Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Nisan 2013  (Okunma sayısı 5011 defa)

Deeyo

• E-Posta
Nisan 2013
« : Nisan 12, 2013, 08:55:45 ÖÖ »
Bay bir saçmalamışız MArt ayının istatistiklerine girmiş İstatistikler

6 Nisan Cumartesi
2500 pts friendly
MEeting Engagement
Lizardmen (alkım) vs Tomb kings (Ata)
Lizardmen Wins

Ata'nın yerden çıkanları gelmeden bir an önce combata gireyim hard hitterları dağıtayım diye düşünüyordum. Ata'nında biraz bir an önce hard hitterlarım kombata girsin düşüncesiyle birleşince öyle de oldu. Bunun sonucna chariotlar 2 turda toza dönüştü. Hiero Tomb king vb taşıyan iskelet hordu'da 4 turda toza dönüştü.
Slaan 4 turda 4 miscastle lvl 1 büyücü olarak oyunu bitirdi.
Reserve olarak giren cold onelar, 6'li necropolis knightlara yandan girmelerine rağmen öldüler. yine de 5 tur onları tutarak işlerini yaptılar....
dey layt com and me wan go hom...

Deeyo

• E-Posta
Ynt: Nisan 2013
« Yanıtla #1 : Nisan 12, 2013, 08:56:57 ÖÖ »
11 Nisan Perşembe
2000 pts
Watchtower
High Elfs (Enis) - Lizardmen (Alkım)
High Elfs Wins.

Çok eğlenceli bir maçtı Tower boş başladı ama 2 kez el değiştirdi.
ikimizin rosterı da sürekli kullandığından farklıydı. Enis Phoenix guardları evde bırakmıştı ancak iki white lion vardı ekipte
Bende az puan olmasını fırsat bilerek slaan'ı evde bıraktım carnazor üstü lord yaptım, engine of the gods'lı priest ise büyü savunması yapacaktı.
Ben hızlı üniteleri sağa yerleştirdim. enis bir grup okçu haricinde kalanları sola yerleştirince bu ekip oyun bir grup okçuyu avlamak dışında bir şey yapmadı.
ilk tur bana geçtiğinde sağ kanattaki Carnazor'lu lordu sinister statue'nün dibine koydum. oradan ortaya yardıma götürecektim.
Sinister statue 1/2 ihtimalle d6 s4 vuruyor. Vurdu 6 tane vurdu. 4-'ye Hepsi Carnazor'a geldi. 5+'ya woundluyor. 5'i woundladı. Carnazorun 5 woundu var 5+'ya da saveleme ihtimali. Hiç birini saveleyemedi ve Lord bineği daha ilk turda motor yaktı, hehe.
olasılık  0,0000202545684629766 gibi bir şeymiş... ulan warhammer nelere kadirsin :P.

Neyse Ortada Whitelionlardan bir tanesi 2. turda Kuleye yerleşti. Diğer 25lik grup ise 15 inçlik charge ile sol kanattan bataklıkların içinde 7 kişi bırakmalarına rağmen spearsauruslara girdi, 3 cc turunda 8 kişi kalsalarda orayı biçip arkaya geçtiler.
Diğer saurus ekibi Kuleye yaklaştı 2. turda saldırdı ama CC'de noble+whitelionları almak pek mümkün olmadığında 3. tur Engine of The Gods we shooting ile bu ekibin sayılarını azaltmasını bekledi. Bu arada yürüyen lord bunlara katıldı. Fırsat, 5. turda geldi, içerideki ekibi tamamen yokeden sauruslar 3 kişi +lord kaldılar.  Oyun yine bitmedi.
Bunlara benim hattımın arkasındaki  ufaklıklar ve sağ kanattan tekrar ortaya dönen coldoneları alıp benim tarafımdan kuleye yürüyen bıçkın whitelion ekibi girdi. Son 3 saurusu onlar biçtiler. Lord yeterli woundu veremedi, ve 3 zarla 8'e Leadershipi tutturamadı ve kaçtı :D. O sırada Eotg'li engine of the gods ve Lord dışında ünitem kalmadığından oyunu bıraktım. Çok keyifli maçtı.

