Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Mart 2013  (Okunma sayısı 8018 defa)

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Ynt: Mart 2013
« Yanıtla #15 : Nisan 02, 2013, 09:15:38 ÖÖ »
Arkadaşlar,

Daha önce yazdım ama tekrar yazayım. Bakın bu TUSOT olayı 40K için bariz önce-sonra fotoğrafları kadar etkili oldu. İnsanlar WYSIWYG ve 3 renk boyalı modeller için uşraşınca, oynamak için zaman ayırmaya daha bir kasıyor.

Emek yoksa devamlılık yok. Zaten uygulama adım adım gider, pat diye WYSIWYG 100 de 100 uygulanmaz. Tabii işe başta Enis ve Burağın sarılması lazım. Enis e bakıyom her yerde, her fırsatta WHFB tanıtıyor ama daha boyalı modelle LOR maçına çıkamıyor.

Akıllı adam başkalarının tecrübelerinden yararlanan adamdır. Amerikayı tekrar keşfetmeye çalışmayın derim ben.

Tabii yine siz bilirsiniz...

Kolay gele,

Abi, önerin için eywallah öncelikle.

Şimdi biliyosun ben hiçbi zaman tüsota karşı olmadım. yapılan turnuvalara da hep katıldım, olsa gene katılırım. tüsotun whf'de de aktif olmasını isterim, yalnız sizin 40k'da halil gibi bir şansınız var. adam deplasmanlardan gelip hakemlik yapıyor felan. artı bi de ruhi var. fantezide, boyalı orduyu felan zaten geçtim, esas problem hakem azlığı-yokluğu.

Şu anda sanırım sadece ruhi var fantezi hakemi, ertuğrulu saymazsak. şahsen ben hakem olmak istemiyorum, oynamak istiyorum. Kaldı ki hakem olsam bile bu sefer oyuncu sayısı eksilecek, bu sefer adam sayısı eksikliğinden rerö.

Gerçekten ben kendi adıma ne yapabileceğimi göremiyorum. Her türlü öneriye de açığım, şunu yapsan ordan yürürsünüz şeklinde.
War, war never changes...

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #16 : Nisan 02, 2013, 11:44:58 ÖÖ »
Eyvallah Abi,

İşin içinde olanlar olarak en iyi siz değerlendirirsibiz tabii. Ben dışardan bakan biri olarak sadece genel ve temel diyebileceğimiz doğrular üzerinden yorum yapabilirim.

Burada bence 2 temel doğru üzerinde durmak lazım;

1. Rekabet; evet dadlı bir rekabet bu işin önemli lokomotifi. Hani bu rekabet Tusot gibi böle ulusal ve sistemli tadlara gidince; daha bir ilgi çekici oluyor sankim. Yaw, Ruhi'nin Türkiye şampiyonu olması benim adıma 2012 yılındaki en önemli 2. 40K olayıdır mesela. İlki 6th ed çıkması tabii ki ;)
Yane; uzun soluklu bir rekabet sistemi olması faydalı, esas olay bu. Tüm dünyada bu oyunun lokomotifi turnuva rekabeti aslına bakarsanız.

2. Emek; abi hobiyi güdelik kültürel aktiviteden ayıran en önemli olgu bence bu. Müptelalık kısmı da burdan kaynaklanmakta. Bu bağlamda boyalı modellere sahip oldun mu onlarla daha bir oynamak ister insan kanımca. Heleki rakibin de aynı şekilde bir ordu işe karşındaysa tadından yenmez.

Bu bağlamda TUSOT 1 taş ile 2 kuş vuruyor. Hem uzun soluklu ve sistemli bir rekabet yaratıyor. Hem de bu rekbete dahil olabilmek için hobiye emek harcamayı şart koşarak bağlılığı artırıyor.

Hemen üsteki yazımda Burak ile Enis'e görev düşüyor dedim ve Enis'e düştüğünü düşündüğüm görevi belirttim. Burak; abi burada sana düşen de sanırım organizatör olmak. TUSOT söz konusu olunca bu ister istemez hakem olmak anlamına da gelmekte.

Eyvallah,

NOT: Duygusal olmak iyidir ama hayat genelde aklın yanında yer alır!
« Son Düzenleme: Nisan 02, 2013, 11:47:33 ÖÖ Gönderen: Antimodes »

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #17 : Nisan 02, 2013, 11:49:58 ÖÖ »
Ustume herhangi bir.gorev dusmuyor.
The elves are watching

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #18 : Nisan 02, 2013, 12:01:08 ÖS »
o değilde mart ayında burak ben ve alkım abi dısında maç yapan yok :(

Enisim senin bu mesajınla açıldı bu konu. Ve hakaten WHFB için emek harcadığınızı gördüğüm için sana ve burağa hitaben yazdım.

Yoksa adı üstünde hobi; kimsenin üstüne düşen bir görev yok.

Ben sadece tavsiyede bulunuyorum. Yoksa en baştan dediğim gibi siz bilirsiniz.

Neyse, başlığı daha fazla trollemeyelim; ben kaçar.

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #19 : Nisan 02, 2013, 12:44:49 ÖS »
Mod arkadaşlar başlığı kesip WHFB kısmına taşıyıp. Orada bunun üstüne bir kaç laf etsek. Ben uygun olunca yazarım bir iki kelam mesela...
Tomb Kings
2189+

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #20 : Nisan 03, 2013, 02:26:00 ÖS »
Kendim için söyleyeyim Umut'un dediği şeyler aynen benim için geçerli. Ruhi bir turnuva hazırlayacaktı oturdum modelcilik boyamaya başladım sonra yetişemeyince bıraktım. Şimdi maçlara ayıracak vaktim yok gibi geliyor. O yüzden maç yapmıyorum ama Burak'ın düzenlediği lig için haftada 1 maçtan fazla maç yaptım(ki o zamanda bu kadar yoğunumdur).

