Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Hive'da Savaş - Cities of Death Önerisi  (Okunma sayısı 5284 defa)

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Hive'da Savaş - Cities of Death Önerisi
« : Aralık 15, 2012, 03:01:29 ÖÖ »
Aşağıdaki farklılıklar dışında 6th ed daki kurallara göre maç yapılır.

TERRAIN YERLEŞİMİ
6th ed daki kurallara uygun şekilde taraf seçen oyuncudan başlayarak terrainler sıra ile yerleştirilir. Ancak terrain yerleşimi ekteki dokümana göre yapılmalıdır.

TİKKAT! Ekteki dokümanda terrain sayısının oyun boyutuna göre belirlendiği belirtilmiş. siz bunu dikkate almayın, Kuledeki Ruinler bitene kadar yada masada yer kalmayana kadar Ruin dizmeye devam edin! Ruinler bittikten sonra diğer yıkıntı şehre uygun terrainleri yerleştirebilirsiniz. Ruinler bittikten sonra yerleştirilen terrainler kitaba uygun olarak 2'x2' alana max 3 adet olacak şekilde yerleştirilmeli tabii.

ÖZETLE, yüksekten alçağa şeklinde Ruinleri sıralayıp, merkezden başlayarak dışa doğru min 2" max 6" aralık bırakarak Ruin yerleştiriyorsunuz. Hani deep stirke kafası, merkezdeki adamın çevresine büyüyerek daireler oluşturma misali masayı Ruinler ile dolduruyorsunuz.

FORTIFICAION'lar merkeze konulan en yüksek Ruin'den minumum 12" mesafede olmalıdır. Yani merkezdeki Ruin'e 12"'den daha yakında fortification yerleştirilemez. Bu durumda masaya en önce merkez bina konulur. Sonra varsa fortificationlar konulur, sonra merkez binanın çevresine ruinler sarmal şeklinde dizilir.

MISSIONLAR
Masaya objektif konulan görevlerde BrB daki kuralların yanı sıra aşağıdaki kurala da uyulmalıdır.

OBJECTIVE'lerin Ruinlere yerleştirilmesi ve yerleştirildikleri Ruin'nün de en üst katına konulması zorunludur. Ruinlerin en üst katları dışındaki hiçbir yere objective yerleştirilemez.

Cities of Death'de olay şehri (yada şehirden geriye kalanı) ele geçirmek. Yani amaç Ruinleri ele geçirmek arkadişler. ;)

Objective içermeyen mission da herhangi bir fark yok. Düşmanı bu şehirden kazıyın yane. :D

RELIC görevi ise şu şekilde; merkeze en yüksek Ruin yerine 1 adet Imperial Bastion fortification'ı yerleştirilir. Bu fortification kimseye ait değildir ve doğal olarak içinde kimse oyuna başlayamaz. Relic'in yerini bu bina alır, bir başka deyişle Relic bu binadır. Tabii binalar taşınmaz mülkiyete girdiğinden Relic taşıma kuralları yok sayılır. Oyunun sonunda binanın içinde scoring unit bulunduran taraf tıpkı kitaptaki Relic görevinde olduğu üzere 3 puanı hanesine yazar.

Evet, budur. Uygunsa kullanalım.

Bence kullanalım hatta :)

Ruhi

• E-Posta
Ynt: Hive'da Savaş - Cities of Death Önerisi
« Yanıtla #1 : Aralık 16, 2012, 08:26:25 ÖS »
Bence de kullanalım. Çok kolay ve açıklayıcı olmuş. Aslında sadece en büyük fark;

Objektiflerin Ruinler olması ve masanın ruinlerden oluşmasının zorunlu olması olmuş.

Eline sağlık Umut.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Aralık 16, 2012, 08:43:52 ÖS »
fikir güzel fikirde bu yerleşimi her savaşta uygulamayacağız değilmi hani benim tooplarım jetbike bu benim için inanılmaz dez avantajlı bir savaş olur... her yer dangerous terrian, jetbikelar binalara girebiliyor mu bilmiyorum ama giremiyorlarsa başka şenlik ateşleri falan... :) :) :) Hani seçilen bir kaç savaş elbette böyle yapılabilir... Bu beni taktiksel olarak zorlasada şehir savaşı zaten böyle birşey olmalı olduğundan güzel olur... ama mümkünse tüm savaşları bu kurallarla yapmayalım ;)

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Aralık 16, 2012, 08:44:24 ÖS »
Sadece Hive City savaşları bu kurallarla yapılacak bu arada.

NOT: Bu da sadece iki bölgede yapılacak savaşlar öyle olacak.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Aralık 16, 2012, 08:49:37 ÖS »
Ruhi'nin yazdığı gibi sadece Hive City savaşları bu şekilde olacak.

Bir noktanın altını çizeyim, bunu ben önermedim, campaign kitabında Hive City savaşları Cities of Death expansionına göre yapılır diyor. Ben sadece koca bir expansionı öğrenmek yerine 6th ed özüne sadık ama Cities of Death'in yapısına uygun basit bir yol önerdim.