Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Crusade of Fire - İlk Tur Savaş Sonuçları  (Okunma sayısı 9030 defa)

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Crusade of Fire - İlk Tur Savaş Sonuçları
« : Aralık 19, 2012, 11:32:58 ÖS »
19 Kasım Çarşamba
Ultramarines (Umut) vs Possessed IG (Ata)
Corvus Majoris 904 Hive City UM Challenge
Vanguard Strike & Big Guns Never Tire
1500pts
Ultramarine  Victory

Öncelikle Ata'ya campaigne yaptığı katılımdan dolayı teşekkür etmek istiyorum. IG'yi sahiplenerek çarkların dönmesini sağladı sağolsun. Maç için de ayrıca teşekkürler.

Eyvallah Ata.

Planım basitti, Ruinlerin arasıdan cover altında koştur ve assault et. Masaya 40 marine, 5 scout, 5 assault termi ile toplam 50 adamla çıkınca ister istemez plan işledi.

Cities of death gereği masanın ortası ruin doluydu ve çapraz yerleşimde Ata sağ kanadında chimera içinde veteranlar ile saldırmayı, sol kanadında ise kısa kenara yakın koyduğu tanklar ile ağır ateş desteği vermeyi planladı.

Sol kanatta vetranları Libbyli destekli hammerlı assult termi squad ile durdurdum. Ortadan dalıp ruin arkasında kalarak ağır ateşten cover ile korundum. Ortadan ruinün arkasından  kısa kenara doğru fırladım ve tankların önünde bekleyen piyedelere daldım. Assultta piyadeleri temizledim, ateş altında 10 luk marine squadımı kaybettim ama drednaught tankalara ulaştı.

5.1 de Libby psyhic power ile s5 ap3 template attı ve Ata'nın zarar görmemiş son ünitesi olan 10 kişilik veteran ünitesiden 9 adamı kaldırdı. Ata bu noktada eyvallah dedi ve çekildi.

MoM: Sağ kanadımda masa kenarında yıkıntıya yerleştirdiğim 5 kişilik combat squadın içindeki missile launcherlı. Maç sonunda objektif tutuyordu, en büyük tehlikeyi oluşturan manticore'u önce durdurdu sonra patlattı, demolisher ve leman russun atışlarını üstüne çekti ve cover save ile ayakta kaldı.

MaloM: IGnin uçakları, 2 si birlikte ancak whirlwindi aldılar. Quadgun ateşi altında patlayıp gittiler.

Ruhi, katı ver abi hive cityi benim topraklara lütfen ;)

Blacknwhite21

• E-Posta
Ynt: Crusade of Fire - İlk Tur Savaş Sonuçları
« Yanıtla #1 : Aralık 19, 2012, 11:44:57 ÖS »
Maç için bn teşekkür ederim . Güzel maçtı ancak hala oyunda çözmem gereken seyler var saol umut abi  maç için.
4200 +  Tomb King
1000 + Necron

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Aralık 19, 2012, 11:59:53 ÖS »
Done! Ata, Chaos consumes.. Geri alırız mavi kutulardan şehri.. ;)
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Aralık 22, 2012, 10:01:33 ÖS »

22 Aralık Cumartesi
Crimson Fists (Yaşar) vs Saim-Hann (Semih)
Corvus Majoris
Hammer  Anvil & The Relic
1500pts
Eldar Victory

MoM: Eldar JetSeer Consule... ölmediler... savaşın sonunda 3 kişi kaldılar ama karşılarındaki 1 Librarian ve 10 Spacemarine ve 1 Sterguard Sergent'ini savaşa kitleyip guardian Jetbike takımının relic'i uzaklaştırmalarını sağladılar...
MoM: Sterguard Veteran ekibi.. indikleri gibi 7 kişilik guardian Jetbike ekibini yok ettiler... iki kişi kalmalarına ramen yandan gelen 10 marine desteği ile JetSeer Consule'e assault ettiler...

Çok çekişmeli ve keyifli bir maç oldu... Yerleşim ve görev tam benim orduma uygun gelmişti... ayrıca ilk round güneş doğmamış olduğundan uzun menzilden saldırı yemiyecektik... Üstüne yerleşip ilk başlama zarını ben kazanıp, Yaşar insiyatifi çalamayınca, her şey çok iyi başladı... Hemen Guardian Jetbike ünitelerimden birini relic'e gönderdim ve nasıl olsa karşı ateş fazla almayacağız düşüncesiyle, bu ünite ile ateş etim... Bu öğrenmem gereken öenmli derslerden biri oldu... 2.1 inde Yaşarın 5'i multi melta taşıyan 10 Sternguardı yanlarında Terminatör zırhlı Kütüphaneci ile birlikte Drop pod ile relic'i tutan ünitemin dibine ini verdi... ilk round açılan S4 AP3 20 atış sonunda Relic'i taşıyan ünitenin bulunduğu yerde sadece bir gaz ve toz bulutu kaldı :) Böylece First Blood Crimson Fist tarafından kazanılmış oldu... Tabi ki bizde boş durmadık... Farseer'ın guide attığı 3lü Vyper birliği Starcannonları ve Chin Shuriken Cannon 'ları ile stern guardan 4 kişi kaldırdı... 2nin 2sinde Crimson fist tüm atış gücünü Jetbike Consule üzerinde yoğunlaştırdı ve onların ne kadar çetin ceviz olduklarını gördü... Atışlar birtip toz bulutu dağıldığında consule'den sadece 1 Warlock ölmüştü... Bundan sonrasında biz kaptığımız relic'i defe larca kez düşürsek de (hep modellerimiz öldüğü için) round bize geçtiğinde tekrar kapmayı başardık (Burada şunuda söylemeliyim ki bir round boyunca, Troop olmadığı halde warlock ünitem ile Relic'i tuttum bu bir hata olduğunu ve sadece troopların relic'i tutabildiğini daha sonradan öğrendik... Ama o zamana kadar oynadığımız oyunu geri alamayacağımız için devam ettik) Herhalde en kritik anlardan biri de meltagun ile vurulan Autarch'ımın reroll ile 4+ invul save'i tuturamaıp üzerine look out sir 'de 1 atarak oyunu terketmesi ve "Slay the Warlord" puanını da Yaşara kazandırması oldu.... Bu arada oyunda gördük ki Uçarcalara hasar veremiyoruz ve bize çok problem çıkarıyorlar.... belkide en iyisi hiç tank almamak ama onu da göreceğiz... Maç bitiğinde relic bende iki secondery objektif Yaşarda, ve 3. seconery objectif her ikimizde de olduğu için 1 puan farkla Eldar zaferi oldu... Keyifli oyun için bir kez daha teşekkürler Yaşar... Bu arada bu maçı kural hatası yaparak kazandığım için istersen bu maçın sonucunu beraberlik olarak alabiliriz yok oynadık sonuç değişmez dersen de, Shield Generatör'ü almamın uygun olmadığını düşünüyorum... O sebeple Majoris 404 Eldar saflarına geçmiş olsun diyorum ;)

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Aralık 22, 2012, 10:18:59 ÖS »
Bir şeyler çektik arada. Çok keyifle izledim maçı..

Semih'in ordusu gerçekten çok güzel gelişiyor... Maçlarını izlemekte çok keyifli hani..

A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Aralık 22, 2012, 10:31:22 ÖS »
Go xeno go go! Hatta xeno b goode :))))))

blackwinter

« Yanıtla #6 : Aralık 22, 2012, 10:42:35 ÖS »

22 Aralık Cumartesi
Crimson Fists (Yaşar) vs Saim-Hann (Semih)
Corvus Majoris
Hammer  Anvil & The Relic
1500pts
Eldar Victory

MoM: Eldar JetSeer Consule... ölmediler... savaşın sonunda 3 kişi kaldılar ama karşılarındaki 1 Librarian ve 10 Spacemarine ve 1 Sterguard Sergent'ini savaşa kitleyip guardian Jetbike takımının relic'i uzaklaştırmalarını sağladılar...
MoM: Sterguard Veteran ekibi.. indikleri gibi 7 kişilik guardian Jetbike ekibini yok ettiler... iki kişi kalmalarına ramen yandan gelen 10 marine desteği ile JetSeer Consule'e assault ettiler...

Çok çekişmeli ve keyifli bir maç oldu... Yerleşim ve görev tam benim orduma uygun gelmişti... ayrıca ilk round güneş doğmamış olduğundan uzun menzilden saldırı yemiyecektik... Üstüne yerleşip ilk başlama zarını ben kazanıp, Yaşar insiyatifi çalamayınca, her şey çok iyi başladı... Hemen Guardian Jetbike ünitelerimden birini relic'e gönderdim ve nasıl olsa karşı ateş fazla almayacağız düşüncesiyle, bu ünite ile ateş etim... Bu öğrenmem gereken öenmli derslerden biri oldu... 2.1 inde Yaşarın 5'i multi melta taşıyan 10 Sternguardı yanlarında Terminatör zırhlı Kütüphaneci ile birlikte Drop pod ile relic'i tutan ünitemin dibine ini verdi... ilk round açılan S4 AP3 20 atış sonunda Relic'i taşıyan ünitenin bulunduğu yerde sadece bir gaz ve toz bulutu kaldı :) Böylece First Blood Crimson Fist tarafından kazanılmış oldu... Tabi ki bizde boş durmadık... Farseer'ın guide attığı 3lü Vyper birliği Starcannonları ve Chin Shuriken Cannon 'ları ile stern guardan 4 kişi kaldırdı... 2nin 2sinde Crimson fist tüm atış gücünü Jetbike Consule üzerinde yoğunlaştırdı ve onların ne kadar çetin ceviz olduklarını gördü... Atışlar birtip toz bulutu dağıldığında consule'den sadece 1 Warlock ölmüştü... Bundan sonrasında biz kaptığımız relic'i defe larca kez düşürsek de (hep modellerimiz öldüğü için) round bize geçtiğinde tekrar kapmayı başardık (Burada şunuda söylemeliyim ki bir round boyunca, Troop olmadığı halde warlock ünitem ile Relic'i tuttum bu bir hata olduğunu ve sadece troopların relic'i tutabildiğini daha sonradan öğrendik... Ama o zamana kadar oynadığımız oyunu geri alamayacağımız için devam ettik) Herhalde en kritik anlardan biri de meltagun ile vurulan Autarch'ımın reroll ile 4+ invul save'i tuturamaıp üzerine look out sir 'de 1 atarak oyunu terketmesi ve "Slay the Warlord" puanını da Yaşara kazandırması oldu.... Bu arada oyunda gördük ki Uçarcalara hasar veremiyoruz ve bize çok problem çıkarıyorlar.... belkide en iyisi hiç tank almamak ama onu da göreceğiz... Maç bitiğinde relic bende iki secondery objektif Yaşarda, ve 3. seconery objectif her ikimizde de olduğu için 1 puan farkla Eldar zaferi oldu... Keyifli oyun için bir kez daha teşekkürler Yaşar... Bu arada bu maçı kural hatası yaparak kazandığım için istersen bu maçın sonucunu beraberlik olarak alabiliriz yok oynadık sonuç değişmez dersen de, Shield Generatör'ü almamın uygun olmadığını düşünüyorum... O sebeple Majoris 404 Eldar saflarına geçmiş olsun diyorum ;)

abi o kadar guzel yazmisin ki bayaa roman gibi okudum.

ellerinize saglik.

Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Yasar

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Aralık 23, 2012, 04:04:20 ÖÖ »
Oyun çok güzel geçti, kıskandırmak gibi olmasın ama uzun zamandan beri oynadığım en iyi 40k maçıydı arkadaşlar. Semih ellerine sağlık abi, ben bile heyecanla okudum raporu :D

Kural olayına gelince hepimiz yeni yeni öğreniyoruz 6th editionu. Hani bu kadar eğlendikten sonra kural falan biraz yalan kalıyo, no harm done yani :)

Oyun için tekrar teşekkürler abi, daha bi gaza geldim valla. Campaign baya güzel geçeceğe benziyor 8)

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Aralık 25, 2012, 11:57:33 ÖS »
25 Aralık Salı
Ultramarines (Umut) vs Daemons of Chaos (Ruhi)
Corvus Majoris703 Planet Strike 
1500pts
Daemons Prevail!

Çok uzun zamandır elime Daemon almamıştım. Benim için ne olacağı belli olmayan bir oyundu. Ayrıca Umut'da ben de bu ön bombartment, Binalar, vb. olayların ne kadar güçlü olduğunu kestiremiyorduk.

Ancak ben Daemons'ın planet strike'da muazzam güçlü olduğunu düşünüyordum, keza kurallar gereği normal şartlarda deep strike eden birlikler, geldikleri round assult edebiliyorlar. Daemons ordusunun tümü deep strike ile geliyordu. Konsept olarak Corvus Majoris'te bir grup cultist Daemon Prince summon etmeyi başarır ve o da full fledge daemonları getirir diye oynadım. Umut iki fortification'a yerleşti. Bir tane terrain olarak kullandığımız bastion, bir de landing pad.

Oyun ön bombartment ile bastion'daki arkadaşlara hasar vermeyle başladı. Sonra ışınlandığı gibi Soul Grinder 5 tane S10 atağı ile bastiona assult edince, direk bina collapse yedi ve bir birlik düştü. Diğer tarafta, landing pad'in altında warp'dan çıkan 16 Daemonette landing pad'i savunan iki tactical marine'e saldırdı. Bu hücumlar oyunu kilitledi. Tüm maç bu iki mekandaki assultlar ile gitti, geldi.

Landing pad assult'una bizim taraftan Bloodthirster katıldı, Marine'lerin ise assult terminatörleri aynı yere ışınlandı. Tam cümbüş oldu. Hani zarların da ittirmesiyle o taraf sonunda Bloodthirster'ı ve daemonetteleri kaybetsem de, oyun bitmişti ve landing padin her tarafı Chaos'undu.

Bastion hemen yıkılınca dışarı çıkabilen marineler bloodletter birliğini aldılar, ama sonra Daemon Prince + 8 Bloodletter ve bir önceki round bastion'u yıkan Soul grinder ile aynı anda assult'a girmek zorunda kaldılar. Sonunda Prince'ın son darbeleriyle Captain düştü ve bastion oyun sonuna kadar bizim olarak kaldı. Marine flyer'ı problem yaratıp daemon prince'ı tek wound ile bıraksa da, maç böyle bitti.

Tekrar teşekkürler Umut.

Bloodthirster'ın Campaign Warlord trait ile birlikte Marine'leri bölgeyi ve Corvus Majoris'teki boş bir hex'i defile ettik.

Resim Landing Pad'in üstündeki çatışmadan. Assult termilerin ışınlandıkları an:

- Mark Twain

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Aralık 26, 2012, 12:28:36 ÖÖ »
ruhi cidden senin içine warp kaçmış bu nasıl anlatım çok eğlendim. 6 th edition baya bina ve özel noktalarının savunması daha bi epik hale getirimiş. :)
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Aralık 26, 2012, 10:16:52 ÖS »
Space marine oynarken senden daha iyi ateş edene assult et, daha iyi assault edene ateş et. İner inmez assault eden demonlar yıprattı hakaten.

Warlord traitler bu maçta çok etkili oldu. Ruhi'nin warlord traiti benim reserve zalarıma -1 veriyordu. Benim ki ise reserve zarlarını reroll ettiriyordu.

1.1'de bina içinde bombardıman ve grinder saldırısı altında 10luk ilk squad, 2.1'de 3'lü asault altında 10luk 2. Squad yok olmuştu bile. Ancak Cato halen ayaktaydı ve combat devam ediyordu. Bu noktada geldikleri gibi assaulta girebilecek olan asault termilerin buraya desteğe gelmesi çok kritikti. Rerollu 4+ tutmadı ve maç orada bitti, o an anlamıştım zaten, zar atığ eğlememe baktım bende. ;)

Yani, Ruhi'nin warlord traiti iş yaptı, benim ki patladı. Termiler ancak 4.2 de geldiler, çoktan maç bitmişti ve boş beleş bir combatta kötü zarlara kurban olup gittiler.

Ne öğrendim, bina içine girme çünkü bina düşmana değil sana zarar veriyor. Ruin candır can...

40 marine landing padin altına girip beklesek en güzeli olurmuş. :)

Eyvallah Ruhi, hem eğlendik hem öğrendik hakaten. ;)

Blacknwhite21

• E-Posta
Crusade of Fire İkinci Hafta Maç Sonuçları
« Yanıtla #11 : Aralık 30, 2012, 01:10:11 ÖÖ »
IG ( Ata ) vs Blood Angels ( Cem )
Halen ezberimde değil adları sadece hangilerini oynadığımızı söyleyebilirim . 1.görev 1.dizilim
IG Victory

Uzun uzun yazacak zamanım pek yok .

Terrain dizilim benim için çok avantajlıydı , ruhi , enis ve rakibim olan cem bile bana baya yardım etti oyun boyunca . 3 objektif vardı ve 3 üde bnde idi.

İlk turn de cemin ağır silahlı abilerini ( 2 rocket launcher 1 las cannon 1 sgt 1 kişi daha vardı ) patlatınca derin bir oh çektim . 1.1 inde drop pod ile gelen dreadk. ilk başta baya kotkuttu beni aynı zamanda rhino içindeki grup ile harekete geçen cem , 2.1 de bnm gelmeyen valkrielerim  IG nin ölüm kusan tank shoot u başta kötü başladı devamında rhinoyu ve dreadk. indirdik hatta rhinonun içindeki adamlardan bile ölenler oldu. 2.2 sinde cem pek aktif olamadı deep strike gelmedi sadece land speederları geldi . 3.1 de IG resmen blood angelsleri masadan sildi. 5.2  son grubunda sadece 4 marine ve tek woundu ile sanguinery priestti kalan blood angels ile masayı toplama kararı aldık.
4200 +  Tomb King
1000 + Necron

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
Ynt: Crusade of Fire İkinci Hafta Maç Sonuçları
« Yanıtla #12 : Aralık 30, 2012, 02:24:54 ÖÖ »
Alıntı
1.görev 1.dizilim
Mission : Crusade
Deployment : Dawn of war

Blacknwhite21

• E-Posta
Ynt: Crusade of Fire İkinci Hafta Maç Sonuçları
« Yanıtla #13 : Aralık 30, 2012, 11:06:57 ÖÖ »
Alıntı
1.görev 1.dizilim
Mission : Crusade
Deployment : Dawn of war

Halen tam 40K oyuncusu değilim . Görevleri bilmiyorum . Saol mustafa bilgilendirme için.
4200 +  Tomb King
1000 + Necron

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : Ocak 01, 2013, 07:16:18 ÖS »
01 Ocak Salı
Necrons (Levent) vs Saim-Hann (Semih)
Corvus Majoris
Vanguard Strike & The Emperors Will
1500pts
Eldar Victory

MoM: Eldar JetSeer Consule(JSC)... ölmediler... Önce TOmb Bladeleri dövüp kovalayıp yok ettiler,sonra Heavy destroyerlara saldırıp onları dövdüler, üstüne içinde Imothek the stormlord olan Immortals grubunu dövüp kırdılar ve yakalayıp yok ettiler...savaşın sonunda consulden sağ kalan sadece Warlordum olan Autarch tı ama puanlarını kat be kat hak ettiler... Aferin çocuklar....

Çok çekişmeli ve keyifli bir maç oldu şu kadarını söyleyebilirim ki maç bittiğinde benim ordumdan ayakta sadece Autarch ve 5 dire avangers vardı... Geri kalan her modelim o yada bu şekilde yok edilmişti... Imothek'in özel kuralı sayesinde savaşın neredeyse tamamında Night fight kuralı geçerli oldu.. Yerleşim zarını Levent kazanıp iki uçağı haricinde tüm ünitelerini yerleştirdi... Warlord Trait olarak reroll reserve attığım ve normalde Autarch'ın +1 reserve zarı kuralı sayesinde 2. roundumda 2+ ya reroll ile tüm reservelerimin geleceğini bildiğimden ben 7 kişilik bir Guardian Jetbike(GJB), Falcon ve 3 tane Vyper'ımı reservde bıraktım, Dire avangerlar benim objectifimi tutarlarken, geride kalan jetseer consul ve 7 kişilik diğer jetbike grubum sahaya indi... İnsiyatifi çalamadım ve necron oyuna başladı... İlk round 7li Guardian Jetbike üniteme yaklaşıp elinde ne varsa ateş etti... 3 jetbike kaybetsek de hala işlevsel bir ünitemiz vardı... ben birinci roundumda Leventin hiç beklemediği bir şey yaparak hem JBG hemde JSC ile hızla ilerleyip necron deployment zonunun iki kanadını tuttum... benim ilk roundumda hiç bir atış yapılmamış oldu.... Necron bu oyunuma beklediğim tepkiyi verip öndeki modellerini arkaya doğru çevirip hem jetbike consule hemde GJB üniteme ölüm kustu... savaşa 2. rounda katılan uçaklarda JSC tarafına atış keasfetini arttırdılar... Bu round kötü zarlarımla JSC den 4 kişiyi kaybettim... ancak kabul etmeliyim ki bundan sonraki roundlarda attığım zarlar bu 4 kaybı karşıladığı gibi fazlasına dahi geçti... JSC her ne kadar fortune ile hayatta kalmayı başarsa da GJB ünitesi ağır necron atışı altında eriyip First Blood puanını Necronların almasına sebep oldu.... Benim roundumda 2+ya reroll ile her üç ünitem de rezervden oyuna girdi... her şey planladığım gibiydi... Zarlarım hariç :D Falcon 4+ to hit zarlarından hiçbirini tutturamayınca tuzağıma düşen AV13 olan Necron ünitelerine karşı tek şansım olan arkadan AV11'i vurma şansımı yitirmiş oldum... Sağ kanadımda ise JSC tomb Blade ünitesini saldırıp onları kırdı ve yok etti... 3.round Uçaktan atlayan Imotek ve Korumaları Heavy Destroyerların da yardımı ile JSC den bir warlock daha uçurdular ama tek başlarına kalan Autarch ve Farseer fortune sayesinde bir efsane yazarak hem Heavy Destroyer briliğini hem de Imotek ve ekibini kırıp kovalayp yok ettiler... Artık oyunun bu noktasında Necron'un objectif tutabilecek sadece bir ünitesi kendi objektifini tutarken, benim objektifimi deny edebilecek hiç bir ünitesi kalmamıştı... Tabi bu arada benimde sadece 1 woundu kalmış Autharch'ım ve 1 wound'u kalmış Farseerim ile kendi objektifimi tutan 5 dire avanger'im kalmıştı... Savaş 7. rounda kadar uzadı... 7 roundda necron sonunda autarch ımın son woundunu almayı başarsa da look out sir ile woundu farseer'a aktararak Warlordumun ölmesini engelledim ve Necron deployment zone'a geçerek Line Breaker objektifi sayesinde savaşı kazanmış oldum... Keyifli ve çekişmeli maç için Bir kez daha teşekkürler Levent... bu sefer kıl payı elinden kurtulduğumun farkındayım :)
Savaş sonunda 0702 Port Eldarlar tarfından ele geçirildi...