Cold onelar sağ kanattan geri dönüp whitelionları bir tur bloklamasa içeri hiç giremeyecektim. Bloklamaları için daracık bir alandan  geçmeleri gerekiyordu, bunu yapmak için 1 kişi fazlalardı. çitlerden geçerken bir kişi kaybederim dedim ve öyle oldu :P

Keyifli maçtı eyvallah Enis.

MoM: Sol kanattaki whitelionlar4 ünite kestikleri gibi kulenin içinde bitirdiler.
TerrainoM: Sinister Statue. Oha!

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Nisan 12, 2013, 12:49:43 ÖS »
o kadar buyu savunmasiyla cikmistim. ters kose oluyodum, sinister olmasa :-)
The elves are watching

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Nisan 15, 2013, 03:58:30 ÖS »
2500 pts OGRE VS HE
Battleline
HE win
« Son Düzenleme: Nisan 15, 2013, 04:05:39 ÖS Gönderen: Batik Sarap Mantari »
The elves are watching

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Nisan 15, 2013, 06:12:34 ÖS »
-14.04.2013 Pazar
-Ogre Kingdom(Deniz) vs Asrai(Semih)
-2500Pts, Friendly Watchtower
-Asrai Victory

MoM: Ogre Büyücüsü… Çoluğumu çocuğumu yeirdi Ogrelerine doymadı… Hani ogreler neredeyse tüm oyun boyunca, S5,T5 ve Stuborn olarak dolandılar… Ejderhamı yediler, yetmedi generalimi yediler o da yetmedi wardancerlarımı yediler…

MoM2: Dryads… Kuleyi tutan Dryads 10 kaplan gücündeymiş öğrenmiş olduk…

MaloM: Asrai spell singer… Hadi anladım büyü yapamıyorsun bari karşı tarafa yaptırma… hadi diyelim karşı tarafa yaptırıyorsun bari misscast atma…oyunda Hellheath dahil 3 yada 4 msscast attı… savaşı 1.level bitirdi.. yanındaki okçuları öldürdü… az daha kendisi de ölecekti falan…

MaloM2: Wardancers… M5 adamlar kendilerine 10” mesafede olan ve dragon ve treeman ile savaşan ogrelere flank charge yapamadılar… Ama ben bundan akıllanmadım bir sonraki round charge ettim… +1 ataklarıyla, toplamda 15 Ws6, S4 atakyaptılar ve kemali yekün 2 wound verebildiler… sonrada ogre maması oldular…

Deniz sıfır gnoblarlı bir ordu ile gelmiş… 2 tane devasa ogre grubu, 1tane 8xleadbachers, bir top, bir giant ve saklanarak yaklaşan, stubborn Adamyiyen ekibi… Ben de dragon Lord, 3.level  gibi dispell eden 2. Level büyücü, Kartal sırtında bir noble ve 7 scout ile dolaşan scout noble , biri 10 biri 12 adamlı iki glade guard, her biri 8 modelli 3 ünite dryad, 7 wardancer, 1 great eagle ve iki treeman ile çıkmıştım…
Oyun çok çekişmeli geçti… Denizin Ogreler ilk round watch tower içindeki 8 dryad’ı hafife alıp charge ettiler.. . Bina içinde rank’mış, bayrakmış çalışmadığından, güzelcene dayaklarını yiyip geri püskürtüldüler… sonra bu plandan vaz geçip dışardaki Asrai ünitelerini kovalamaya başladılar… benim sol kanadımda generalim olan Ejder Lordu içinde büyücü ve BsB bulunan 10 adamlık ogre ünitesinden charge yedi… Ogreler charge zarında 11 attıklarından ön sıradan 3d3 S8 Impact geldi… ama Deniz sağolsun impact zarlarında 1,1,2 atınca gayet normal bir şekilde 3 impact vurdular… bunlardan biri yaralamadı (Deniz yine benim karşımda becerisini konuşturup en az benim kadar kötü zar atabileceğini gösterdi ;D) 2 woundda Crystalmare de kaldı… Benim lord elindeki spear ile vurup karşı üniteye -1 to hit kazandırınca ilk roundu kafa kafaya tamamladık… bir sonraki round benim treeman aynı üniteye charege edip Lordunun yardımına geldi… ama Ogrelere stomp atılamadığı için bir şey olmadı yoksa iki monstrous creature oranın tozunu attırırdı… Aynı round flanktan kapanmaya çalışan wardancerlar 2d6 da toplam 5 atamayınca ormanda armut gibi durdular… Bizim spear sayesinde her round 1er2şer wound yiyen ejder sonunda düştü… fakat bu sırada war dancerlar flanktan kapandıkları ogrelerden çekinmiş olacak olsalar gerek bir türk klasiğiyle "biz biliyoruzda mı oynuyoruz" edasıyla göbek atarak sadece 2 wound verebildiler… tabi kırıldık ama yıkılmadık… savaş 6 roundda bittiğinde treeman’im hala ayakta ve savaşıyordu… Oldukça keyifli bir oyun oldu uzun zamandır gelmiyordum ve warhammer oynamayı özlemişim… Keyifli oyun için bir kez daha teşekkürler Deniz… 

