkim sagolsun, pazar gununu beni rencide etmeye vakfetmisti. Infinity hezimetinden hemen sonra basladigimiz bu oyunda da kafama kafama darbeleri yedim ama bala göte kule bende kaldi.

Deplasmanda oldugumdan detaya giremiyorum. Alkim, senin zamanin olursa iki satir bisiy yazarsan sevinirim.

Eyw.

War, war never changes...

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Ekim 16, 2013, 10:52:11 ÖÖ »
Bende deplasmandayim emme sunu soyleyeyim cucelerin oyun sonunda 10 modeli kalmisti. 6 turluk oyunun  son  4 turunda cuceleri kuleden cikaramadik
dey layt com and me wan go hom...

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Ekim 27, 2013, 12:02:49 ÖS »
26 Ekim Cumartesi
Lizardmen (Alkım) vs Brettonia (Çağdaş)
Speciallı blood and Glory.

Bende special olarak iki hero Chakax ve Teto'teko vardı. Çağdaş'da Fay enchantress.
Chakax Challenge ve Slaan koruma bazlı bir Saurus veteran iken. Tetto'teko, lvl 2 heaven lore büyücüsü, asıl olayı d3 üniteye vanguard vermesi.
Fayin ise yapmadığı bir şey yok gibi. Power'a Dispele +1 Zar +6 casting to Life lore ve +6 to dispel. Her Tur (Hem kendi hem düşman turunda) beleşten zarla belirlenen bir Heaven büyüsünü yapma (yani 6'lık atıyorsun gelen zarın karşılığı büyüyü cast ediyor), dua etmiş sayılıyorsun ward save alanlar 5+'ya ward save alıyor. 540 puana iyi bir model. dezavantajı mutlaka kendi Grail Knight ünitesinde olmak zorunda o yüzden puanı grail knightlarla 800 civarına çıkıyor. Unicorna bindiği için de look out sir atamıyor.
Vanguard Çağdaşa şok oldu, Fay enchantress ise büyü fazını domine etti. 3 kez dwellers below yaptı. her tur heaven lore dan bir büyü oyuna girdi. başka büyüler de yaptı, ben ise 6 tur da 3-4 büyü ancak cast ettim...
Maçı ise ben kazandım.
Çünkü Çağdaş 500 puanı evde unutmuuuş. Hehehehe.

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Ekim 28, 2013, 01:30:53 ÖÖ »
26 Ekim Cumartesi
Lizardmen (Alkım) vs Brettonia (Çağdaş)
Speciallı blood and Glory.

Bende special olarak iki hero Chakax ve Teto'teko vardı. Çağdaş'da Fay enchantress.
Chakax Challenge ve Slaan koruma bazlı bir Saurus veteran iken. Tetto'teko, lvl 2 heaven lore büyücüsü, asıl olayı d3 üniteye vanguard vermesi.
Fayin ise yapmadığı bir şey yok gibi. Power'a Dispele +1 Zar +6 casting to Life lore ve +6 to dispel. Her Tur (Hem kendi hem düşman turunda) beleşten zarla belirlenen bir Heaven büyüsünü yapma (yani 6'lık atıyorsun gelen zarın karşılığı büyüyü cast ediyor), dua etmiş sayılıyorsun ward save alanlar 5+'ya ward save alıyor. 540 puana iyi bir model. dezavantajı mutlaka kendi Grail Knight ünitesinde olmak zorunda o yüzden puanı grail knightlarla 800 civarına çıkıyor. Unicorna bindiği için de look out sir atamıyor.
Vanguard Çağdaşa şok oldu, Fay enchantress ise büyü fazını domine etti. 3 kez dwellers below yaptı. her tur heaven lore dan bir büyü oyuna girdi. başka büyüler de yaptı, ben ise 6 tur da 3-4 büyü ancak cast ettim...
Maçı ise ben kazandım.
Çünkü Çağdaş 500 puanı evde unutmuuuş. Hehehehe.

guzelim mac benim yuzumden heba oldu  :'(
ama soyle bir gercek vardi masada, ben 0 (sifir) puanla bitirdim oyunu. hadi tamam 500 puan eksik ciktik da hic mi puan alamazsin be arkadas, yok alamadik. Alkim ise beni masadan sildi. Guzel macti Alkim, saol. Bu macin 2500 puan tekrarini talep ediyorum, ona da 2000 puan cikmama sozu veriyorum ama...!!!

