Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Temmuz İstatistikleri  (Okunma sayısı 5931 defa)

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
Temmuz İstatistikleri
« : Temmuz 04, 2013, 11:10:04 ÖS »
Yüksek elf zafer yürüyüşü vol 3

1000 puan kaos cüce vs yüksek elf - senaryo 4

HE victory
The elves are watching

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Ynt: Temmuz İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Temmuz 05, 2013, 12:05:07 ÖÖ »
Yüksek elf zafer yürüyüşü vol 3

1000 puan kaos cüce vs yüksek elf - senaryo 4

HE victory
Bâl... :)
War, war never changes...

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Temmuz 05, 2013, 12:06:47 ÖÖ »
o değilde anka muhafızları ne çekti yaaa....
The elves are watching

burock

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Temmuz 05, 2013, 10:36:32 ÖÖ »
bayrak kapmaca senaryosu gelince oyunun şekli değişti benim açımdan. benim orduda bayrak hiç yoktu, sadece general puanı ile ayakta duruyoduk. eniste ise 2 bayrak ve generalle 4 puan vardı. oyunu senaryo kuralı ile kazanamayacağımdan dolayı puana abandım.

her şey istediğim gibi gitti; hatta PGlerin sayısını dörde indirmiştik ve 1-1 e kalmışlardı. son roundda oyundan çıkacaklardı felan; ancak benim general, şarj ettiği ellyrian reaverler tarafından kırılıp yakalanınca 5.1de oyun bitti. ulan enis, 5li reaverde bayrak mı olur :)

eyw.

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Temmuz 05, 2013, 10:42:20 ÖÖ »
ancak benim general, şarj ettiği ellyrian reaverler tarafından kırılıp yakalanınca 5.1de oyun bitti. ulan enis, 5li reaverde bayrak mı olur :)

Adam geleceği görmüş seerları demiş alın bir bayrak yanınıza diye :) bu arada gayet 5 reaver'in generalini kovalaması da ayrı bir güzellikmiş ;D ;D ;D

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Temmuz 05, 2013, 03:36:07 ÖS »
ancak benim general, şarj ettiği ellyrian reaverler tarafından kırılıp yakalanınca 5.1de oyun bitti. ulan enis, 5li reaverde bayrak mı olur :)

Adam geleceği görmüş seerları demiş alın bir bayrak yanınıza diye :) bu arada gayet 5 reaver'in generalini kovalaması da ayrı bir güzellikmiş ;D ;D ;D

olasılık olarak çok garip değil yahu...hani sadece 2 atak yapıyor olması açısından zor duruma düşüyor. Birer birer ölsem bile bayrak falan derken kırılmıyorum. ama charge etmese ben s4 charge ederdim mızrakla..o daha kötü

edit: ek olarak reaver'lara bayrak alınması çokta garip değil...Her girdikleri war machine'i kesin öldürüyorlar diye bişi yok. ayrıca ufak ünitelerede charge ettiklerinde bonusa ihtiyaçları olabiliyor
« Son Düzenleme: Temmuz 05, 2013, 03:38:06 ÖS Gönderen: Batik Sarap Mantari »
The elves are watching

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Temmuz 05, 2013, 04:15:01 ÖS »
Generali great taurus sırtındaki büyücü lord değil miydi ?  Hani ben ondan garipsedim ...

burock

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Temmuz 05, 2013, 04:18:13 ÖS »
Generali great taurus sırtındaki büyücü lord değil miydi ?  Hani ben ondan garipsedim ...

yok abi, 1000pts maç. allahın on foot daemonsmithi idi general.

