Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Pathfinder - King's Maker  (Okunma sayısı 3200 defa)

Ruhi

• E-Posta
Pathfinder - King's Maker
« : Mayıs 24, 2011, 10:03:57 ÖÖ »
Krallık kurma, yönetme üzerine çok basit, anlaşılır ve korkunç eğlenceli gözüken bir sistem. Print outlarını getiririm Kule'ye. Hani ciddi uzun uzun oynanabilecek bir oyun için müthiş bir arka plan gibi geldi bana. O kadar keyifli gözüküyorki..

Biz(Umut, Semih, vb.) belki oynayacağız ama hani bu Yakup sizin götürdüğünüz 20+ oyunculu oyun için çok hoş olabilir gibi geldi bana.

/ Pathfinder - King's Maker /
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Dwolvin

• Ziyaretçi
Ynt: Pathfinder - King's Maker
« Yanıtla #1 : Mayıs 24, 2011, 10:06:09 ÖÖ »
İnceleyelim.

tiwaly

• Misafir
  • Waiting for a 3,5e game...
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Mayıs 25, 2011, 01:08:10 ÖÖ »
Demek DnD 3.75 artık kulede kabul gördü nihayet...

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Mayıs 25, 2011, 03:36:43 ÖÖ »
ne zaman başlıyor, bi de yer var mı?

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Mayıs 25, 2011, 09:48:32 ÖÖ »
Demek DnD 3.75 artık kulede kabul gördü nihayet...

Sade krallık kurma, exploration, mass fight gibi şeylerini kullanasım var. Ama gerisi neden olmasın.

Aslında Umut aylar önce bir şeyler karalamıştı ama hayatsal sebeplerden dolayı oyuna devam edememişlerdi, Umut da bırakmıştı anlatmayı. İbrahim, benim gibi kitabını kurcalayan vardır muhakkak ama tecrübe gibi olmuyor. Oynadıysan/Oynattıysan bir başlık açıp hani biraz bilgilendirirmisin? Hatta podcast.. hmmm..
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

tiwaly

• Misafir
  • Waiting for a 3,5e game...
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Mayıs 26, 2011, 12:04:26 ÖÖ »
Benimde pek deneyimim yok ama başından beri takip ettiğim bi sistem. Ve adım adım playerlardan bilgi alınarak yapıldı... Gerçekten oturaklı bir sistem. Zaten 3.5 bilen biri rahatlıkla kavrar diyebilirim. Oynamaya çok vaktim olmadı önceden... Ama bundan sonra olmuyacağı anlamı gelmez tabii :D

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Ynt: Pathfinder - KingMaker
« Yanıtla #6 : Haziran 06, 2011, 03:16:48 ÖS »
Kingmaker 2010 da ennie awards da hazır macerada altın ennie aldı. 2010'nun en iyi macerası diyebilir miyiz hakaten? Benim gördüğüm en iyi hazır maceralardan biri, bence gönül rahatlığıyla diyebiliriz yani.

Gerçekten çok zevkli, yeni Mineria campaignlerinde kullanılan explore-kingdom-masscombat sistemi bu maceranın yan ürünü olarak çıkmış dökümanlar. Bunun yanı sıra maceranın kendide süper, çok iyi hazırlanmış bir sand box, hikayesinden arch enemy'sine kadar çok orjinal hakaten.

Merak edenler 16 sayfalık player's guide'ını bedava indirebilirler.

http://paizo.com/store/games/roleplayingGames/p/pathfinderRPG/paizo/pathfinderAdventurePath/kingmaker/v5748btpy8dqh&source=search

Oynamayacak olsanız bile güzel bir kaynak ve okuması zevkli.