Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Deathwatch Army (Converted)  (Okunma sayısı 6125 defa)

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
Deathwatch Army (Converted)
« : Temmuz 08, 2011, 06:41:14 ÖÖ »
uzuzn zamandır kafamda converted bi marine ordusu yapmak vardı, incik boncuk chapterları falan uzun süre inceledikten sonra en eğlencelisinin deathwatch marineleri olduğuna karar verdim(angrymarines i saymazsak) ordu kompozisyonuna mümkün mertebe inquisitor&henchmen alarak enteresan bir rakip olarak sahalara çıkmak istiyorum.kuralları hangi ordudan almam gerektiğine karar veremedim yalnız..elimizdeki seçenekler;

-Blood Angels
-Ultramarines
-Grey Knights

hepsinin kafamda konuyla ilgili artıları eksileri var,baya bocaladım yani..eh bu oyunu da oynadığım insanlar siz olduğunuza göre topyekün şöyle bi fikirleri alayım dedim.discuss...

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Ynt: Deathwatch Army (Converted)
« Yanıtla #1 : Temmuz 08, 2011, 08:34:51 ÖÖ »
Abi deathwatch ilen ilgili tek okuduğum UM omnibus'ta geçen hikaye. Orada adamlar kadim bi inquisitor'ın emrindeydiler. Bu bağlamda Greykights en uygun seçenek gibi duruyor.

Ha diğer yandan adamların çoğu codex chapter'lardan oluşuyordu, inquisitor fluff olarak olsun ama sahaya marine sürecem diyorsan benim önerim codex marine. UM değil yanlız, codex marine.

Grubun komutanını salamander seçersin, salamander special karakteri alırsın (hani adı farklı özellikler aynı) UM'den farlı bi tat yakalarsın. Ve deathwatch olduğu için her türlü farklı adamı HQ seçebilirsin bi gün salamander, bi gün crimson fist, bi gün dark angles special karakterlerini alır farklı tatlara koşarsın. ;)

Oha çok beğendim lan bu fikri, bende mi 2. ordu yapsam. Şu dubli color deep black mat sprey ile inanılmaz güzel siyah marine boyarım valla. Oha çok hızlı da olur. Laan... ;D

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Temmuz 08, 2011, 09:05:39 ÖÖ »
Çok iyi, deli pahalı olmayan henchment minileri de var sağda solda. Çok iyi fikir.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Temmuz 08, 2011, 09:23:07 ÖÖ »
ya inquisitor&henchmen minileri showcase in gözbebeği imperial guard modellerini didikliyorum ama başka önerilerde fena olmaz var mı bildiğin güzel convert olacak şeyler, firmalar linkler falan..

abi oraya GK yazdım yazmasına ama en canımın çekmediği codex ne yalan söyleyim..fazla havalı herifler nasıl açıklarım marine chapterlarından alınarak kurulmuş bi ordunun tamamının elinde force weapon kullanan psişik savaş makinaları olduğunu bilemiyorum.aslında oyun planıyla süper kuralları ve codex opsiyonlarıyla blood angels en çok tuttuğum codex..hızlı marineler,elite chaplainler,sangunary priest şahaneliği,troop dreadnaught,psychic dreadnaught,gelsin furios chargelar gitsin nizami deep strikelar..oh valla...öte yandan codex marines ünite tiplemeleriyle yapmaya çalıştığım şeye cuk! diye oturuyor..kafalar karışık...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Temmuz 08, 2011, 09:37:49 ÖÖ »
http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?catId=cat440247a&prodId=prod2010020

Abi herhalde en iyi henchment minileri gene bunlar tabi.. Bir de HQ Group:

http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?prodId=prod1850000

Ben alacağım bu ay içerisinde, gelince bakarız beraber istersen.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Temmuz 08, 2011, 11:53:54 ÖÖ »
öte yandan codex marines ünite tiplemeleriyle yapmaya çalıştığım şeye cuk! diye oturuyor..kafalar karışık...

Testip %100 doğru. Kafaları karıştırma yane. Bllod angles bence en az uyan adamalar. UM dışındaki codex marinlere tekrar bi bak, bence çok farklı tadlara koşabilirsin, fleet'li furious chargelar gibi.

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Temmuz 08, 2011, 12:28:11 ÖS »
Abi Deathwatch hiçbir codex'e uymuyor. Yalnız, Warseer'dan çalıntı fikir, Codex Marine yanında Deathwatch kullanabilirsin. Mantık şu: normal adamları istediğin Chapter renginde boyuyorsun, Vanguard ve Sternguard, Veteran'ları Deatwatch gibi boyuyorsun. Bu adamları istediğin silahlarla/donanımla kullanabiliyorsun, bu yüzden Deathwatch'a gerçekten benzeyebiliyorlar.

Modeller de manyak güzel:

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Temmuz 08, 2011, 12:30:19 ÖS »
Bunları da takarsın, tamamdır:

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Temmuz 08, 2011, 01:26:54 ÖS »
Abi şu GW websense yemiyor mu çıldırasım geliyor. Erdinç'in attığı fotoları göremiyorum. :(

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Temmuz 12, 2011, 01:53:16 ÖS »
arkadaşlar 40K için(özellikle bu engizisyon tayfası) proxy olabilecek modeller satan şirketler ver mı?  bildiğiniz varsa durmayın paylaşın

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Temmuz 12, 2011, 02:47:08 ÖS »

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Temmuz 12, 2011, 02:50:54 ÖS »
scibor minileriyle akıl alıyor hakikaten ve fiyatlarıyla  :-[

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Temmuz 20, 2011, 10:40:09 ÖÖ »
İsmail,

Dün akşam siyaha highlight sormuştun. Cevabı burada. ;)

Infinity eski forumunda Angel'ın kendisi nası boyadığını anlatıyor. Angel CB için offcial modelleri boyayan arkadaş oluyo, hani sitede fotolarını gördüklerimizi.  ;)

Neyse, topic eski ama süper, boya tercihi, hangi boya hangi highlight gibi sorulara birebir. Link;

http://www.corvusbelli.com/foro/forum/viewtopic.php?t=1090&postdays=0&postorder=asc&start=0

Bu başlıkta daha ilk sayfada siyah'a nasıl highlight atılır sorusuna yanıt var;

Alıntı
Paint black(Ninja)

color base black 70% + blue militar 30%
lights pink
finalize lights white

I utilize the color pink because this color belongs to the range of gray and this color contains a little yellow and this produces brightness

Pembe, siyahın highlight rengi olmakta yani. ;)

Bir nokta daha var, Angel neredeyse hiç yekten siyah sürmüyor. Mutlak 2. bir renk katıyor, bu örnekte mavi katmış, senin işini de mavi görür bence. Bu da çok önemli bir bilgi bence. Bir de her zaman beyaz sprey kullanıyor tabii ki.

Eğer dün akşam ki sölediğin şekilde boyama işinin üstüne düşeceksen bu tarz bilgileri mutlak kullan derim.

Bu noktada bir başka tavsiye aşağıdaki boyaları kullanmak.

- Citadel Foundation
- Citadel Metalic
- Citadel Washs
- Valejo Model color

Citeadel'in standart boyaları bir alt kalite kalıyor bunların yanında.

Özellikle renk karıştırmak için Valejo mixing medium'u tavsiye ediyorlar, 2 farklı rengi karıştırırken bundan da ekliyorsun ve kurumadan etmeden cillop gibi sürüp duruyorsun. Ayrıca yine Valejo'nun Metalic Medium'u var, bu istediğin rengi metalik hale getiren bir medium. Kırmızı ile karıştır metalik kırmızı olsun şeklinde. Çok tavsiye eden var. Hobby time'da olabilir bunlar.

Fırça kalitesinin öneminden sana bahsetmeye zaten gerek yok.

Eğer ben şu an boya düzmeye başlasaydım bu şekilde boya düzerdim. Citadelin standart serisine hiç bulaşmaz ve şu 2 medium'u kesin alırdım.

Hade sana kolay gelsin.

İyi boyamalar, :)