Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: GK 1500 list  (Okunma sayısı 4100 defa)

blackwinter

GK 1500 list
« : Mayıs 11, 2012, 09:14:41 ÖÖ »
uzun süredir forumları, codex i okuyarak GK ordumu nasıl tamamlamalıyım diye düşünüyordum. sonunda aşağıdaki liste (umut'unda yardımları ile) ile oynamaya karar verdim. fikri olan varsa söylesin lütfen:

Castellan Crowe (HQ)

Purifiers x5
2 pyscannon, 2 halberd, 1 deamon hammer
Psybolt Ammunition
1 rhino

Purifiers x6
2 pyscannon, 3 halberd, 1 deamon hammer
Psybolt Ammunition
1 rhino

Purifiers x6
Psybolt Ammunition
1 rhino

Purifiers x6
Psybolt Ammunition
1 rhino

Dreadnought
TL Autocannon; TL Autocannon
Psybolt Ammunition

Dreadnought
Psybolt Ammunition

Dreadnought
Psybolt Ammunition .
« Son Düzenleme: Mayıs 11, 2012, 09:31:10 ÖÖ Gönderen: blackwinter »
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Ruhi

• E-Posta
Ynt: GK 1500 list
« Yanıtla #1 : Mayıs 11, 2012, 09:35:27 ÖÖ »
Süper! Bu geçenlerde TÜSOT'un son İstanbul turnuvasını alan 2000ptslik listenin benzeri! :)

Competitive olarak:

- Oldukça iyi görünüyor uzaktan, ama AV14'e karşı ne yapar bilemedim. Yani STR'si 7 rending ile 14 almak öyle kolay da bir iş değil yav. Fast choice da yok listede malum. 2000'de 6 Rhino - 7 Rhino falan ile muhakkak 14'lere çözüm bulunur. Hani illaki bazı taşıyıcılar tankların dibine girmeyi başarır da, 1500'de görmek lazım.

- Liste biz daha sık oyunun metası olan ordularla oynasaydık daha güçlü olurdu diye düşündüm. Hani bir sürü light-medium tank, ve bir sürü ateş gücü ama öyle oynamıyoruz hani. En mekanize benim IG'ler, onlar da AV 14'e güvenen çocuklar ve vendettalar hariç(onlar da hızlarına güvenerek oynuyorum) öyle "11-12 AV'li tankları alayım, oyunu kazanayım" zor iş diye düşünüyorum.

Hobi olarak:

- Copy paste listeler oyunu öğrenmek için çok yararlı diye düşünüyorum. Hangi oyun olursa olsunda öyledir ya. Hani aynı birlik(ler)ten bir sürü alıyorsun ve bitiyor. Aldıkların da böyle hem CC'de iyi, hem iyi shooting eden şeyler. Daha da güzel,rahat bu yüzden.

- Problem elinde aynı işi yapan birlikler olduğundan, hemen eskiyebiliyor. Yani 40K'da herhangi bir oyun gibi, elindeki malzemelerle sınırlı biraz da. Öyle neşeli birlikler (Teleport eden çocuklar, garip büyük robotlar, Paladinler, Acayip Psionicler, vs.) olmayınca oyun süratle oldukça sıkıcı hale gelebilir. Rakibin için de sıkıcı oluyor tabi de, o biraz ne yapmasını öğrendiğinden kazanmaya başlayınca, oyuncu için daha sıkıcı oluyor diye düşünüyorum. :)

- Fiyat olarak bu dreadnought'lar bir de yanlarında TL-Autocannonlar ile çok para yav. Hani bu kadar Rhino da. Bu Grey Knight için ciddi pahalı bir ordu diye düşündüm. GK'lar oldukça ucuz bir ordu (hatta belki en ucuz)iken bu liste bayağa pahalı.

NOT-1: Psybolt Ammnunation Psycannon'ların str'sini arttırmıyor. Hani zaten bakmışsındır da. Sanki biraz pahalı geldi sadece 3 bolter'ın strsi 5 olsun diye bir sürü puan vermek.

