Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Şubat 2013  (Okunma sayısı 5452 defa)

Deeyo

• E-Posta
Şubat 2013
« : Şubat 04, 2013, 08:27:12 ÖÖ »
3 Şubat Perşembe
Lizardmen (Alkım) vs High Elfs (Enis
2400 pts 6. lig maçı
Lizardmen Wins (wipe out)

http://kulesakinleri.org/main/index.php?topic=2281.msg22234#msg22234

düdüt: yeni başlık açmayı akıl edip ocak açmak da eğlenceli imiş
« Son Düzenleme: Şubat 04, 2013, 09:54:40 ÖÖ Gönderen: Deeyo »
dey layt com and me wan go hom...

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Ynt: şubat 2013
« Yanıtla #1 : Şubat 04, 2013, 09:28:15 ÖÖ »
3 şubat pazar
Vampire counts (semih) vs Dwarfs (burak)
2400 pts 6. lig maçı
Dwarfs Win

http://kulesakinleri.org/main/index.php?topic=2281.msg22233#msg22233

Not: bu baslik subat ayi istatistikleri olacak.
« Son Düzenleme: Şubat 04, 2013, 09:54:13 ÖÖ Gönderen: Deeyo »
War, war never changes...

Azactoth

• E-Posta
Ynt: Şubat 2013
« Yanıtla #2 : Şubat 04, 2013, 09:38:51 ÖÖ »
3 şubat pazar
TombKings (Veysel) vs Vampire Counts (Semih)
2400 pts 6. lig maçı
Vampire Counts Win

« Son Düzenleme: Şubat 04, 2013, 09:54:01 ÖÖ Gönderen: Deeyo »

burock

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Şubat 04, 2013, 10:56:57 ÖÖ »
3 Şubat Perşembe
Lizardmen (Alkım) vs High Elfs (Enis
2400 pts 6. lig maçı
Lizardmen Wins (wipe out)

http://kulesakinleri.org/main/index.php?topic=2281.msg22234#msg22234

düdüt: yeni başlık açmayı akıl edip ocak açmak da eğlenceli imiş

Bi de 3 subat persembe degil :)

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Şubat 04, 2013, 11:32:39 ÖÖ »
bunu ruhiden çaldım fow maçları cuma yapılıyor ya hani günden bağımsız

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #5 : Şubat 04, 2013, 11:24:04 ÖS »
4 Şubat Pazartesi(Oha Pazartesi gündüz maç yaptım)
Tomb Kings (Veysel) - High Elves (Enis)
6. WHFB Ligi
TK Win (12-8)

http://kulesakinleri.org/main/index.php?topic=2281.msg22271#msg22271

Teşekkürler Enis.
Tomb Kings
2189+

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Şubat 10, 2013, 12:52:33 ÖÖ »
HE vs Tomb King Ata
2500 pts dawn attack
HE Win
The elves are watching

blackwinter

« Yanıtla #7 : Şubat 13, 2013, 09:56:04 ÖÖ »
Beastmen/ Özgün- Druchii/ Salih
2500 pts pitch battle
Druchii Victory- Puan hesabı yapmadık ama minor heralde

Beastmen bana göre masanın solundan başlayarak gorgon,tuskgor chariot, herd stone etrafında 3 caster(2 shadow 1 beast) ve okçular, içinde general ve bsb yi barındıran 50 lik horde gor ünitesi, dommbullu 5 minotor ve en sağdada bir chariot ile deploy oldu.

Dark elf soldan sağa 15 lik RXB men, 5 harpi, içinde executoners axe li dreadlord barındıran asf bayraklı Blackguard, 36 lık corsair, 16 lık sorcereress- shadow- bunker, couldron of blood, 20 lik RXB men ve yanyana 2 hyrda.

1. turn çok bişibeastmen üstümüze korkusuzca yürüdü, magic fazında herd stone etrafına toplanan shamanlar çok ciddi power dice getirdiler. ancak maç boyunca attığımız çok kötü winds of magic zarları aradki farkların açılmasına izin vermedi. Dark elf ilk turn hydralarla minotorlara yaklaştı amacım minotorları onlarla oyalamakta en azından 2-3 turn tutsalar işlerini yapmış olurlardı.  executioner ve corsairlarla 50 lik gor ları karşılacaktım. haripleri gorgon ve minotoların önüne bait olarak attım ancak hala öğrenemedim şunları kullanmayaki anında mama oldular. RXb menler gorgon ve chariot a shootinde 1 er 2 şer wound vermeyi  başardı.   