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Temmuz 08, 2013, 04:04:43 ÖS »
Burak yazmamış, ben yazayım madem

1500 pts mountain pass
elves vs Caos cüce

Kaos cüce wins
The elves are watching

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Temmuz 10, 2013, 09:24:50 ÖÖ »
9 Temmuz Salı
Lizardmen (Alkım) vs Beastmen (ÖZgün)
2750 pts
Dawn Attack (Dawn of War?) friendly
Lizardmen Minor victory.
1400 pts to 1120 pts (rakamlar az daha farklı ya 200+ puan fark vardı)

Saha 6 terrain vardı. Bir de sonradan özgün terrain getirdi herd stone. Bir köşeye nehir koyduk. iki deployment zoneda da birer obstacle bulunuyordu. Charnel pit bana göre sağ kanattaydı. Sahanın ortasında iki tane de ev bulunuyordu.
Yerleşim random'du ama ben kendim dizilsem bu kadar güzel dizilemezdim. Herd stone'u sol kanada koydu özgün. Beastmenin, büyücü bsb Beastlord taşıyan hord gor ekibi sol kanatta çıktı, ona Gorgons, iki chariot, bir spawn, iki büyücülü ungor ekibi de eşlik etti. Ortada ise minnoşlar bir ungor ekibi, bir spawn ve bir chariot vardı. Neyseki nehir tarafından çıkmadı özgün.
Ben soldan başlayarak bir skink, bir salamander, stegadon, ikinci skink ünitesi, Skorx (skink + Kroxigor) ünitesi, coldonelı hero, slaanlı shieldli sauruslar, herolu spearsauruslar, stegadon, terradonlar, diğer salamander ve başka bir skink ünitesi vardı.
Slaan Beastlore bilirken, ÖZgünün 3 büyücüsü shadow, death ve beast biliyorlardı. 

Maç'ta 2. tudan itibaren kombat başladı coldone hero bir chariotu dövüp kaçırdı. Özgün'ün kendi turunda minnoşlardan ayrılan doom bul Minatorların önünü kapatmış olan Skorx ünitesinden kıvrak bir hareketle sıyrılıp stegadona girdi ve biçme seansına başladı. Bu arada coldone Beastlore ile bufflanarak ona charge etmiş diğer chariot ve spawnı dövüp gönderdi. sağ kanattaki salamander Hord gor ekibini üfleyerek azaltmaya başlamıştı. Gorgon's bilimum üfürük büyü (amber spear'de S10'da to hite 1 attık bir ara) den kurtulup tek wound ile kurtuldu. Ortada Steadonu kesen doombull, Minatorlarla kapışan Skorx'a arkadan girdi iki turda bitirdi ama Kroxigorları öldüremeyince bu ünite puanını vermedi. Slaan Ünitesinden ayrılıp minatorlarla kapıştı dövdü! kovaladı! yakaladı! Bu sırada Sağ tarafta büyük kombat başladı. iki saurus bloğu ile önden ve sağ kanattaki stegadon ile yandan hord gora kapandım bir büyücü öldürdüm bsb'yi yaraladım ama 4'e kaçmadı meretler. Bir sonraki tur önden chariot shield sauruslara, Doombull arkadan spear sauruslara, gogons yandan stegadona girdi ve dayak başladı. Gorgons 7 atakta stegadonu aşağı indirirken Shield sauruslar dönüp kaçtılar ama yakalanmadılar. spear sauruslar ise 3 kaldılar ama bsb'yi almayı başardılar!
Son tur salamandırı saurus bloğu yaşasın diye feda ettim. Bir ara küçük ungor birliğindeki büyücüyü ve birliğ aldım. sol tarafta da diğer ungor birliğini kaçırdık. Büyük kombatta Özgünün muazzam zarları (gerçi kovayla zar attı bir ara frenzy oldu, beastlordun elindeki silah 2 tur artı 3 atak no armor save verdi)  ve kırılma zarları işi çok değiştirdi. Özgün Doombull ile slaana dönseydi de işler çok değişirdi..

ManoM: Slaan Minatorları kahramanca dövdü.
ManoM: Doombull, The dayak never ends! 10'dan fazla atağı olsaydı 15'e çıkardı.
ManoM: Gorgon's sağ kaldı tek woundla o woundla stegadonu ezdi...
MAonM: Terradonlar 2 atış iki poison bir chariot ölü
MaloM: Pek yok ama özgün charge zarlarını biraz fazla kaçırdı, gerçi zor chargelardı ya.
ZaroM: 4'e rerollu kırılma zarı

Eyvallah Özgün keyifliydi.
dey layt com and me wan go hom...