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Ekim 28, 2013, 01:47:55 ÖÖ »
27 Ekim Pazar
Ogre Kingdom(Deniz) vs Bretonnia(Cagdas)
Friendly, 2500 points Dawn Attack
Bretonnia Victory

Ruhi'den son anda gelen telefonla atladim geldim Kule'ye. Ne guzel bir suru Fantasy maci isteyen vardi ama zamanim bir maca yetti ne yazik ki.

Ogre'lara karsi ilk mucadelemdi. Dawn attack her zaman Brettonnia'nin yararina oldugunu dusundum icin, sevinerek oyuna basladim. Deniz, masalarda gormeye pek alisik olmadigim bir Ogre ordusu ile gelmisti: 13'luk ve 11'lik 2 devasa Ogres unitesinin yanina 8'lik Leadbelchers ve bir adet IronBlaster ile sahaya dizildi. Daha sonradan da 6'li scout untesi olan birligi masaya koydu. 2 turun 2'sinde umutsuzluktan charge ettigim M@A unitesi (+4 Toughness vardi uzelerinde) 13'luk Ogres unitesini kirip yakalayinca masanin ortasi bosaldi, oyun bana dondu. Leadbelchers unitesi de double Knight charge'dan kacip masa disina cikinca oyunu aldik. Son turda da Breton Lord'u Ogre BSB'yi HKB ile alip 11'lik Ogre unitesini de masadan silince maci tamamlamis olduk. Mac icin cok saol Deniz, Ogre Kingdom cok ile seni daha cok aramizda gormek dilegiyle!

MoM: 13'luk Ogres unitesi pataklayan koyluler

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Ekim 28, 2013, 11:22:59 ÖÖ »
10 ataktan 7 wound yapan m@a ftw!  :D

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #12 : Ekim 29, 2013, 10:51:21 ÖS »
28 Ekim Pazartesi
Dwarfs (Alkım) vs Lizardmen (Ogulcan)
2500 pts friendly
Watchtower
Dwarfs win
Ogulcana yeni kitabı anlattıktan sonra bir de maç yaptık.
Maça ogulcan başladı. Sağdan ve soldan birer scout ve salamander ile baskı kurdu. Her birinde birer saurus hero olan 3 saurus grubu ve 2 tane swarm birliği ile ortadan ilerledi ripperdactyller de hammerarları hedef aldılar. Ortadai sauruslar Watchtowerın içindeki 15 quarellera saldırmayı başararak da iki turda içeri girmeyi başardı. iki scout 1.1'inde 2 makineyi kaldırdı.
Oyunun kırılma anı şuydu. Watchtowerın bana göre sağ tarafından Hammererlar ilerliyordu. Onlara Slaanlı ve bsb veteranlı sauruslar ve bir adet swarm ünitesi önden, Sağdan da Ripperdactyl ünitesi charge etti. Ripperdactyller 5'e charge kaçırınca hammerarlar önce swarmları (Herkesi poison yapıyor bu arkadaşlar) ve bsb'yi gümlettiler bir sonraki turda Slaanlı saurusları kaçırıp yakaladılar (ne puan ama toplam 900 puana denk geliyor) sonra bir sonraki tur charge etmeyi başaran ripperlari kaçırdılar. Bu arada kalan grudge thrower ve organ gun ile kulenin içini taradım. Gyro'da chamelonlara charge edip üfledi bütün oyun boyu. Chamaleonlar bir tek S5 grudge throwerın son woundu alamadılar heh.
Sol kanatta da horde warriorlar salamander üfürüğü ile 10 kişi kaldılar ama diğer saurus birliğinin rahat manevra etmesini engellediler. 4. turu risk ettim içeride hala çok saurus vardı shooting ile azalttım bitme zarı 6 gelmedi.. ve 5. turda hammererlarla saldırdım sayıyı 4 saurus + heroya indirdim oyun yine bitmedi. 6. turda warrior birliği + bsb'yle girdim. Bsb'ye ne alakaysa double str vs TO 5+ almışım onunla challenge çeken saurus heroyu kestim. warriorlarda yüzümü kara çıkmayıp saurusları kesince 6'nın 2.sinde içeri girdim. Oyunu bitirdik.

