Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Mart 2013  (Okunma sayısı 8024 defa)

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
Mart 2013
« : Mart 10, 2013, 10:55:06 ÖS »
cüce(alkım)+yüksek elf(enis) Vs kaos cüce(Burak)
4000pts battleline

Order victory
The elves are watching

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
Ynt: Mart 2013
« Yanıtla #1 : Mart 10, 2013, 11:12:05 ÖS »
Cüce burak Vs Elf Enis
2000 pts Meeting...
HE victory
The elves are watching

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Mart 10, 2013, 11:12:50 ÖS »
Burak bu gün pek havasında değilmiş sanırım... iki yenilgi... :)

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Mart 10, 2013, 11:16:58 ÖS »
2.1'de grudge throwera charge eden kartal ve Phoneix guard horde...paha biçilemez...

Geri kalan herşey için mastercard.

ha birde...kötü zar attı bugün burak :)
« Son Düzenleme: Mart 10, 2013, 11:21:43 ÖS Gönderen: Batik Sarap Mantari »
The elves are watching

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Mart 11, 2013, 08:10:27 ÖÖ »
Burak bu gün pek havasında değilmiş sanırım... iki yenilgi... :)
abi dün evden çıkmasaydım iyimiş, bicenabetlik bi cenabetlik. çok kötü oynadım, öyle olunca zar da yardım etmedi tabi. Üstüne, bissürü minyatür zarar gördü, yetmedi: http://kulesakinleri.org/main/index.php?topic=2464.0
War, war never changes...

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Mart 11, 2013, 09:47:32 ÖÖ »
Gelirsen benim kutunun içine de baksana, ben de tekrar bakarım.
 bende de aynı model var, kendiminkini kullanmıştım Runelord olarak araya kaynamış olmasın?
dey layt com and me wan go hom...

burock

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Mart 11, 2013, 09:48:53 ÖÖ »
Gelirsen benim kutunun içine de baksana, ben de tekrar bakarım.
 bende de aynı model var, kendiminkini kullanmıştım Runelord olarak araya kaynamış olmasın?

baktım göremedim abi. sen kendininkini kullanmıştın zaten ben de hatırlıyorum.

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Mart 11, 2013, 10:42:01 ÖÖ »
cüce(alkım)+yüksek elf(enis) Vs kaos cüce(Burak)
4000pts battleline

Order victory

Selamlar Bunu biraz açalım.
Dwarfs (Alkım) + Helfs(Enis) vs Chaos Dwarfs (burak)
2000+2000 vs 4000
Friendly Battleline.
Elf cüce kardeşliği Wins.

Normalde ikiye iki yapacaktık (hatta 3'e 3)

Ancak 4. bulamadık okeye. Levent'i de Fow diyerek kandırıp getirmeyi akıl edemedik.

10 Terrainli tek masada oynadık. Bunlardan sol kanattaki Bane Stone ve merkezdeki Acropolis of heroes oyunu etkiledi
iki köprü taşıyan dev bir nehir terrainin 4'te birini köşeleme bölüyordu.

Burak Kaos Cücelerinin yanına bir kaç makine destroyer,  giant vb. ile bol canavarlı bir liste ile çıktı. bizde 2000 puanlık daha standart ordular vardı.

Sol kanatta Canavarlar, bull centaurlar ve kdai destroyerlarla bizi süpürmeyi planlıyordu burak. Ortaya makineler ve bir Kaos cüce birliği koydu. Sağ tarafa ise başka bir cüce birliği Bale taurus üzerinde lord büyücü, hellcanon ve hobgoblinlerle bizi üzmeyi planlıyordu.

Bizde Phoenix guard bir okçu birliği runelordlu hammererlar sağ kanadı karşılayacaktı. Ortada shadow lore ve book of hoethli büyücü spearelflerin içinde bulunuyordu. Sağ tarafta kalabalık iki cüce birliği takılmaktaydı yanlarında bir grup dragon prince bulunuyordu. arkada engineer gözetiminde iki grudge thrower ve sağ orta da bir top vardı. Sağ, sol ve ortada birer de eagle bulunmaktaydı.

Maça biz başladık burak'ın ilk defa masaya koyduğu magma kanonu pit of shades ile kaldırdı enis. shootingde pek bir şey yapamadık. Burak'a geçtiğinde ise Hellcanon'un demonu free at last! diyerek kendini kaldırdı. maça ilk tur sonunda 350 puan önde başladık. Bir sonraki turda sağ kanatta Bale taurus makinelerin dibine kondu ve Hoethli büyücüyü yoklamak istedi. Ancak bir sonraki tur chargeında, 1,1,1 attı 12 ucu ucuna yetiyordu ki üzerinde miasma olduğunu anımsadık öyle kalakaldı koca büyücü. Bir sonraki turda Taş atarak taurusu öldürüp daha sonrada charge ederek oyun dışına aldık.

Sol  tarafta ise fazla dibimize gelmiş bull centaurlara saldıran hammererlar bu ekibi dövdü kovaladı, yakaladı ama Siege gianta girdi. Ölürüz ama alırız dedik ama şansları buraya kadarmış, 9'a ardarda, 2'si fear test biri break test olmak üzere 3 test kaçıran hammerarlar gianta mama oldular. Giantı sonraki turlarda grudgethrower mıhladı.
Destroyerı top atışı ve okkam'slı pheonix guardlar aldı.
Sağ da Akropolisin göbeğinde Tren şeklindeki Normal cüce Warriorlar, Kaos büyücüsünün gider ayak son hediyesi olan ash stormun da etkisiyle, yandan fireglaive önden diğer kaos cücesi chargeı yediler. bir tur kırldık ama Dragon princeler bir sonraki tur hobgoblinleri yiyip yandan yetiştiler. Akropolis hepimizi stuborn yaptığı için turlarca dövüştük. 40 cüceden 9 kişi kaldı dragon princeler olmasa toplamda 5 tane kaos cücesi öldürmüştük.

Maç da burada bitti. Bale taurusun charge'ının yetişmemesi oyunu bitirdi aslında bu kadar modeli boşuna dizmiş olmayalım diyerek devam ettik.

MoM: Hammererlar sol kanadı dağıttılar, siege gianta mama olsalarda.
MoM: Demon smith ilk makinesinde yapacak bir şey yoktu ama eaglelardan son makinesini iyi korudu.
MoM: Hoethli Elf büyücü işini yaptı.
MoM: Fireglaiveler ne öfkeymiş normal cücelere karşı 9 adam teker teker 30 cüce öldürdü.
MaloM: Hell Cannon, sıkılmış belli ki
MaloM: Charge Kaçıran Bale Taurus.
MaloM: Top Canavarları vuramadı, Destroyer'a 4 wound verdi toplamda ama onda da to wounda 1 atmıştı Bane stone Destroyer'ın yakınında olduğundan ekleştirebildi....
Bir de Enis yanına adam aldığında kaybetmiyor.
dey layt com and me wan go hom...

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Mart 31, 2013, 10:36:31 ÖS »
2000 pts battleline
cüce vs HE
HE victory

Bu sefer life lore aldım. ve anka muhafızı yerine beyaz aslan....burak ise miner ve rangerların benim sandığım kadar işlevsel olmadığını kanıtlamak için ranger ve miner aldı. Sol tarafına 10 kişi shadow warrior ve arkalarından aslanlarla yaptığım blitzerling sonrasında burak arkamdan rangerlerı cıktı...Merkezdeki hammererlarını sol taraftanki saldırılarımla kitleyince arkamdan cıkan minerlara 53 spear elf olarak odaklandık..

HE Victori
-------------------------------------------
100 pts regiment of renownn

HE 2 okçu 3 spearelf 2 anka muhafızı ve 1 beyaz aslan
Brenton brock: 4 atlı 1 köylü

Yaw...bu kadar eğlenceli olabileceğini hiç düşünmemiştim... oyun detaylarını yazamıyacağım fazla ama şunu söyleyeyim...
Burağın kahraman şovalyelerinden biri...Dog of war upgradeli no as auto wound arrowdan 5+ Ws ile kurtulup...sonra s3 oka karşı armorda 1 atıp ölmesi komik oldu. O dakkadan sonra benim normal bowlu okçu magical ok taşıyan okçuya nanik yaptı oyun sonuna kadar

-------------------------

Kaos cüce vs HE 100 pts RoR

Burak insan evladı...t5 3Wound 3+armorlu bullcentaur ile geldi oyuna..bu uğurda 1 aslan ve bir frenzi anka muhafızı öldü...kahraman lider tek woundla turlar boyu dikildi karşısında...son anda spear elfler yetişti..Sürekli olarak rout test atıyorduk ve burak tutturamayarak macı kaybetti....

Rorlarda ouan hesaplarını yapmadık. Deneme amaçlıydı ve çok eylenceliydi.

Maç süresi 30-50 dakka
« Son Düzenleme: Mart 31, 2013, 11:26:02 ÖS Gönderen: Batik Sarap Mantari »
The elves are watching

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Nisan 01, 2013, 12:16:17 ÖÖ »
o değilde mart ayında burak ben ve alkım abi dısında maç yapan yok :(
The elves are watching

burock

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Nisan 01, 2013, 08:15:54 ÖÖ »
o değilde mart ayında burak ben ve alkım abi dısında maç yapan yok :(

what enis said...

arkadaşlar, şu an kulede trend WHF değil, bu açık; ama biliyorsunuz bu işlerde yumurta-tavuk kısır döngüsü oluyor: İlgi yoksa maç yapılmıyor, maç yapılmayınca da ilgi olmuyor. Bunu çözmeye nerden başlayacağımız da aşikar.

regiments of renown ile başlayalım mesela, hm...?

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Nisan 01, 2013, 12:45:12 ÖS »
Arkadaşlar,

Daha önce yazdım ama tekrar yazayım. Bakın bu TUSOT olayı 40K için bariz önce-sonra fotoğrafları kadar etkili oldu. İnsanlar WYSIWYG ve 3 renk boyalı modeller için uşraşınca, oynamak için zaman ayırmaya daha bir kasıyor.

Emek yoksa devamlılık yok. Zaten uygulama adım adım gider, pat diye WYSIWYG 100 de 100 uygulanmaz. Tabii işe başta Enis ve Burağın sarılması lazım. Enis e bakıyom her yerde, her fırsatta WHFB tanıtıyor ama daha boyalı modelle LOR maçına çıkamıyor.

Akıllı adam başkalarının tecrübelerinden yararlanan adamdır. Amerikayı tekrar keşfetmeye çalışmayın derim ben.

Tabii yine siz bilirsiniz...

Kolay gele,
« Son Düzenleme: Nisan 01, 2013, 02:10:01 ÖS Gönderen: Antimodes »

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Nisan 01, 2013, 01:04:57 ÖS »
Böyle düşünmüyorum.

Başka bir şekilde yapılması gerektiğini düşünen kişi/kişiler düşündükleri gibi yapabilirler.

Buyrun yapın.
« Son Düzenleme: Nisan 01, 2013, 04:53:05 ÖS Gönderen: Batik Sarap Mantari »
The elves are watching

burock

• E-Posta
« Yanıtla #13 : Nisan 01, 2013, 02:30:13 ÖS »
Katılmıyorum.

Başka bir şekilde yapılması gerektiğini düşünen kişi/kişiler düşündükleri gibi yapabilirler.

Buyrun yapın.

şu mesajın anlamı nedir allahaşkına...?  >:(

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : Nisan 01, 2013, 03:52:13 ÖS »
temel anlam abi. yan anlam yada ima yok.
The elves are watching