NOT-2: Hani Pyscannon süper bir şey de, 24" yav. Hani yazdıktan sonra düşündüm, aslında öyle çok çok kolay değil etkili kullanmak.
« Son Düzenleme: Mayıs 11, 2012, 09:42:32 ÖÖ Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

blackwinter

« Yanıtla #2 : Mayıs 11, 2012, 10:33:24 ÖÖ »
abi şöyleki

av 14 le d.noughtlarla ve deamon hammerla  uğraşıcaz  onlara güvenicez :). dreadlere psybolt verince s8 oluyorlar böylece bişiler yapma şansımız olcak. 3 dread alma sebebide bu abi.
GK kutularında şöyle bir şey var. Kutulardan bütün ekipmanlar geliyor. halberd, sword, incinirator, jetpack falan filan ileride oyun şeklimi değiştirmek istediğimde farklı opsiyonlar seçme şansım olabilir.
yani bu adamları mesela 5 kişilik pycannonlu purgation squad+ , 10 kişilik halberdlı strike squad yada interceptor squad olarak equipment verip kullanabilmek mümkün.

pahalımı evet haklısın ama 2 tane palain suad alıp bütün oyunu onlara yıkmak istemiyorum abi.

10 grey knight + 1 dreadim hazır zaten. üstünü yapacağım yavaş yavaş.

ha bu kadar yazdıktan sonra saçma olacak ama, varsa şunu al söyle yap diyeceğniz bir tavsiye hemen uyarım. sonuçta yeni kuracağm bu orduyu.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Mayıs 11, 2012, 11:07:19 ÖÖ »
Abi bende çok büyük heyecan yarattı listeyi görmek!

Şunları alsana diyeceğim bir şey liste ile ilgili olmaz olsa olsa masada görmek istediğim modeller babında olur:  
- Ben acayip inqusitor ve tayfasını seviyorum. Muazzam modelleri var.
- Stormraven süper, über
- Land Raider harika
- Dreadknight rulez!!

----

Bir de tabi kılıçın keskinliği şurada oluyor diye düşünüyorum: Senin bu listeyi bu şekilde,1-e-1 masaya çıkarman bayağa zaman alır. Hani, umarım yarı yolda gelip katılırsın turnuvalara. Hatta bu gelecek aykine gel diyeceğim. (Minyatür var Yakup'un elinde, kullanmadığı) Tam olsun diye beklemek bence hobi açısından kötü yav. Gazını falan kaybediyor insan. Yarımsa, hatta çeyrekse bile oynamak lazım. (White Scars motorları alıp 10 motorla şişirebildiğim kadar şişirip maç yapmak için can atıyorum diyeyim, anla hani. Herkesin hoşuna gidiyor, böyle keyifli, farklı şeyler görmek masada. Keyifleniyor ortam.)

Ayrıca orduya başlarken hedef koymak iyi oluyor tabi de, kağıt üstünde durduğu gibi durmuyor malum masada. Zaten Vampir, Chaos, DE çocuklarla bin defa görmüşsündür. Arada gelip oynayınca, insan  ordunun nereye doğru gitmesinin, ne almanın daha eğlenceli ve nelerin yararlı olduğunu görüyor diye düşünüyorum.

Eninde sonunda süper yav! İyi şanslar üstat, fırçana kuvvet. :)

NOT: Liste babında, Bu rifleman dreadnoughtlar pahalı biraz ya 30 + 15 pound, ve CC'de kötüler(CC'de S6 ve No armor save falan değiller hani. Dreadnought Weaponları olmadığı için). Ayrıca onu şuradan al, bunu buradan biraz gıcık iş diye düşünüyorum. Hani ne bileyim yav.. öyle işte. :D 1 tane olurda, 3 tane.. yerine Stormraven veya Dreadknight! Hem Dreadknight ışınlanma opsiyonu ile orduya ciddi hız katar. Stormraven de öyle haliyle.

NOT 2: Purifier grubu liderinin adı, "Keeper of the Flame" yav. Ne kadar kuul olabilirler.
« Son Düzenleme: Mayıs 11, 2012, 11:33:14 ÖÖ Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

blackwinter

« Yanıtla #4 : Mayıs 11, 2012, 02:24:32 ÖS »
Aslinda tunuvaya katilmak konusunda dogru soyluyorsun. Yakup modelleri kullanmama bisi demezse bir sonraki turnuvaya katilabilirim .

Inquisition cok guzel bende kurallarina ve modellerine ve fluffina bayiliyorum.

Dreadknight AV si Olmadigi icin glasscannon gibi oldugunu, cabuk puan verdigini soyluyorlar . Ancak zamani gelince her turlu alirim o ayri

"Horus Rising"

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Mayıs 11, 2012, 04:55:26 ÖS »
Abi bu masada görme olayına hakkaten katılıyorum;

Stormraven; Ankara'da gördüm, harika bir model, çok da iş yapıyor gibi çocuk, GK'da var mı bilmiyorum ama dört füze sallıyor hepsi S8 fln, her tarafı AV 12. Süper alet.

Land Raider: Abi bir tane görelim artık yaw, o kadar resimlerine bakıyoruz fln ağzımızın suyu akıyor, biri açsın kapaklarını atsın dışarı 5 Assault Terminatör, belki 1500 puan için cost-effective değiller ama 2000'de fln görmek istiyor insan :)
"If you're going through hell, keep going."

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Mayıs 11, 2012, 05:13:06 ÖS »
Land Raider, İlker'de yok muydu?
dey layt com and me wan go hom...

Yasar

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Mayıs 11, 2012, 05:43:59 ÖS »
Az kaldı Batuhan, sen askere gitmeden koyabilirim belki ben Land Raider'ı masaya :)

blackwinter

« Yanıtla #8 : Mayıs 12, 2012, 10:58:47 ÖÖ »
ok fikir almak ve daha çok okumak işerli değiştiriyor tabiki. şuna ne dersin ruhi?

kaldor draigo
7 paladins- banner/apoth/2 psycannons- halnerd- sword
land raider crusader içinde

10 kişilik grey knight strike squad 2 psycannon ve 7 halberd, 1 hammer
rhino

1 psyrifleman dread

hem daha ucuz hemde spammer list değil. hemde sırf paladin değil.
"Horus Rising"

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Mayıs 13, 2012, 12:33:42 ÖÖ »
Hahaha.. Abi başka bir kafa bir liste.

Bu liste konusunda yapılabilecek bir yorumumum olabileceğini zannetmiyorum. 3 Birlik ile de.. Yav, başka kafa cidden. Hani ciddi masada görmek lazım üstat. Ama eninde sonunda Land Raider olan her şeyi seviyorum ben, diğer taraftan 3 birlik.. :D

Abi vallahi bilmiyorum. Bu liste bana çok xeno. Bir oynayalım da üstat, deneyip görürüz yav.

- Mark Twain

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Mayıs 13, 2012, 09:16:05 ÖÖ »
abi ilk listen dengeli görünüyor iş yapar ama sıkıntısı durağanlığı. herkesin aynı işi yapması sıkıcı olacak zamanla.. o kadar modele rağmen sadece 2 tane oyuncağın varmış gibi olacak

ikinci listeye gelirsek; obj. tutma gerektiren her görevi otomatik kaybediyor öncelikle sahanın sadece 3 noktasında hareket edebilirsin bu listeyle ki unutma en delikanlı dread bile oyunun en fazla 4. turunu görür.. annihilationda rakibinin vasıtalarının ettiği kadar puanla masaya çıkmak avantajlı gibi görünüyor ama rakibini güçlerini bölme derdinden kurtarıyorsun. atış yoğunluğunu bütün ünitelerin hissedecek ne kadar iyi korunursan korun senin elinden mutlaka 1'ler rakibinin elinden de mutlaka 6'lar çıkacak (semih hariç  ;D ) yani işin ucunda 40k kazanmaya gelip barbut kaybetmekte var.

orduyu  çok tanımadığımdan spesifik örnekler veremiyorum ama diyebilirim ki;
-1500 puana en az 35 model lazım masaya
-her army choice kullanılmalı h.support ta al fast attack da. yapacakları bi iş hep var masada
-sp. char.ler tadından yenmiyor elbette ama puanları 2000 pts. altına biraz büyük boy kaçıyor aradaki 100-120 puana alınacak 5 adam daha önemli çoğu zaman

blackwinter

« Yanıtla #11 : Mayıs 14, 2012, 12:56:03 ÖÖ »
Gk da speciallar ilgili uniteyi troop haline getiriyor. Castellan Crowe purifierlari, kaldor draigo terminatorlari. Isin kotusu standart gk lar puanlarinin karsiligi isi pek yapmiorlar bu sebeple listelerde bu iki special yer aliyor.  2. Yadigim liste bu ara en cok kullanilan competitve listelerin benzeri. Ilk liste ise gk codex ciktigi gunlerde yapilan ancak spammer diye biraz hor gorulen bir tarz.

"Horus Rising"