Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: The Empire 8th Edition  (Okunma sayısı 7904 defa)

vace

• Üye
  • My will be done!
Ynt: The Empire 8th Edition
« Yanıtla #15 : Nisan 12, 2012, 11:39:38 ÖÖ »
ÇOK iyiymiş! ;D ;D ;D
Tomb Kings
2189+

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #16 : Nisan 12, 2012, 12:37:10 ÖS »
Zuhahahaha.... Tam öyle olmuş ama...

Zero Origin

« Yanıtla #17 : Nisan 12, 2012, 01:12:32 ÖS »
o degilde saka deme mortar  S2 olucakmis dediler aglamak istemiyorum :D dogru mu ama ?  ???

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #18 : Nisan 12, 2012, 04:51:34 ÖS »
Kuşlu empire istemiyorum. battal line empire istiyorum.

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #19 : Nisan 12, 2012, 05:09:36 ÖS »
Ama hakkaten çok tehlikeli bu, yarın devekuşuna binen breton knight görürsem insan içine çıkamam...
"If you're going through hell, keep going."

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #20 : Nisan 12, 2012, 06:46:53 ÖS »
ben çıkarım! deve kuşlu skaven istiyorum! yarasa süren skaven istriyorum! uçmak, bişiylere binmek bizim de hakkımız! :P
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #21 : Nisan 12, 2012, 08:01:40 ÖS »
Ama hakkaten çok tehlikeli bu, yarın devekuşuna binen breton knight görürsem insan içine çıkamam...

Olurmuş aslında

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #22 : Nisan 12, 2012, 11:09:25 ÖS »
Hahahaha...
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #23 : Nisan 12, 2012, 11:19:48 ÖS »
Charge mesafesi bonusu alırlar. :P
Tomb Kings
2189+

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #24 : Nisan 16, 2012, 12:06:19 ÖÖ »
http://games.dir.groups.yahoo.com/group/Arromanche/files/

AB dosyası çıktı ama kitap hala piyasada yok çok ilginç.

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #25 : Nisan 16, 2012, 01:24:18 ÖÖ »
başka link reca edelim.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Ruhi

• E-Posta
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #27 : Nisan 16, 2012, 10:56:29 ÖÖ »
Dankek!

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #28 : Nisan 16, 2012, 11:18:09 ÖÖ »
Rica ederim.

Bu arada birkaç liste falan yaptım. Tam 8th edition olmuş The Empire army'si.

- Bu garip, fantastik aletler hem bayağa güçlü, hem bayağa güzel ve eğlenceli.

- Savaş makineleri biraz daha adam gibi. Hani gene can yakıyor ama kontrolsüz ve şuursuz değil (Mortar(S2 ve 100 pts olmuş), Hellstorm rocket(S3 D3 tane küçük template) falan insan işi olmuş. Top 120 pts. olmuş. Dwarf kitabı çıkana kadar Dwarfların patronluğunu iyice kabul edeceğiz sanırım. Heh.) Helblaster çok daha reliable bir alet olmuş.

- Troop choicelardan en çok Swordsmen Iniative üzüldüm.4 iyiydi :). Handgunner ve Crossbow 9 puanlar, ve özel bir kural falan yok ise; Helblaster varken neden birisi alsın bunları bilemiyorum.

- Büyü savunmamız zayıflamış diye düşündüm. Extra Dispel dice vermiyor artık bizim priestler. Puanları da azalmış biraz bu nedenle.

Özünde hoş ordu olmuş. Ama hani cidden stratejik piyade hareketleri günleri geride kaldı diye hissettim iyice. Combo'lar ile detachment bufflama, ucuz birkaç detachmentı feda etme dışında oyunu domine eden piyade günleri empire için çok gerilerde. Hani Cavalary bazlı oyun çok zor olacağı için, Piyadeler sadece bekleyecekler ve düşmanı karşılayıp bayağa ölecekler. Dayanmaya çalışacaklar(3d6 ld ile de daha iyi dayanırlar), o sırada bizim garip chariotlar, vs. flank, rear bir şeyler yapacak.

Shooting'imiz hala çok iyi ama kalabalık piyadelere karşı işimiz çok zor. Gerçekten savaşacağız ve öleceğiz diye düşündüm. Yani 40 kişilik bir orc veya beastmen regiment'ını büyü hariç bir şeyle korkutamayız. Hatta T3'lere karşı bile mortar'ın özel kuralı falan yok ise S2 ile çözüm zor. İşte, çok daha fazla piyade ve/ya garip chariot, vs. alacağız.

Kısacası, Empire ordusu ilk bakışta daha kalabalıklaşmış diye düşündüm. Bakalım deneyip görmek lazım tabi.

- Mark Twain

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #29 : Nisan 16, 2012, 11:31:48 ÖÖ »
mortar kaç template
The elves are watching