Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Guild Tanıtım- Aquileans  (Okunma sayısı 3652 defa)

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
Guild Tanıtım- Aquileans
« : Temmuz 31, 2012, 12:02:22 ÖÖ »
Aquileans:

Aquileanlar sorunlu warp yolculuğu öncesinde gemi mürettebatının neredeyse hepsinin dahil olduğu grubun adıdır. Esas olarak Van der Dyke ailesi tarafından yaklaşık 200 yıl önce İmparatorluktan yaklaşık 10.000 yıl kopuk kalmış bir gezegenden gelirler. İmparatorluğa tekrar dahil edilmelerinden önce teknoloji seviyesi olarak feodal dönemlere dönmüşlerdi. Bu gezegende yönetimde gaddar ve acımasız Daimyo olarak adlandırılan feodal lordlar vardı ve bunlara karşı gerilla savaşı veren grup da bulunuyordu. Keşiften sonra gezegenin başına İmparaorluk Valisi getirildi ve bu durumdan memnun olmayan Daimyolar kısa sürede Imperial Guard ın silahlarıyla tanıştı. Yönetime isyan eden grup ise organizasyon yetenekleri ve senelerdir verdikleri gerilla savaşının ustalığıyla Van der Dyke ailesi yetkililerini etkilemişlerdir. Van der Dyke ailesi de bu grubu teknoloji seviyeleri düşük olmasına rağmen gemilerine mürettebat olarak almışlardır. Gezegeni keşfeden Aquila Fortis gemisinden adını alan Aquileanlar teknolojiye karşı şaşırtıcı ilgi ve yetenek göstermişlerdir. Bu tarihten beri Van der Dyke gemilerinin mürettebatlarının büyük kısmı genellikle Aquileanlardan oluşmuştur. Çünkü Aquileanlar ortalama bir mürettebattan daha iyi organize olabilen, yaptıkları işe karşı büyük özen gösteren ve en önemlisi de Van der Dyke ailesine karşı olan saygıları ve sadakatleridir.

Aquileanlar geminin silahlı güçler haricinde her bölümünde çalışırlar. Bir Rogue Trader gemisinde yapılan ana işler de özellikle keşif, ticaret ve istibarat konularında söz sahibidirler. Neredeyse hepsi gemilerde doğup büyümüştür, bundan dolayı gemilerine karşı büyük yakınlık duyarlar. Gezegenlerde yaşayan kişilere karşı önyargılı olsalarda onlarla sıklıkla ilişki halinde olma zorunluluklarından dolayı genelde iyi insan ilişkileri sahibidirler.

Ortalama bir Aquilean normal bir günde ne yapar?

Görev yerine göre makinelerin operasyonu, ziyaret edilecek gezegene inip bilgi toplamak, gemideki tech-priestlerin çalışmalarında ve araştırmalarında rol alma, çeşitli kayıtları tutumak, gemi içindeki birçok dükkanın sahibi veya çalışanı durumunda çalışmak gibi gemi için bir çok hayati işleri yaparlar.

Peki büyükbaşlar ne yapar?

Sorunlu warp seyahati öncesi mürettebatın büyük kısmı Aquilean olduğu için geminin çekip çevrilmesinde büyük öneme sahiptiler. Fakat şu anda işleri daha da zor, çünkü hem eskiden yaptıkları koordinasyon ve yönetim görevlerine devam ediyorlar hem de Footfall'dan gemiye binen binlerce hırsız, katil ve uğursuzun gemiye faydalı bir işler yapmasını ve bunu yaparken de gemiyi havaya uçurmamasını sağlamaya çalışıyorlar. Bunlar gibi ağır görevler haricinde Ruut Van der Dyke' ın şahsen güvendiği bir grup olduğu için çeşitli özel görevleri de başarmak zorundadırlar.

Tamam, bir göreve gittik, ben bir Aquilean olarak ne yapmalıyım?

Aquileanlar geminin içini çok iyi bilirler, genelde gittikleri heryerde şahsen tanımasalar bile kendi gruplarından birileri bulunur. Bu onlara doğru bilgiye ulaşma veya gerektiğinde doğru bilginin üstünü örtme şansı verir.  Gemi dışında da genelde Kaptan'ın verdiği ek görevleri de takip ederler. Bunlar dışında Aquileanlar çok geniş bir grup olduklarından dolayı güvenlik, araştırma, ticaret gibi bir çok konuda bilgili olabilirler. Unutulmaması gereken siz Tempestus Rex'i eviniz Kaptan'ı da aile büyüğünüz gibi gören kişiler olduğunuz, yaptığınız hareketlerde bu ikisinin iyiliği her zaman önde olmalıdır.

Ruhi

• E-Posta
Ynt: Guild Tanıtım- Aquileans
« Yanıtla #1 : Temmuz 31, 2012, 11:34:49 ÖS »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain