Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Bugün Warhammer için ne yaptın?  (Okunma sayısı 168742 defa)

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Ynt: Bugün Warhammer için ne yaptın?
« Yanıtla #270 : Aralık 03, 2011, 11:39:36 ÖÖ »
Abi 7th oynarkene bi sıralama yapmıştık, her faz için orduları değerlendirmiştik. Bir fazda zayıfsa 0, ortalama ise 0,5, kuvettli ise 1 veriyorduk orduya. Dark elf 4'te 4 alan 3 ordudan biriydi. Tam senin istediğin tadta her fazda iş yapan bir orduydu.

Yane dafk elf 7th da çok sağlamdı ama 8th de nasıl oldu hiç bilemedim. 8th de heavy infantry çok fark yaratıyor, combatta alıştığının çok gerisine düşebilirsin. Bu da ayrı konu.

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #271 : Aralık 03, 2011, 12:07:41 ÖS »
Diğerleri neydi?
Tomb Kings
2189+

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #272 : Aralık 03, 2011, 01:01:20 ÖS »
bütün gün Dark Elf batallion+ hydra+ supreme sorceres almak konusunda düşündüm durdum.
bir sürü DE forumu okudum...
40K daki Grey Knightlarımı satmaya karar verdim.
sanırım orduyu değiştireceğim.

Abi;

Nacizane birkaç lafım olacak. Oyunun her fazı terimi fantasy için çok da işlevli bir terim değil. Movement, shooting, büyü ve combat fazlarını ele alırsak, movement fazında aktif olmak istiyorum dersen Breton ve Woodelf dışında neredeyse tüm ordular movement'ta eşit. Shooting'de aktif olmak diye bir terim bence fantasy için söylenemez. Niye diyecek olursan, shooting bence fantasy'de keyifli bir faz değil. Tek trebuşe atışıyla 20 adam öldürmek insana keyif vermiyor, bu diğer ordular için de geçerli, çok şansa bakıyor çünkü, direct gelecek de bilmemne. Normal shooting de, dark elf shooting ne kadar güçlü olursa olsun (ki adamlar harbi iyi shoot ediyor) oyunda büyük bir etkisi yok. Yani shootingle kimse oyun kazanmıyor. Oyunu insanlar büyü ve combat ile kazanıyorlar.

Büyü fazında da ordular ikiye ayrılıyor, büyü yapan ordu ve dispel eden ordu. Dark elf büyüde çok güçlü, ona lafım yok, ama WoC da az değil. Tamam DE ile yarışamaz, ama WoC da dispel değil büyü yapma ordusu. Combat'ta ise dark elf WoC'un yanına bile yaklaşamaz.

Faz çokluğundan ziyade ünite çeşitliliği, fantasy'deki önemli eğlence etkeni. Sen ne kadar çeşitli üniteler sahaya koyabiliyorsan oyun o kadar keyif verir. Dark elf, evet bu konuda WoC'dan daha neşeli. Yaratıkları, süvarisi, piyadesi, war machine, scout herşey var adamlarda. Ama, hani ben bir Breton olarak bunu söylemek hiç hoşuma gitmiyor ama, fantasy "GİT DÖV" oyunu. Gidiyorsun ve adam dövüyorsun. Kazanmak için yapman gereken bu. Competitive listelerin özelliği bu, adam koyuyor 40 bloodletter, 40 bestigor, 50 marauder, al buna konuş diyor. Dark elf aşırı kırılgan, bi tek Black Guard pis dövüyo onun dışında dayak yiyorsun...

Ama fantasy eninde sonunda, modellerinden keyif alma oyunu. Çünkü oyunun bir metası yok, güçlü büyülerin varsa, güçlü piyaden varsa dövüyorsun bu kadar net. 40k için bu geçerli değil, 40'da her fazda hakkaten iş yapıyosun, shootingle maç kazanıyorsun, assaultla da maç kazanabilirsin, movementla kesin kazanırsın. Hakkaten çok güzel ve keyifli bir oyun. Ama fantasy öle değil, fantasy'de koy modellerini masaya, onlara bak dur, ne güzel boyamışım bee diye iç geçir. Oyuna geçince git adamın üstüne yürü ve döv.

Dolayısıyla bence son kararını modelleri sevmene göre ver. Dark Elf modelleri muhteşem güzel ve senin elinde kesin süper boyalı dururlar. Ya ama ne bileyim, WoC modelleri de muhteşem, bir DragonOgre convert etmek süper keyiflidir herhalde...

Ama 40k ordunu satma derim ben, çünkü 40k modellerin güzelliğinin yanında oyundan da keyif aldıran bir şey. Dediğim gibi 40k'da oyundan keyif alıyosun, fantasy'de modellerinin masada güzel durmasından...
"If you're going through hell, keep going."

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #273 : Aralık 03, 2011, 09:28:00 ÖS »
Chaos'a kızıp, Grey Knightları mı satıyorsun.. :) Yoksa, yanlış mı anladım. Heh.

NOT: Satarken, genelde ucuza gidiyorlar, satacağım diye uğraşıyorsun, vs. Satmazsan, daha hayırlı olur diye düşünüyorum.

NOT 2:

- The Empire Fantasy'nin en iyi ordusudur.

- Imperial Guard muhtemelen 40K'daki en yanar dönerli ordudur.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

blackwinter

« Yanıtla #274 : Aralık 03, 2011, 09:58:18 ÖS »
Chaos'a kızıp, Grey Knightları mı satıyorsun.. :) Yoksa, yanlış mı anladım. Heh.

NOT: Satarken, genelde ucuza gidiyorlar, satacağım diye uğraşıyorsun, vs. Satmazsan, daha hayırlı olur diye düşünüyorum.

NOT 2:

- Imperial Guard muhtemelen 40K'daki en yanar dönerli ordudur.

Yok dostum hicbisey satmadan dark elf alicam.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #275 : Aralık 03, 2011, 11:04:44 ÖS »
Khorne için değil, Khaine için diyorsun yani abi. Bol keyifli oyunlar üstat!

NOT: http://www.youtube.com/watch?v=TtjCg8PwnUw
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #276 : Aralık 04, 2011, 06:12:32 ÖS »
Salih,

Kısa ve öz bir tavsiye;

Dark elf ile uğraşacağına GK orduna para ve zaman yatır, bol bol 40K oyna. Oyunun her fazından zevkin kralını alırsın.

Şaka yapmıyom bu arada, Batu'nun yazdığı üzere WHFB'den istediğin tadı zor çıkarırsın.

Selamlar,

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #277 : Aralık 04, 2011, 06:53:21 ÖS »
Ben WHFB için o şekilde düşünmüyorum ama model üzerine kurulu bir oyun olduğu kesin. O yüzden sevdiğin modelli orduyu oynamak en iyisi...
Tomb Kings
2189+

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #278 : Aralık 04, 2011, 09:15:29 ÖS »

Nacizhane fikrimce bu doğru. Zira;

1)Movement: Hocam, alırsın pistolier'ı maymun edersin adamın deathstar'ını. Ya da alırsın en ucuzundan scout üniteni. O da mı yetmedi, Stank denilen alet chariot olmasından mütevellit aslen mobil. İnanmıcaksınız ama öyle :)
2)Magic: BRB'deki tüm lore'ları seçebilite. Bu olay sanıldığından daha iyi çünkü büyü okulları arasında ufak tefek kombolar yapıldığı zaman tek shooting ya da CC fazında bile büyük şeyler yapmak mümkün(tek turda fire okulundan +1 to wound metal okulundan +1 to hit büyüsünün helblaster'a yapılması gibi).
3)Shooting: Bunu anlatmama gerek yok.
4)Close combat: Pek işe yaramıyo olduğunu savunsam da kullanılabilir detachment kuralı. Onun yanında hala ama hala iyi olan şovalyeler. Unbreakable flagellant, stank ve war altar, onun dışında unbreakable olabilen üniteler. 5 puana s4 core piyade. 8th edition ile adam olan greatsword'lar.

The Empire hakkında özetle:

Jack of All Trades, Master of None.

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #279 : Aralık 05, 2011, 04:35:19 ÖS »
dün gece itibariyle chaos dwarf ordumun boyamasına başladım.
War, war never changes...

blackwinter

« Yanıtla #280 : Aralık 05, 2011, 08:41:56 ÖS »
haftasonu burağın e-bay de yakaladığı hatırı sayılır puandaki Dark Elf ordusu satın alındı.

beklemeye geçildi.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #281 : Aralık 09, 2011, 04:10:38 ÖS »
haftasonu burağın e-bay de yakaladığı hatırı sayılır puandaki Dark Elf ordusu satın alındı.

beklemeye geçildi.

way to go!

delikanlı chaostan emo elflere geçiş ilginç olacak kanımca :) iyi oldu epeydir emo elf kemirmemiştik.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #282 : Aralık 09, 2011, 05:31:35 ÖS »

beklemeye geçildi.
Haydin hayırlısı olasun.. Khorne yerine Khain'e tapacanız yani ;)

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #283 : Aralık 09, 2011, 07:00:34 ÖS »

beklemeye geçildi.

way to go!

delikanlı chaostan emo elflere geçiş ilginç olacak kanımca :) iyi oldu epeydir emo elf kemirmemiştik.

;D ;D ;D

Sen de mi emo olacaktın be Salih'im...

blackwinter

« Yanıtla #284 : Aralık 09, 2011, 08:38:09 ÖS »

beklemeye geçildi.

way to go!

;D ;D ;D

Sen de mi emo olacaktın be Salih'im...

Saclarimi uzatip bir gozumun onune fon cekip rosterimi hazirlarim.
"Horus Rising"