Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: FoW Ağaçlıklarından Bazıları Kullanım Dışı  (Okunma sayısı 2962 defa)

Ruhi

• E-Posta
FoW Ağaçlıklarından Bazıları Kullanım Dışı
« : Nisan 05, 2013, 11:23:00 ÖÖ »
Yav, bu kullandığımız tabanın yamukluğu sadece görsel bir hadise değilmiş. Basbayağı, üstündeki malzemeyi kırmış ve dağıtmış. Bu ağaçlardan maalesef 3 tanesi kullanımda kaldı. 2 Tanesi off..

Yenilerini yapmak lazım. Tabi bir de onlara çözüm düşünmek lazım o da başka bir hikaye.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Barbar139

• E-Posta
Ynt: FoW Ağaçlıklarından Bazıları Kullanım Dışı
« Yanıtla #1 : Nisan 05, 2013, 06:59:45 ÖS »
Orijinal FoW ağaçları? Ya da başka plastik tabanlı ağaçlıklar? Biraz bakınayım wayland'dan...
"If you're going through hell, keep going."

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Nisan 05, 2013, 09:42:38 ÖS »
fow da orjinal terrain diyince biraz gereksiz pahalı, tabanı sağlam fakat kesilebilir bir malzeme bulsak yapabileceğimiz şey için o kadar para dökmeyelim, hani daha yapamayacağımız şeylerden alırız :) bide çok farklı olmasınlar sonra yaptıklarımız çöp oluyor durumu var, hazır alınca. ama cidden üzüldüm çöpe gitmelerine, biraz bakalım ne olabilir. aklımda bir fikir var gibi.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Nisan 06, 2013, 01:14:48 ÖS »
Yav, bu kullandığımız tabanın yamukluğu sadece görsel bir hadise değilmiş. Basbayağı, üstündeki malzemeyi kırmış ve dağıtmış. Bu ağaçlardan maalesef 3 tanesi kullanımda kaldı. 2 Tanesi off..

Yenilerini yapmak lazım. Tabi bir de onlara çözüm düşünmek lazım o da başka bir hikaye.

Dokete den yaptıysanız yamuk abi; hatta  malzeme buruluyor. Drop podları yaparken bizde fark etmiştik. Kestiğin parçayı ell ters yöne burmak faydalı oluyor; tabii biraz ince ve sıkıcı bir iş, tam kıvamında burup o şekil bir 5 dk kadar tutmak lazım.

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Nisan 06, 2013, 09:37:09 ÖS »
Plasticard denedik mi? Bugün Apaydın onlardan getirmiş birkaç tane fena değillerdi...
"If you're going through hell, keep going."

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Nisan 06, 2013, 09:45:37 ÖS »
Forex diye bir malzeme var... bildiğiniz mukavva ama katmanlar kağıt değil, plastik... işlenmesi dekoteye göre daha zor ama yamulma gibi problemi olmuyor ....

Aureole

• To Lead, to inspire, to get lucky.
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Nisan 07, 2013, 12:45:55 ÖÖ »

Dokete den yaptıysanız yamuk abi; hatta  malzeme buruluyor. Drop podları yaparken bizde fark etmiştik. Kestiğin parçayı ell ters yöne burmak faydalı oluyor; tabii biraz ince ve sıkıcı bir iş, tam kıvamında burup o şekil bir 5 dk kadar tutmak lazım.

Yapmıştık onu biz. Bayağı uğraşmıştık hatta, büküp bekledik ama olmadı.

Aureole

• To Lead, to inspire, to get lucky.
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Nisan 07, 2013, 12:48:00 ÖÖ »
Forex diye bir malzeme var... bildiğiniz mukavva ama katmanlar kağıt değil, plastik... işlenmesi dekoteye göre daha zor ama yamulma gibi problemi olmuyor ....

Nereden bulabiliriz onu? Benim Mouse Guard için bir han modeli yapasım var. Dekota'daki bu yamulma olayından sonra dediğin gibi bir malzeme kullanmak daha çok işime gelir.

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Nisan 07, 2013, 09:22:11 ÖÖ »
karıştım ama bu bu model bölümüne ait bir başlık gibi geldi....
dey layt com and me wan go hom...

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Nisan 08, 2013, 03:19:13 ÖÖ »
karıştım ama bu bu model bölümüne ait bir başlık gibi geldi....

olabiler
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler