Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Guild Tanıtım - Navy Guard Bölüğü  (Okunma sayısı 3717 defa)

Ruhi

• E-Posta
Guild Tanıtım - Navy Guard Bölüğü
« : Temmuz 25, 2012, 12:15:39 ÖÖ »
Navy Guard Bölüğü

Van der Dyke ailesinin nesillerdir İmparatorluk Donanması ile olan iyi ilişkileri ve Donanmaya yaptığı bazı hizmetler karşılığında Navy Guard ile yakın çalışma olanağına sahiptir. Genellikle gemilerinde bir Navy Guard bölüğü bu anlaşmalar karşılığında hizmet eder. Bu aileyi kendilerine ait bir askeri güç bulundurma ve onları donatma sıkıntısından kurtarır ve İmparatorluğun emrinde bulunan en iyi askeri güçlerden biriyle çalışma şansı verir. Navy Guard' ın gemideki görevi bir bordalama durumunda gemiyi korumak, gerektiği durumlarda gezegen ve başka gemilere hızlı saldırılarla görevlidirler. Gemi içi güvenlğe ancak gemi içindeki asayişten sorumlu olan Arbites Rex tarafından talep yapılırsa karışırlar. Silah ve donanımları gemi içinde kullanıma çok uygun olmayan lasgun, el bombası atıcılar, las cannon gibi İmperial Guard silahlarıdır. Bölüğün başında Arch Militant Corvus Ignas bulunur. Ignas, Kaptan Ruut Van der Dyke'ın uzun süre önce başka bir gemide görev yaparken dikkatini çeker. Daha sonra Ignas'la tanışıp kaptanlığını kendi yaptığı gemilere tayin ettirir. Birçok seneler beraber çalıştıktan sonra Kaptan Van der Dyke'ın ricasıyla Donanmadan istifa edip özel güvenlik sorumlusu olarak yanında çalışmaya başlar. O zamandan beri Kaptan askeri kararları ve askeri işlerin büyük bölümünü Corvus Ignas' a devretmiştir.
Tempestus Rex' te bulunan bölük de Kaptan Van der Dyke'ın Gothic Sektöründen ayrılmadan önce gemide göreve başlamalarını ayarladığı bölükten sorunlu warp yolculuğundan sonra kalan kısmıdır. Yolculuğun başında tam teçhizatlı 140 Navy Guard bulunurken Footfall' a geldiklerinde 45 kişi kalmışlardı. Kaybettikleri personeli Footfall' un genelde serseri, hırsız ve katillerden oluşan sakinlerinden sağlama skonusunda başta ciddi tereddütleri vardı fakat Kaptan ilerleyen zamanlarda tam güçlerine ihtiyaç olacağını söyleyip bölüğü tamamlamaları için emir verince ellerinden geleneni yaptılar. Elbette Footfall'dan alınan askerlerde ciddi bir eğitim ve disiplin eksikliği bulunuyor fakat bunu iyileştirmek için gemiye ayak bastıkları günden beri Başçavuş Merkel Burn'ün emride eğitim ve tatbikatlar durmaksızın devam etmektedir.

Ortalama bir Navy Guard normal bir günde ne yapar?

Eğitim, silah temizleme, eğitim, tatbikat, silah temizleme, eğitim... Navy Guard barışta ter dökmeyen savaşta kan döker ilkesini kendine slogan belirlemiş bir gruptur. Gün içinde gerek sınıflarda verilen taktik eğitim, gerek silahla verilen eğitimler gerekse hazırlanmış bölgelerde yaptıkları tatbikatlarla her zaman bıçağın keskin tarafı gibi işni yapmaya hazır ve kararlı olan bir savaş gücüdür.

Peki Liderleri ne yapar?

Eğitim planlama, eğitim,tatbikat planlama, tatbikat, teftiş, eğitim... Navy Guard da büyükbaş diye birşey yoktur. Gemi içindeki savaş alanlarının darlığı, iletişimin zorluğu ve her an herşeyin olabileceği dinamik ortamlar olmasından dolayı Navy Guarddaki bütün komutan kadrosu askerleriyle beraber hareket etmek zorundadır. Bundan dolayı askerlerine uyguladıkları acımasız eğitim planına kendileri de uyarlar. Ayrıca emri altındakilerin daha iyi donanıma sahip olması ve günlük ihtiyaçlarının karşılanması için bir çok bürokratik evrak işi de yapmak zorundadırlar.

Tamam, bir göreve gittik, ben bir Navy Guard olarak ne yapmalıyım?

Elbette bunun cevabı gidilen görevle çok ilgili ama genelde grupta en iyi silah kullanan ve taktik görüşü en kuvvetli kişi olma olasılığınız yüksek. Kendinizin ve gruptaki diğer kişilerin hayatta kalması için düşman unsurların ortadan kaldırılması esas görev. Bunu silah gücüyle olduğu kadar zekanla ve yeteneklerinle de yapmak zorundasınız.

Tanıtım PDF'i
« Son Düzenleme: Temmuz 25, 2012, 12:43:19 ÖÖ Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
Ynt: Guild Tanıtım - Navy Guard Bölüğü
« Yanıtla #1 : Temmuz 25, 2012, 12:16:39 ÖÖ »
Sorularınız var ise, çekinmeden buraya sorabilirsiniz --> http://kulesakinleri.org/smf/index.php?board=70.0
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
Ynt: Guild Tanıtım - Navy Guard Bölüğü
« Yanıtla #2 : Temmuz 25, 2012, 12:45:33 ÖÖ »
Yooo.. :)

- Mark Twain