Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Küçük Puanlı maçlar  (Okunma sayısı 5073 defa)

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
Küçük Puanlı maçlar
« : Ekim 01, 2012, 04:45:39 ÖS »
Son zamanlarda yeni yeni yüksek puanlı maçlar yapmaya başladım ve hemen ufak puanlı maçları özledim.

Eh..pek seveni yok..ama ayrı bir zevkleri olduğunu düşünüyorum ve merak ediyorum benden baska ilgilisi varmı?

500-1500
The elves are watching

Azactoth

• E-Posta
Ynt: Küçük Puanlı maçlar
« Yanıtla #1 : Ekim 01, 2012, 05:13:54 ÖS »
Ordular maksimize edilmeden oynanırsa, kendince keyifliler... Bunla birlikte oynadığın oyunun puanı azaldıkça, mass destruction etkili modellerin (Büyücüler, bazı war-machine'ler vs...vs...) efektiflikleri artıyor... yani 2500 puanda 50 kişilik spear elf çıkabiliyorsan, 1000 puanlık orduda 20 kişilik spear elf çıkabiliyorsun ama atıyorum 100 puana bir stone thrower ortaladığında her iki üniteden de ortalama 15-20 kişi öldürüyor... aynı şey büyüler için de geçerli... hani ünitedeki herkez ölsün büyüleri çok etkilenmese de, magic missilelerin gücü çok artıyor; örnek büyük fire ball maximumda 18 model öldürebiliyor... bu 1000 puanda neredeyse tüm üniten demek olurken, 2500 puanda ünitenin üçte biri demek oluyor ki oldukça sıkıntı çıkarabilir... Kısaca Büyü ve mass destruction efektli modelleri kullanmadan oynanırsa keyifli olabilir aksi taktirde şanslı bir büyü (6 tane zarı atıp iki tanesinin 6 gelmesini beklemek) oyunu bitirebilir ki bununda sıkıntısı ortada... :)

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Ekim 01, 2012, 05:20:01 ÖS »
biliyorum katılıyorum ve bundan keyif alıyorum :D
The elves are watching

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ekim 01, 2012, 05:57:53 ÖS »
Dizmesi-toplamasi oynamasindan uzun be hacim...
War, war never changes...

blackwinter

« Yanıtla #4 : Ekim 01, 2012, 06:11:09 ÖS »
Dizmesi-toplamasi oynamasindan uzun be hacim...

:dddd sesli güldüm :D
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Ekim 01, 2012, 09:31:09 ÖS »
hıh!
The elves are watching

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Ekim 02, 2012, 04:25:17 ÖS »
bir büyüyle oyun kazanınca insanın duyduğu mutluluk master kart ile satın alınamaz :@
The elves are watching

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Ekim 02, 2012, 04:30:30 ÖS »
yaw yazmayım dedim ama, o zaman hiç modelleri dizmek için uğraşmayın... geçin karşılıklı kim başlıyacak diye zar atın, kazanan 6 zar alıp iki tane 6 atıp atamadığına baksın atamazsa sıra karşısındakine geçsin... ilk 6-6 atan maçı kazanmış sayılsın... böylece model dizmekten ve toplamaktan kurtulmuş olun ;D ;D ;D

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Ekim 02, 2012, 04:36:24 ÖS »
hakkaten içindeki sesi dinleyip yazmasaydın abi :D
The elves are watching

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Ekim 02, 2012, 04:38:13 ÖS »
hakkaten içindeki sesi dinleyip yazmasaydın abi :D
Farkındayım ama dayanamadım... :)

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Ekim 02, 2012, 04:39:01 ÖS »
6-6 demişken barbut tu demi o oyunun adı :)
The elves are watching

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Ekim 02, 2012, 05:06:31 ÖS »
6-6 demişken barbut tu demi o oyunun adı :)
Yav bak ben yazmayayım dedikçe sen yazıyorusun ;D ;D ;D

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Ekim 02, 2012, 05:27:35 ÖS »
yaz yaz :D abi gönlünden ne gelirse

bir gün birilerini kandıracağım ve 501-1000 maçlar yapacağım
The elves are watching

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : Ekim 02, 2012, 06:36:46 ÖS »
Barbut the gathering
Undead yaparsa barbut macabre

Bu arada enisin kabahati degil bu, oyunu hazirlayanlarin ayibi bir buyu ile oyun kazanmak.
War, war never changes...

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #14 : Ekim 02, 2012, 10:34:10 ÖS »
Hani düşük puanlı oyunlarda barbut diyoruz ama, bir anımı anlatmadan geçemeyeceğim.... 2500 pts lizarmen'e karşı Warriors of chaos ile Kumpanya maçı yapıyorum (Mighty Empires)... Görev Blood and Glory... round 1 lizardmen oyuna başladı... modellerini yürüdü, slann 6 zarla, Final Transmutation denedi ve ortalamalara uygun olarak Irresistable Force ile büyüyü yaptı... 24 kişilik Warriors ünitesindan 10 kişi hayatta kaldı, ünite içindeki BsB için 6 attığından BsB'im öldü, Slann misscast zarında attığı 3'ü Cupped Hands of Old ones ile generalim olan büyücüme verdi, ben oyundaki tek attığım zar olan Infernal puppet zarında (d3) 1 attım ve generalim de öldü ve ben daha modellerimi dahi yerinden oynatmadan breaking point'in altına düştüğüm için oyunu kaybettim... Tüm Warhammer hayatımda en hızlı kaybettiğim oyun buydu... ve magic fazında büyü IF geldiği için, sadece 1 zar atarak oyun bitmiş oldu... İşte 8th edisyonun başarısı bu... 1. roundun 2.fazında oyunu tek bir zar atarak (ki oda WoC oynadığım için İnfernal puppet zarını attım başka bir ordu olsa o zarıda atmadan) oyun kaybedebiliyorsun...  >:(