2. turn beastmen minotorlarla ve chariotla haripilere şarj etti, 50 horde la 1-2 inch daha yaklaştı ve corsair ve black gurad ın 13 inchine girdiler. büyü fazında bizim touhness ı düşürmek istediler ancak dispeell ettik bu sefer gor lara +1T+S verdi. minotolar harpilere paramparça ettiler ve overrunla hydraların önüne çıktılar. kendimi flank e göre ayarlamaya çalışmıştırm ama olmadı. chariot ın şarf ettiği haripler flee dediler va kaçtılar. Dark elf bu turn 4 tane şarja kalktı. cordairlar ve b.guardlar 13 inch i başaramadılar. hydralar minotorlara double şarj etmeyi başardılar. magicte hiç bir şey yapamadık desem yeridir. bu shootinle gorgon ve chariotkarı gene woundlamayı başardık. galiba chariotın biri klktı. close comabtta hyrdralar ne kadar acımasız olduklarını ispat ettiler. minotorları regen sayesinde kırmayaı başardık ancak steadastte kaldılar.

3. turn de chairot ın biri RXBmenlere charge etti kırdı ama steadfast durduk. gorlar corsairlar daha önde kaldığı için onlara girdiler ve içindeki herolar ve +1T+1S sayedinde kırrıp parçaladılar ve corsairlar neredeyse kaçarken masadan çıkıyorlardı. gorlar overnla gelip b.guardlara çarptılar. hydralar bu turn minotorlatı gene kırdılar. ama gene kaçmadılar.

4. turn mitotolar hdraların birini öldürdüler ancak onlardanda sadece dommbull kalmıştı. CR sonucu kaçan doombull hdraya yakalandı ve destroy oldu. b.gurarların corsairların intikamını alması gerekiyordu. sorcerer power darkness ve sacrificail dagger sayesinde 3 power dice ile mindrzor ı atmayaı başardı. CoB dan +1 atağı alan dreadlord ve b.guardlar gorlara yaklaşık 30 wound verdiler. ancaj bizden gereiye 7-8 kişi geriye kaldı. Bu arada executiones Axe alalan dreadlord Tx2 str ile vurup her hit için d3 wound vermesş ve bunu ins 8 de yapmadı ile günün yıldızlarından oldu.

5. turn yandan b.guard a gorgon şarj etti ancak minrzor sahibi b.guardlar onuda 4 atakla parçaladılar. önlerindek i gorlara gene 15 wound falan verip onları kaçırdılar ancak kovalayıp yakalayamadılar. bu turn b.guard ve 2 kişi kalan b.guard untesine arkadan şarjı başaran khraman Tukgor Chariot hem black geuarları hemde cannon gibi vuran dreadlordu öldürdü. oyunu kaybettim galiba diye düşünürken yaklaşık 10 kişi kalan gor üniteside hydranın önüne düştü.  onları ve içindeki lordları öldüren hydra bize maçı getirdi.

teşekkürler özgün çok kanlı acaip bir maç oldu.

MotM: Hydra hem doombull u hemn beatlordu kırıp kaçırııp yakalayıp öldürdü.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Şubat 13, 2013, 11:56:37 ÖÖ »
eğlenceli maç olmuş
ama raporu, Çince F klavye ile bir iphonedan salihin kullanıcısını alan Ata özgün kombosu yazmış galiba...

burock

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Şubat 13, 2013, 12:07:17 ÖS »
yine, yeni, yeniden:

:P

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Şubat 13, 2013, 02:11:25 ÖS »
aslında büyük umutlarla mindrazor iptal etmenin yolunu buldum diye gittim kuleye elimde bizim mangelder dediğimiz. terror veren silah bide her verdiği wound başına kalıcı olarak -1ld düşürsün özelliği vardı. amaç ld düşürüp mind kurtulmaktı. sonrada kaçmalarını kesin hale getirmekti ama evdeki hesap kuleye uymadı.

Salih ASF banner almış bizden önce vurunca işler karıştı. bide hadi bsb banner değiştiriyim 6" -1ld versin dedik oda iş yapmadı. beast bannerdan şaşmamaklazım pahalı mahalı ama o armor saveleri attırmamak lazım. Salih'in 5+ ve 6+ çok iyi olduğunu öğrenmiş olsuk.

+4 regen de 6 wound 5 save atılırmı sonra minatorlar ölür tabi :D

Maç için çok sağol Salih baya kanlı oldu ama kanın çoğu bizden aktı.
« Son Düzenleme: Şubat 13, 2013, 02:56:23 ÖS Gönderen: althar amadeous »
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

DNA Maniac

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Şubat 13, 2013, 02:53:21 ÖS »
13 Şubat Salı
Skaven VS Tomb Kings (Veysel)
6. WHFB Ligi
Skaven Wipe out! (18-2)

O 13 ü yapmayacaktım arkadaş!

http://kulesakinleri.org/main/index.php?topic=2281.30
« Son Düzenleme: Şubat 13, 2013, 03:21:57 ÖS Gönderen: DNA Maniac »
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

blackwinter

« Yanıtla #12 : Şubat 13, 2013, 05:36:46 ÖS »
eğlenceli maç olmuş
ama raporu, Çince F klavye ile bir iphonedan salihin kullanıcısını alan Ata özgün kombosu yazmış galiba...

ya kusura bakmayın arkadaşlar iş yerinde çok kısıtlı zamanda yazdım. hakkaten dümdüz yazmış geçmişim. ne yazdığımı okumadım bile :(
« Son Düzenleme: Şubat 13, 2013, 05:42:33 ÖS Gönderen: blackwinter »
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

DNA Maniac

• E-Posta
« Yanıtla #13 : Şubat 15, 2013, 02:37:08 ÖÖ »
14 Şubat 2013 Perşembe
Skaven VS Lizardmen (Alkım)
6.WHFB Ligi Maçı
Skaven Wictory! (17-3)

http://kulesakinleri.org/main/index.php?topic=2281.45
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #14 : Şubat 22, 2013, 09:34:13 ÖÖ »
21 Şubat Perşembe
2999 pts Friendly
Lizardmen (alkım) - Dark Elfs (Salih
Blood And Glory
Lizardmen Wins.