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Nisan 20, 2013, 01:41:42 ÖÖ »
Empire vs HE (cem vs enis)
2000 pts dawn attack
Draw

Sadece tek bir cc fazı yasanan garip bir maçtı. Cem iki tane hellblaster ile maça gelmiş.. Bir kanadından ani charge ile yarıp makinalara ulasmaya çalıştım. Eş zamanlı olarakta iki kartalımı makinaların üstüne kosturdum. Burda amacım iki hallblastarın karşısında 2 kartal 1 fast cavalary ve shadow warrior olarak belirmek. 4 üniteden ikisini kaybettikten sonra makinaları almak. Sonrasında ise diğer kanatta bekleyen 34 kişilik phoneix horde ile yürümekti.  3lü charge yiyen free companyler kırıldı ve kaçtı. Sorunlar burdan sonra basladı..
overrunda 4 atması yeterli olan shadow warriorlar 3 attılar ve baska bir empire ünitesinin charge açısından çıkamadılar.

makinaların karşısında 3 ünite kaldık. cem ikisini kesin öldürecekti..öldürdüde..ama asıl sorun 3. ünitenin panikleyip kaçması oldu. Makinaları alamayınca terrain arkasında sakladım anka horde umu. Kenardan köşeden aldığım puanlarlada draw kaldı..

MoM: Kimse..yok hani adam.
Malom: Shadow warriors
Zarom: 4 tur flames of phoneix denedim 6şar zarla. bir defa IR gelmedi. miscast ignore itemıda almıştım halbuki.
The elves are watching

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Nisan 24, 2013, 10:34:05 ÖÖ »
23 Nisan WHFB Bayramı
Chaos Dwarfs (Burak) vs Dark Elves (Salih)
3000pts Battleline
Chaos Dwarf Crushing Victory

Bayramı güzel bir maçla kutlamak istedik. İki taraf da normal ordularından farklı ordular kurmuştu. Ben, yeni boyadığım modelleri kullanabilmek için iki grup fireborn aldım. Destroyer, Magma cannon, Taurus lord felan derken alevsıpor olduk. Dark elf abiler de khainitelere ağırlık vermiş, horde executioner ve witchelf ile dövücü olarak gelmişlerdi. Uçarca lvl4 death, gene uçarca destroyer avcısı dreadlord ve 60(!) spearmen ile 20 blackguard salihin ordusunun geri kalanıydı.

başlama zarını kazanınca sağdan destroyer ile yardırarak blackguardları kıstırdım. soldan da iki grup kdaai ile ilerleyerek hilal taktiği yapmaya çalıştım. magma cannon derin dizili spearları yakmaya başladı. Oyun boyunca 40 tane felan spear öldürdü bu makine zaten.

salih oyuna şanssız başladı. ormanın içindeki xbowlar stupid olup önünde parlayan alev yaratıklarına doğru hayranlıkla ilerlediler. Öte yanda, uçarca büyücü numarasını çekip purple sun ile hellcannonu hüpletiverdi.

2. roundda salih için işler kötüye gitti. yandan hobgob rider şarjını almak istemeyen sorceress flee deyip yakalanınca DE büyüsüz kaldı, hobgoblar da hayatının işini yaptı. Fakat salihin pes etmeye niyeti yoktu. hem destroyer hem de taurus lord tarafından parça pinçik edilmekte olan blackguardlara yardıma gidip taurus lorda yandan giren dreadlord, killing blow ile generali alıverdi. blackguardlar bitti, dreadlord da kırılıp kaçtı ancak monster reactionu tutturamayan taurus, ölen efendisinin cesedi başında ulumaya başladı ve dreadlordu takip edemedi.

3. rounddan itibaren birliklerin kombatı başladı; ancak büyü desteğinden yoksun olan dark elf birlikleri CD piyadesi karşısında başarı gösteremedi. önce acropolis stubbornu ile sonra da cauldronun khainite stubbornu ile biraz dayandılar; ama sadece kaçınılmazı geciktirdiler. Nihayetinde sol kanattan gelen küçük k'daailer ortalığı süpürdü.

MoM: hobgob riders. daha da böyle iş yapmaz heralde...
MaloM: Uçarca sorceress. Ne sefil bir ölüm yarabbi :)
ZaroM: Sorceress kaç hobgob tut zarı. aka, bi zara oyun nasıl verilir...

Eyw abi, herhalde son maçımız oldu sennen bu.

23 Nisan WHFB Bayramı
Chaos Dwarfs (Burak) vs Lizardmen (Alkım)
3000pts Battleline
Lizardmen Crushing Victory

Futbol maçları için söylenir ya, iki yarılı bir maç oldu. ilk 3 roundda bayaa bastırdık yamulttuk kertenkeleleri. sonra alkım bi cıgara arası verelim dedi, döndüğümüzde hiçbi şey eskisi gibi olmadı. sonuç: cıgara öldürür :)

yaz lan detayları :)

Eyw abiler, ben iki maç yaptım, ata ile cem de fantazi oynadı. salihin orduyu satış haberi olmasaydı WHF için güzel bir gün oldu diyecektim ama işte... :(
War, war never changes...

DNA Maniac

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Nisan 24, 2013, 11:05:48 ÖÖ »
maçı dün değil bu gün yapsanız killing blow la ölmeyecekti adam, şans efenim bunlar hep :D
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Nisan 24, 2013, 11:39:51 ÖÖ »
maçı dün değil bu gün yapsanız killing blow la ölmeyecekti adam, şans efenim bunlar hep :D
ahahah, hagaten lan. aynı eski turnuvalardan birinden 1-2 gün sonra power scroll'un nerflenmesi gibi olmuş :)
War, war never changes...

blackwinter

« Yanıtla #9 : Nisan 24, 2013, 04:54:38 ÖS »
23 Nisan WHFB Bayramı
Chaos Dwarfs (Burak) vs Dark Elves (Salih)
3000pts Battleline
Chaos Dwarf Crushing Victory

Bayramı güzel bir maçla kutlamak istedik. İki taraf da normal ordularından farklı ordular kurmuştu. Ben, yeni boyadığım modelleri kullanabilmek için iki grup fireborn aldım. Destroyer, Magma cannon, Taurus lord felan derken alevsıpor olduk. Dark elf abiler de khainitelere ağırlık vermiş, horde executioner ve witchelf ile dövücü olarak gelmişlerdi. Uçarca lvl4 death, gene uçarca destroyer avcısı dreadlord ve 60(!) spearmen ile 20 blackguard salihin ordusunun geri kalanıydı.

başlama zarını kazanınca sağdan destroyer ile yardırarak blackguardları kıstırdım. soldan da iki grup kdaai ile ilerleyerek hilal taktiği yapmaya çalıştım. magma cannon derin dizili spearları yakmaya başladı. Oyun boyunca 40 tane felan spear öldürdü bu makine zaten.

salih oyuna şanssız başladı. ormanın içindeki xbowlar stupid olup önünde parlayan alev yaratıklarına doğru hayranlıkla ilerlediler. Öte yanda, uçarca büyücü numarasını çekip purple sun ile hellcannonu hüpletiverdi.