Öz ve net oldu. ;D
Tomb Kings
2189+

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #21 : Nisan 07, 2013, 07:51:05 ÖS »
6 MArt Cumartesi
2500 pts friendly
MEeting Engagement
Lizardmen (alkım) vs Tomb kings (Ata)
Lizardmen Wins

Ata'nın yerden çıkanları gelmeden bir an önce combata gireyim hard hitterları dağıtayım diye düşünüyordum. Ata'nında biraz bir an önce hard hitterlarım kombata girsin düşüncesiyle birleşince öyle de oldu. Bunun sonucna chariotlar 2 turda toza dönüştü. Hiero Tomb king vb taşıyan iskelet hordu'da 4 turda toza dönüştü.
Slaan 4 turda 4 miscastle lvl 1 büyücü olarak oyunu bitirdi.
Reserve olarak giren cold onelar, 6'li necropolis knightlara yandan girmelerine rağmen öldüler. yine de 5 tur onları tutarak işlerini yaptılar....
dey layt com and me wan go hom...

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #22 : Nisan 10, 2013, 12:24:48 ÖS »
Aynı Gün

Tomb king vs HE
2000pts dawn attack

TOmb king: 3x20 okçu 2x6 necro kınayt 6 chariot

HE: 2x25 WL,okçu+spear

HE win
The elves are watching

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #23 : Nisan 10, 2013, 01:12:24 ÖS »
Maçın en ilginç sahnesi....atanın 120 tane ok atıp sadece 8 yada 10 white lion öldürmesiydi
The elves are watching

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #24 : Nisan 10, 2013, 01:51:30 ÖS »
hesapla bunun ortalaması,
120/3=40 hit
40/2 = 20 wound
20/3= 7 white lion ölüsü

ortalamadan iyi atmışsın.

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #25 : Nisan 10, 2013, 03:34:36 ÖS »
hesaplamistik mac sirasinda
yinede o kadar okla bu kadar az adam olmesi ilginc bir sahne bence
The elves are watching

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #26 : Nisan 12, 2013, 08:51:18 ÖÖ »
11 Nisan Perşembe
2000 pts
Watchtower
High Elfs (Enis) - Lizardmen (Alkım)
High Elfs Wins.

Çok eğlenceli bir maçtı Tower boş başladı ama 2 kez el değiştirdi.
ikimizin rosterı da sürekli kullandığından farklıydı. Enis Phoenix guardları evde bırakmıştı ancak iki white lion vardı ekipte
Bende az puan olmasını fırsat bilerek slaan'ı evde bıraktım carnazor üstü lord yaptım, engine of the gods'lı priest ise büyü savunması yapacaktı.
Ben hızlı üniteleri sağa yerleştirdim. enis bir grup okçu haricinde kalanları sola yerleştirince bu ekip oyun bir grup okçuyu avlamak dışında bir şey yapmadı.
ilk tur bana geçtiğinde sağ kanattaki Carnazor'lu lordu sinister statue'nün dibine koydum. oradan ortaya yardıma götürecektim.
Sinister statue 1/2 ihtimalle d6 s4 vuruyor. Vurdu 6 tane vurdu. 4-'ye Hepsi Carnazor'a geldi. 5+'ya woundluyor. 5'i woundladı. Carnazorun 5 woundu var 5+'ya da saveleme ihtimali. Hiç birini saveleyemedi ve Lord bineği daha ilk turda motor yaktı, hehe.
olasılık  0,0000202545684629766 gibi bir şeymiş... ulan warhammer nelere kadirsin :P.

Neyse Ortada Whitelionlardan bir tanesi 2. turda Kuleye yerleşti. Diğer 25lik grup ise 15 inçlik charge ile sol kanattan bataklıkların içinde 7 kişi bırakmalarına rağmen spearsauruslara girdi, 3 cc turunda 8 kişi kalsalarda orayı biçip arkaya geçtiler.
Diğer saurus ekibi Kuleye yaklaştı 2. turda saldırdı ama CC'de noble+whitelionları almak pek mümkün olmadığında 3. tur Engine of The Gods we shooting ile bu ekibin sayılarını azaltmasını bekledi. Bu arada yürüyen lord bunlara katıldı. Fırsat, 5. turda geldi, içerideki ekibi tamamen yokeden sauruslar 3 kişi +lord kaldılar.  Oyun yine bitmedi.
Bunlara benim hattımın arkasındaki  ufaklıklar ve sağ kanattan tekrar ortaya dönen coldoneları alıp benim tarafımdan kuleye yürüyen bıçkın whitelion ekibi girdi. Son 3 saurusu onlar biçtiler. Lord yeterli woundu veremedi, ve 3 zarla 8'e Leadershipi tutturamadı ve kaçtı :D. O sırada Eotg'li engine of the gods ve Lord dışında ünitem kalmadığından oyunu bıraktım. Çok keyifli maçtı.

Cold onelar sağ kanattan geri dönüp whitelionları bir tur bloklamasa içeri hiç giremeyecektim. Bloklamaları için daracık bir alandan  geçmeleri gerekiyordu, bunu yapmak için 1 kişi fazlalardı. çitlerden geçerken bir kişi kaybederim dedim ve öyle oldu :P

Keyifli maçtı eyvallah Enis.

MoM: Sol kanattaki whitelionlar4 ünite kestikleri gibi kulenin içinde bitirdiler.
TerrainoM: Sinister Statue. Oha!

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #27 : Nisan 12, 2013, 09:06:35 ÖÖ »
Eskiden buralarda bir mod vardı dutluklara bakım yapardı???