DNA Maniac

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Temmuz 14, 2013, 05:36:23 ÖÖ »
13 Temmuz Cumartesi
Bretonnia (Çağdaş) Vs Skaven
2500 pts
Line Battle
Skaven Wictory!

Fareciklere Veda Busesi yada Sıçanlarla Dans!

Hem Skavenların son maçı hem Çağdaş'ın Kule'deki ilk maçını yapmış olduk. Maçın Göze çarpanları;
*3 Knight of the realm ın DoomWheel yok etmesi
*Charge eden Rat Ogre ların Knight Errant ünitesinden dayak yemesi
*İnsiyatif test tutturamayarak oyun terk eden BSB Paladin
*Breton Lorduna Gelişine çakan FellBlade
*Lvl 1 e düşen GreySeer ve Lvl0 a Düşen mühendiz.
*DoomRocket ve Death Globe atmayı unutan Levent  :o Şimdi fark ettim! Paslanmışım!
*STR test Tutturamayan BSB Chieftain

Test edip onayladım Çağdaş'ın hem oyun bilgisi gayet iyi, hem gayet başarılı bir taktik anlayışı var; güzel numaralar çekti bana, hem de çok centilmen oyunu keyif veriyor. Güzel maç için teşekkürler ve hoş geldin abi  :D Beraber nice FOW maçlarına diyelim ;)
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Temmuz 21, 2013, 09:34:29 ÖS »
21 temmuz pazar
2000 pts blood and gloory
VC semih HAN vs HE enis
HE win, wipeout

edit: ikimizde blok blok piyadeyle çıktık maça. Semih abi dimensional cascade ile lord vampirini kaybedince, direkt olarak bnm generale overrun ile hucüm etti. üstüne bende hemen yandan okçularla hücum ettim. Okçularım cc de iskeletlere karşı olağansütü performans gösterip rank bonusuda silince önden vuran swordmasterlar kadar iş yapmış oldu. Anka muhafızlarımda büyük graveguard blokunu karşıladı ve oyun böylece bitti

MoM: HE archers, CC kıralları
Malom: Vampire Köpekleri: iki tane 5erli grup vardı. Birer kartalla charge ettim ve öldüler. temiz
Malon: HE mage. iki tur büyü yapamadı
Zarom: Semih abi ve miscatleri. 3 miscast, ikisi dimensional cascade
« Son Düzenleme: Temmuz 22, 2013, 12:22:31 ÖÖ Gönderen: Peynir Elf »
The elves are watching

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #12 : Temmuz 22, 2013, 10:17:48 ÖÖ »
Zarom: Semih abi ve miscatleri. 3 miscast, ikisi dimensional cascade
Hemen düzelteyim 3 dimensional cascade ve bunlardan biri lord level büyücümü yok etti, birtanesi 7 tane graveguard kaldırdıktansonra patlamada 8 tane grave guardı yok etti, sonuncusu 4 grave guard ekleyip 11 tane graveguardan 10 tanesini öldürdü, enisin 11 tane Phionix guardın'dan 3 kişi öldürebildi... Garip zarlar attığım bir maçtı.. Yeni highelf görebildiğim kadarı ile iyi dövücü olmuş.. ve adamları tarpitlemek için 40lık iskelet gruplarının yetmediğini gördüm... Phionix guardlar tam tahmin ettiğim gibi ordunun yıldızı olmuş... Phionix guardlar, Grave guardları itina ile yok ettiler... birde üstüne şu aptal miscast ile 10 adam kaybedip rank falan kalmayınca sonuç kötü oldu... çıkarılan ders tarpit ünitelerinin model sayısını artırmak lazım... Bir dahaki sefere elf... bir dahaki sefere... Keyifli oyun için tekrar teşekkürler Enis... :)

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : Temmuz 28, 2013, 02:05:40 ÖÖ »
Breton vs peynir elf
2000 pts meeting
breton wins
The elves are watching

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta