Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Bir Pegasus Gördüm Sanki  (Okunma sayısı 4955 defa)

Barbar139

• YK GM
    • E-Posta
Bir Pegasus Gördüm Sanki
« : Ağustos 15, 2011, 09:12:25 ÖS »
Evet efenim gittim gözlerimle gördüm, hakkaten süper bir ortam, ama geliştirmek gerek.

O zaman anlatmaya başlayayım.

1. Üç katlı, Giriş katı Magic için masalar ve minyatür raflarından oluşuyor. Her ordudan üç-beş birşeyler var raflarda. Boyalar, terrainler vs satılık herşey bu katta. Boya olarak Citadel boyalarında çeşit az var, wash fln çok daha az. Italeri boyaları var, Yusuf'un anlattığına göre Valejo üretiyormuş bu boyaları Italeri üstüne marka basıyormuş, yani kalite olarak Valejo'nun kalitesinin altında değildir dedi. Bir adet aldım, henüz kullanmadım.

2. Alt kat Warhammer oynanması için tasarlanmış. 2 oda var, birinde boyama terrain yapma işleri hallediliyor diğerinde 3 masa var kapışılıyor. Daha çok 40K oynayan var dendi ama ben haftasonu iki gün de gittim, iki günde de maç yapan görmedim. Masalardan biri bildiğimiz battlematli, diğer ikisi Gaming Table mı deniyordu o hesap, metal plakalardan oluşan üstünde kendi tepeleri fln olan 6 parça masa. Terrain az var, birkaç tepe bir iki arcane ruins - fence - watchtower, bir de temple of skulls. Orijinal terrainler hepsi.

3. Orjinal terrain ve gaming table demişken, şimdi onlara değineyim. Ya görüntüleri muhteşem, 40K için de çok kullanışlı olduklarını düşünüyorum ama fantasy'de bu terrainlerde ve masalarda maç yapılmıyor. Modeller sürekli düşüyor, tepelere çıkmak, istediğin pozisyonda durmak acayip zor. Sonuç, gaming masaları ve orijinal terrainler 40k ve FoW için düşünülebilir hatta keşke para olsa alsak, ama fantasy'de kullanışlı değiller. Ha para olsa alsak demişken, Yusuf'a sordum satıyorum masalardan dedi, 450 TL civarıydı sanırım, indirim vs yaparım dedi.

4. Kule için alabileceğimiz ne var diye baktım, elinde fantasy için orjinal terrain kalmamış, bir tane temple of skulls kalmış, yenileri de ekim'de gelir dedi. 40k sormayı unuttum. Bunun dışında ilgimi çeken iki şey oldu.
1-Mines of Moria, Lord of the Rings Starter Set: içinden fellowship üyeleri + 25 civarı goblin, troll ve birkaç parça terrain çıkıyor. Hani hep birlikte girişebiliriz belki dedim.
2-Axis and Allies Tabletop Game: Flames of War gazım olmasıyla da alakalı olabilir canım acayip bu zımbırtıdan çekti. Risk'in gelişmişi ve WW2 temalısı gibi duruyor.
2 nane de 135 TL civarı, hani mines of moria için ucuz axis and allies için pahalı bir rakam gibi geldi. ikisine de indirim yaparım dedi Yusuf.

Sonuç; şimdilik mekanı götüren Magic gibi gördüm, bir turnuvaya denk geldim 20 kişi fln vardı, ama uğraşılırsa, terrain yapılırsa ve WH o basık, küçük odalı alt kata değil yukarıda bir şey yapılmadan bekletilen üst kata alınırsa gayet rahat Balkanların en büyük WH mekanı olabilir. Ama tabi zaman lazım, insan çekilmesi lazım, bir community havasının yakalanması lazım. (Bunları düşünürken Go Kulesakinleri demek geliyor içimden hatta Go Kulesakinleri!)

Bunun dışında Fırat'la Tüsot olayını da konuştuk, forumunu açacağız dedi, açılırsa girer bakarız istenirse destek oluruz dedim.

Mines of Moria, veya Axis and Allies, benim hevesim var, hani 6 kişi 20'şerden versek olur gibi geldi bana veya kule butçesi kâr ediyorsa Yakup, bir düşün derim... Oyun masası için, kendi görüşüm, ben o kadar beğenmedim (fantasy oynayıp tepelerde adamlarımı durduramamış olmamın da etkisiyle...)
"If you're going through hell, keep going."

vace

• Üye
  • My will be done!
Ynt: Bir Pegasus Gördüm Sanki
« Yanıtla #1 : Ağustos 15, 2011, 10:14:02 ÖS »
Original fantasy terraini olabilir ama masa konusunda haklı olabilirsin. Ayrıca axis ve allies ı denemedim ama Tide of Iron denedim(http://www.boardgamegeek.com/boardgame/22825/tide-of-iron) gayet hoş, öneririm bunun daha manyağı da vardı amaşimdi adını unuttum.
Mines of Moria yı tam olarak neden istiyon anlamadım...

Birde taaaa ne zamandır Yusuf hep MTG takılırdı İstanbullardan gelip bize turnuva yapar giderdi falan. Adam MTGci oranın öle olması normal...
Tomb Kings
2189+

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #2 : Ağustos 15, 2011, 10:15:16 ÖS »
Tomb Kings
2189+

DNA Maniac

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Ağustos 15, 2011, 11:00:33 ÖS »
Aha diğerini de buldum http://www.boardgamegeek.com/boardgame/91/paths-of-glory

User Suggested # of Players    
Best with 2 players
Recommended with 2 players
(35 voters) [poll]
Playing Time    
480 minutes
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

DNA Maniac

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Ağustos 15, 2011, 11:02:41 ÖS »
Hala yusuftan FoW tedariki isteyelim diyorum :)
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #5 : Ağustos 15, 2011, 11:38:25 ÖS »
Evet manyak bişi o verdiği saat kurallarını falan çok iyi bilirsenmiş. Normalde arkadaşlar oynamış bildiğin 2 gün hehe sonunda da bitmemiş burdan çıkmaz demiş biri sanırım.
Tomb Kings
2189+

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Ağustos 16, 2011, 02:02:59 ÖÖ »
Ben ve Fahri ara ara oynuyoruz Axis & Allies yıllardır. Bu çok meşhur bir oyundur, acayip delileri de vardır. Ben bir ara Alman açılışları falan üzerine makaleler okuyordum, ama sonra sanity'mi başka şeylerle kaybetmeye karar verdim. Öyle de karışık bir iş.

İki gün falan sürmesinin sebebi dünya kadar model ve zarla uğraşmak zorunda kalman. Artık abandonware olmuş bir oyunu var, bilgisayarda rahat rahat oynayabilirsiniz. Hatta 5 kişi olalım deliler gibi oynayalım.

vace

• Üye
  • My will be done!
Tomb Kings
2189+

baran

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Ağustos 20, 2011, 04:16:36 ÖS »
mines of moria kendi içinde oyun olarak oynanabiliyor. ayrıca minyatürleri büyük savaşlar içinde kullanabiliyorsun. sıkıldıysanız iyi gider amma öteki türlü çok bi anlamı yok.

vace

• Üye
  • My will be done!
Tomb Kings
2189+

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #10 : Ekim 09, 2011, 12:59:16 ÖS »
I am on my way to Pegasus...
Tomb Kings
2189+

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #11 : Ekim 10, 2011, 01:18:25 ÖÖ »
Dün Oyun Mühendisine gittim tek WH masası vardı ve bizim KSK'deki dükkanın x2.5 şeklindesi falan, asma katta 1 tane masa vardı bir masada da boya yapılıyordu. Küçük falan ama oynanır, hatta model ve boya da satılıyordu.

Bugün Pegasus'a gittim olay budur, gördüğüm en güzel WH oynanacak mekan. 3 kat var; giriş katı ve üst kat çok geniş, bodrumda 2 oda var ve hala Batuhan'ın dediği şekilde. Herkes 40K'cı imiş 1 kişi var sanırım FB oynuyan. Giriş katın 3 kenarını maketler oyuncaklar WH kutuları kaplıyor. Orta da MTG masaları üst katta da gene MTG masaları bulunmakta. Belki Yusuf'u İzmirde de görebilirmişmisiz(bayiliğini).

Ben mekanı beğendim WH a ilgi artarsa mekan da o yönde iyileşir. Gitmişken bişi alayım dedim bir necrotect te kaptım.

Ulen Pegasus'u gördük Oyun Mühendisi'ni gördük bir de Karargah'ı göreyim dedim, kalktım ordan Karargah'a da gittim. ;D Ama saat biraz geç oldu tahmin de etmiştim ama neyse kapı duvar :) Kafedeki arkadaşlar 15 dk önce çıkıldığını söyledi rica ettik bize mekanı gösterdiler. Küçük bir oda da 3 masa bulunmakta bizim mekandan daha küçük bir yer ama yazın sanırım salon denilen yere geçiliyormuş ya da büyük bir organizasyonda.

Pegasus ta beğendiğim şeylerden biri de masalar sanırım WH için özel masalar yaptırılmış çok sağlam ve güzel masalar vardı ayrıca original terrainler falan gayate hoş şık durmuştu. Neyse haftaya turnuva olacakmış 40K belki uğrarım gene...
Tomb Kings
2189+