Eyvallah ogulcan.

ManoM: Runelord ve Hammerarlar
MaloM: Ripperdactyller.

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #13 : Ekim 29, 2013, 10:56:02 ÖS »
29 Ekim Salı
Daemons of Chaos (Ruhi) vs Wood Elves (Semih)
Friendly, 2500 points Tower
Draw

İlk defa 40K daemonlarımla Fantasy masasına çıktım. Semih sağolsun çok yardımcı oldu. Öncelikle oyun acayip değiştiğinden, Bloodthirster'ı bir şey zannetmiştim. Hani 6 toughness muhteşem ama 5+ armor ve 5+ Ward öyle acayip bir savunma falan vermiyormuş infantry dışındaki tayfalara karşı. Neyse, oyun benim bloodletterların kuleye girmesiyle bitti gibi oldu ama 8. rounda kadar uzayınca oyun içeridekiler yavaş yavaş öldüler ve puan hesabı yaptık. Wood elf okçularını Chao Furies ve Soul Grinderlar ile temizledim. Ayrıca Khorne hounds ciddi büyük iş çıkardı. Diğer taraftan Treeman Ancient benim bloodthirsterı dövdü. Ayrıca Treekin'de sağlam dayak attı bir Soul Grinder'a. Sonun kalan büyük ağaçlar Kule'yi temizledi ama içine giremedi. Oyunda puan hesabında berabere bitti.

29 Ekim Salı
Daemons of Chaos (Ruhi) vs Bretonnia(Çagdas)
Friendly, 2500 points Dawn Attack
Chaos Prevails!

Çok acayip bir oyundu. Rastgele dizilim yüzünden benim bir kanat hızlıca döndü ayrıca şans ile Bretonnia Line'ının arkasında Daemon summon oldu. Bu da acayip rahatsız etti Çağdaş'ı diye düşünüyorum. Ayrıca daha birinci round Çağdaş'ın 4. lvl büyücü miscast ile 1. level'a düştü. Bu da beni çok rahatlattı. Ayrıca arkada summon olan daemonlar ve hızlıca karşı tarafa ulaşan houndlar iki catapultu aldı. Kısaca Bretonnia'da shooting ve güçlü büyü kalmadı. Böyle olunca Khorne olarak en iyi yaptığımız şey olan CC'de karşı karşıya geldik. Bretonnia knightları bayağı dövsede ucundan 200 puanla falan minor victory aldık.

Teşekkürler efendiler. İlginç bir tecrübeydi. Baseleri için bir şeyler yapınca. WHFB ordumun olması fikri hoşuma gitti çok. :)
« Son Düzenleme: Ekim 30, 2013, 06:46:29 ÖÖ Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #14 : Ekim 30, 2013, 10:34:45 ÖÖ »
Abi Blood Thirster bence gayet güçlü bir model... Bakma benim Ancient Treeman üstünde Anoying of Nettlings (Challange'de sadece 6 ile vur) olmasaydı o Thirster Ancient daha atak bile yapamadan parçalarına ayırırdı yaşlı Ağaç adamı :) Bu arada T6 olduğu için normal herolar falan da vurmakta zorluk çekiyor... yalnız WoC demon princeleri Chaos Armour alabiliyorlar, Deon'un Blod Thirster'inin de üzerinde en az 3+ bir AS olur diye tahmin ediyordum... Onu bir kontrol etmeni tavsiye ederim....