Salih Blood&Glory senaryosunda karşı tarafın daha da mı var diyebileceği bir orduya sahipmiş. general bsb vb toplam 9 bayrak. ama neyselki mindrazor gelmedi, hepsini bir bir aldık :D.

Masadaki 7 terrain de büyülüydü ama pek iş yapmadılar.

Bana göre Sol taraftan başlayarak, 20 kişilik crosbowmen içinde dark lore bilen lv 1 büyücü, aralarında viyırding vel, Hydra ve Coldonelar, Horde dizilmiş (frenzi) corsairler, yanlarıdna bir grup harpy ve arkalarında bsb'li cauldron. Yanlarında başka bir grup harpy, arkalarında dreadlordlu blackguardlar ve lvl 4 shadow büyücülü bunker elfler. En sağa doğru Başka bir 15 kişilik crossbowmenlar ve başka bir hydra.
Biz de ise soldan başlayarak terradonlar iki grup skink ve Stegadon. Ortada Metal Lore'lu Slaan'lı saurus bloğu, 1 salamander bloğu, Skinkler ve arkalarında bsb'li başka bir saurus grubu. Yanlarında başka lvl1 büyücülü Engine of The Gods'lı Ancient Stegadon. Başka bir skink, Bir salamander, Yanlarında da Coldone'a binmiş Hero ile beraber Cold one Ekibi.

Salihe şans ya da şansızlık eseri Mindrazor gelmedi. Bunun sonucunda hydralardan korksam'da CC'ye girmekten çekinmedi.

Sol Kanatta Terradonlar, önce Wizard Tower'ın arkasına saklandılar sonra büyücülü Crossbowmenlerin yanına kondular. 2. Turun başında yandan charge ettileri Crossbowmenleri Salih'in 8'e ld tutturamayınca o kanattaki büyücü ve Okçu tehlikesini susturdular. Diğer kanatta Hydra ve Benim Coldonelar bakıştı. Hero Tek başına önündeki harpilere saldırdı Harpiler flee etmeyi seçti, Redirecti Hydraya atan Hero, 1.1.1 ile Hydranın önünde kaldı. Bir sonraki tur Hydra bu arkadaşı mideye indirdi, ancak o da Coldoneların önünde kalıp, onlara kırıldı ve yakalandı.

Ortada Skinkler Black Guardları ve Corsairleri Bait etti ilk turda. Diğer hydra ise Stegadonla kapışmaya başladı 5 cc fazında Hydra wound yemeden stegadonu aldı. 3. turda fazla önde kalmış olan Corsairler iki grup saurustan kombo charge yediler ve kırılıp kaçtılar. Black guardlar ise Ancient Stegadon ile uğraşmaya başladı. Mal of the match ünvanını hakeden Dreadlord elindeki Tx2 str d3 each wound d3 wound silahını 3+'ya rerollu hiti ile beraber iki tur vursada yaratığa, toplam 5 wond verebildi. Ancient stegadon ise bunu fırsat bilip Blackguardları pelte etti, Kırılan Lordu ise ezip geçti.
bu ana kadar sol kanattaki 1'er Crossbowmenlerden, corsairlerden, Blackguardlardan, ve 2 general Lordan bayrak aldım.

4.1'inde Slaan KEndine bakan hydrayı indirmek için attığı 3 miscast sonucunda havaa uçtu ama Hydra son wounduyla yaşadı.
İhtiyacım olan son bayrak ise, O taraftaki Crosbowmenlerin işini bitiren Lizard Coldonelardan geldi.

Biraz tek taraflı bir oyun oldu. Mind razor gelmeyince yeterli buffı veremedi dark elf, Slaan yine karşı tarafın büyü fazını kitledi. Salih'de de biraz pas vardı.

Man o M: Terradonlar, Ancient stegadon ve Lizardmen coldoneları ve skinkler tüm işlerini ve fazlasını yaptılar.
Mal o M: Cold one Hero, charge'ı beceremediği gibi, Ws 5 s5 flaming attaklarından bir wound bile veremedi. üzerine tüm armor savelerini kaçırıp öldü.
Asıl Mal o M: Dreadlord. Nasıl mama oldu ha!.

Eyvallah abi.

« Son Düzenleme: Şubat 22, 2013, 09:42:08 ÖÖ Gönderen: Deeyo »