2. roundda salih için işler kötüye gitti. yandan hobgob rider şarjını almak istemeyen sorceress flee deyip yakalanınca DE büyüsüz kaldı, hobgoblar da hayatının işini yaptı. Fakat salihin pes etmeye niyeti yoktu. hem destroyer hem de taurus lord tarafından parça pinçik edilmekte olan blackguardlara yardıma gidip taurus lorda yandan giren dreadlord, killing blow ile generali alıverdi. blackguardlar bitti, dreadlord da kırılıp kaçtı ancak monster reactionu tutturamayan taurus, ölen efendisinin cesedi başında ulumaya başladı ve dreadlordu takip edemedi.

3. rounddan itibaren birliklerin kombatı başladı; ancak büyü desteğinden yoksun olan dark elf birlikleri CD piyadesi karşısında başarı gösteremedi. önce acropolis stubbornu ile sonra da cauldronun khainite stubbornu ile biraz dayandılar; ama sadece kaçınılmazı geciktirdiler. Nihayetinde sol kanattan gelen küçük k'daailer ortalığı süpürdü.

MoM: hobgob riders. daha da böyle iş yapmaz heralde...
MaloM: Uçarca sorceress. Ne sefil bir ölüm yarabbi :)
ZaroM: Sorceress kaç hobgob tut zarı. aka, bi zara oyun nasıl verilir...

Eyw abi, herhalde son maçımız oldu sennen bu.

23 Nisan WHFB Bayramı
3000pts Battleline

Futbol maçları için söylenir ya, iki yarılı bir maç oldu. ilk 3 roundda bayaa bastırdık yamulttuk kertenkeleleri. sonra alkım bi cıgara arası verelim dedi, döndüğümüzde hiçbi şey eskisi gibi olmadı. sonuç: cıgara öldürür :)

yaz lan detayları :)

Eyw abiler, ben iki maç yaptım, ata ile cem de fantazi oynadı. salihin orduyu satış haberi olmasaydı WHF için güzel bir gün oldu diyecektim ama işte... :(

olm sırf sen bu kadar vicdanıma dokunacak laflar edecen diye 2 aydır modelleri satma işini erteliyordum :D

ama sonra dün aklıma geldi DE satınca infinity modellerimi bitirme şansım olacak. çünkü geride zilyon tane boyanması gereken modelim olmayacak. kafam rahat olcak.

infinity oynarız hacım.

hem belki sen 40k' ya başl....

birde şu varki bu kadar büyük orduyu kim almak ister onuda bilmiyorum :))
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Nisan 24, 2013, 05:01:33 ÖS »
23 Nisan WHFB Bayramı
3000pts Meeting engagement

Burağın  beyni gün sonunda yandığından meeting engagementı kaçırmış.

Burağın ordusu bir üsteki postunun aynısıydı. Ben light lore'lu slaanın yanına çeşni olsun diye Kroxigorlu Skinklerle çıkayım dedim. Bu abiler, ana gövdeyi oluşturan skinkler ws2 T2 olmalarına rağmen içlerinde ikinci sırada kroxigorlar olduğundan hem fearlar, hemde stomp vb. yemiyorlar. Dolayısıyla dev yaratıklardan birine çarparlarsa kırılsalarda kroxigorlar GW ile birer ikişer ekleştirir diye ümit ediyordum oyun sonunda 40 skink + 2 kroxigordan biri hariç hepsi ölmüştü kalan kroxigorun tek woundu kalmıştı 1.1 ile durarak o bir wounda ne puan saklı olduğunu gördük.

Ben, slaan'ın bulunduğu saurus ünitesiyle, terradonlar reserveden gelmeye karar verdiğinden geriye yaslanarak başladım. Burak ise yanıcı adamları bana göre sağ öne koyarak hızlı bir giriş yapmaya çalıştı. Bu arada önce benim dizmemi fırsat bilerek yerleşim ters köşesi yaptı. Chaos Dwarf infantrisini avlayacak salamanderler sağ köşede, avları sol köşede. Destroyer avlayacak coldonelı lord sol köşede her türlü yanan mübarek ise sağ köşede. Oyuna ben başladım bu iki ekibi bir an önce doğru köşelere yetiştirmeye çalıştım. Salamanderler ortada kalınca bir grup fireborn bunlara yandan girdi, salamanderler tek modelle mucizevi şekilde durdu. Burak burada modellerini reform ile kaydırdı. Destroyer'a charge etmek isteyen ama ortadaki kombattan bloklanmış olan lorda gün doğdu. Lord+ Kroxigorlu skinkler+ Stegadon Destroyer'a girdik. Skinkleri ve Stegadonu sokmak hata imiş. Stuborn lordun tek başına kıracağı Destroyer'a, yanarak ve ataklarıyla sürekli kombat resolution verdik.

Sağ taraftan ortaya hareket eden TaurusLu Greatprophet  bsb'li Saurus ekibine girdi. Saurus ekibi bale taurusa 4 wound birden vererek Propheti atından düşürdüler.
Burada acayip bir durum vardı. Tam ortada 3 farklı kombat.
Sol ortada Saurus vs Prophet tam ortada Salamander vsFireborn sağda ortada Destroyer vs Skink ekibi, stegadon + lord.
Ortada Firebornlar son salamanderi yiyip Slaanın Saurus ekibine iki ünitenin arasından silme geçerek girdiler. Sağ kanattan da diğer firebornlar Lordu pas geçip stegadona yandan girdiler, Bu tur stegadon düştü firebornlar skink ekibine yandan devam etti. Sol tarafta Sauruslar propheti kaçırdı ama yaklayamadı. Tam ortada da Firebornlar Slaanın saurus ekibini sistematik bir biçimde sadece slaan kalana kadar yakıp, kesmeye başladı.

Bu arada burağın hatlarında Teradonlar magma kanon aldılar. Deamonsmith ise 2d6' fireball'da 12 patlatarak bir grup skinki gübre yaptı.

Tur bana geçince Ancient stegadon lorda giriş yaptı (Enter the Prophet). Sauruslar ise bir önceki tur ashstorm yediklerinden oturdular. Kroxigorlu skinkler, Fireborn ve Destroyer arasında cacık olup (bir ara 2-1 atıp durdular bu arada) tek kroxigor tek wounduyla kalınca kaçtı. Bu kroxigor öyle bir pozisoynda kaldı ki Firebornlar onu görmüyor. Ama Slaan'a charge etmek isterlerse blokluyor. Muazzam bir pozisyon kendim koymak istesem beceremem, üstüne 1-1 atarak saha da kalıp kendini affetirdi (50 atak yapıp bir wound veremediler destroyera :D) . Dolayısıyla bu fireborn ekibi 2 üniteyi pas geçip bsb'li sauruslara yöneldi. charge etti ama kırıldı. Bu saruslar önlerini dönerek Firebornları toza dönüştürdüler ama Bsb veteran şanssızlıkla öldü. Bu sauruslar bir daha reform edip arkalarını dönüp Chaos dwarfları karşıladılar. Bu arada Lord destroyer'ı eline dolanan skinklerden kurtulunca kesmeyi başardı. Slaana yardıma koşmak için arkasını döndü, büyücü lordunu kalan firebornun yakan dokunuşlarından (maaşallah!) kurtardı. Ortada ancient stegadon prophet lordu 1 tur ezemeyince Hellcanon ve bsb'li chaos dwarflar önden ve yandan girdiler. Slaanını kurtaran Saurus Lord'da 2 tur sonra onlara yetişti. ikinci turda propheti ezen stegadon dikkatini bsb'ye çevirdi, iki turda onu ezdi. Firebornları bitiren saurusların yandan kapanmasıyla chaos dwarf ünitesikaçtı, bu saurus ekibi bir daha reform olup diğer chaos dwarflara döndüler, onlardan charge yediler ama onları da kırdılar o cüceler inatçı çıktı. Saurus lord Hellcanonu biçti. fireballdan ölen arkadaşlarının akibetine uğramaktan çekinmeyen skinkler Deamon smithi zehirleyerek öldürdüler, maçın son anı ancient stegadona bir daha çarpıp yine seken ama yakalanmayan Chaos dwarflar  oldu...

ManoM1 : Şimdi diyeceksiniz deli gibi kombata girmişsiniz saursular ws3 I1 nasıl vurur bu kadar. Slaan her tur 12"'ine WS 10 I 10 ya da karşı tarafa -1 to hit alsın bubble'ını açtı. Kendini elf sanan sauruslar hehe..
ManoM2: Firebornlar işini yaptılar ama nefesleri bir yere kadar.
ManoM3: Burak'ın Ward saveleri, armor saveleri, tur başına yüksek weapon skill vb. woundları rerollayarak anca 2-3 wound veriyorum 30 tane ward savein 5'ini felan kaçırdı 4 tur.
ManoM4: Bsb'li sauruslar. Önden gelen Prohpetin taurusunu dövdüler. Dönüp bir grup firebornu dövdüler. tekrar dönüp Diğer bir Chaos dwarfa andan girip dövdüler. Tekrar dönüp diğer ekibi göğüsleyip onu da dövdüler, kaçıramadılar ama... Ancient stegadon sarurusların yakalayamadığı prohpehti ezdiği gibi bsb'yi de ünitenin içinden o avladı.
ManoM: Destroyer. 3'lü chargı yedi ama 6 kombat turu hepsini tuttu.
ManoM: Lord, Destroyerı bitirdikten sonra dönüp slaanı kurtardı, ardından ortadaki kombata yetişip hellcanonu kesti.
LeylaoM: Skink ve kroxigorlar, Destroyerdan yedikleri dayak cabası ama kaçarken tek kalan kroxigorun durduğu pozisyon sonra 1-1'e toplanması....

Eyvallah burak keyifli maçtı :) ... Salih alacağın olsun :(

Blacknwhite21

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Nisan 25, 2013, 11:37:38 ÖS »
25 NISAN
TOMB KING (ATA)  V.S.  HIGH ELF (ENIS)
2000 puan battle for pass
TK crushing victory

TK
Tomb king
Liche high priest
Tomb priens x 2
37 ske war FCM x 2
30 tomb guard fcm
5 necropolis knight

HE
Wizard
Noble bsb
16 archer
20 lotheren sea guard
15-20 sword master of hoeth
25 phonix guard
Eagle x 2
O buyuk yaylarindan
6 fast cavalary

5 terrain vardi . Birazcik battleline gibi dizdik ancak battle for pass cikti . Enis ilk sea guardlarini kapiya gore uzak olan tarafa koydu. Sonra bende tam karsiina bi ske war gurubu. Enis onun yanina phonix guardlari koydu . Ben gene aynisini yaptim . Sword master lari obur koseye koydu bn ayni yere tg birligimi koydum. O baya yerlesti bnde lordlari koyup baslama zarini kazandim ve basladim . Ilk tur hic bisi olmadi . 2.2 sinde buyuk pit of shade yedim 18 ske oldu ama ilk mistcastti atmis oldu. ( 4 turn boyinca 3 miscast atip kendini olduren buyucu. Ekstra bildi 3 kerede magical feedback atti :D ) 4 . Turn kartala charge etti ezdim overrunda 10 atip phonix guard birliginin onune gide TG onlarida ezip gecti . 2 de gelen necro knightler 4 dun sonunda toz oldular ama sword masterlar ek is yapamadi. Ske warriorlar charge eden sea guardlar toz oldu ve bn oyunu agir kazandim

Saol mac icin enis
4200 +  Tomb King
1000 + Necron