Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Mekan Düzeni ve Temizliği  (Okunma sayısı 3819 defa)

Aureole

• To Lead, to inspire, to get lucky.
    • E-Posta
Mekan Düzeni ve Temizliği
« : Ağustos 28, 2011, 12:54:56 ÖS »
Bu konuda başlık açmayı hiç istemiyordum ama el mahkum gene açıyorum. Dün fark ettim ki biri Kule'de sigara içmiş, hadi bunu da geç, oturduğu yerden yere tüm külleri de silkelemiş. Bu kadar bariz bir düşüncesizlik, hatta ileri gideceğim lakaytlık nereden tutsan elde kalıyor. SİGARA İÇMEK YASAK MEKANDA! DOLAYISIYLA KÜLLERİNİ YERE SİLKELEMEK DE! Kocaman insanlarsınız hiç mi utanmıyorsunuz?

Dün tuvaleti temizledim. Hoşuma giden bir şey değil ama hali dayanılacak gibi değildi. Tuvalet kağıdı bittiğinde boş rulo yere ya da klozetin üstüne atılmaz/koyulmaz. Çöpe atılır! Yerine yenisi konur. Sabun bitmiş, ömrünüzden ömür mü gidecek iki dk ayırıp doldursanız o kutuyu? Kalktığınız masayı bir silseniz başınıza meteor mu düşecek? Doğru, bu mekan diğerlerine oranla daha temiz ama hala şu temel noktaları oturtamadık gitti. Hadi masa silme ayrıntı geliyor, yahu nasıl yere kül dökersin, ruloyu öylece yere atarsın? Benim aklım almıyor.

Laflarım bu konuda bunları işitmeyi ve okumayı hak edenlere. Üslup çok ağırsa silebilirsiniz bile ama ben dün çok sinirlendim ve bu konuda uyarmayı gerekli gördüm.

vace

• Üye
  • My will be done!
Ynt: Mekan Düzeni ve Temizliği
« Yanıtla #1 : Ağustos 28, 2011, 02:43:50 ÖS »
Eline sağlık, hem temizlik hem post için ;)
Tomb Kings
2189+

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Ağustos 28, 2011, 03:40:30 ÖS »
Eline sağlık, hem temizlik hem post için ;)

+1

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ağustos 28, 2011, 03:59:42 ÖS »
valla 50 sefer uyarı yapılmasına rağmen  sigara içen varsa mekanda lütfen gelmesin bir daha kuleye, gereksiz ve kıt anlayışlı biri olduğu her halinden belli çünkü

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Ağustos 29, 2011, 02:46:31 ÖÖ »
Bunu en son enver yapıyodu heralde  ;D
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Aureole

• To Lead, to inspire, to get lucky.
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Ocak 31, 2012, 12:11:56 ÖÖ »
Yeni bir "Kule pis bırakılıyor." iletisiyle karşınızdayım.

Sayımız arttı, daha çok kişi gidip geliyor artık. İyi, ne güzel. Mekan ufak ve bu yüzden toplu tutması da kolay aslında ama artan sayı yüzünden gene düzensizlik baş gösterdi.

Son iki haftadır dikkatimi çekenler; biri gene yerlere kül silkelemiş. Hava soğuk diye sigaranızı dışarıda içmek istemiyorsunuz sanırım. Ne olursa olsun (tipi, fırtına vs hariç) içeride içilmemesi gerekiyor sigaranın. Hadi içtiniz, niye yere silkeliyorsunuz? Nasıl bir temizlik anlayışınız var anlamıyorum.

Bir diğer konu ise masaların hali. Kapı pencere silin demiyorum ama kahve dökerseniz de bir zahmet silin. Boyama yaparken kullandığınız su bardaklarını çöpe atın. Bu akşam ortadaki masanın hali çok kötüydü. Belli ki boya çıkarma işlemi yapılmış. Masa üstünde yağçöz şişesi, yüzeyde garip garip lekeler, içi pis su dolu bardaklar.

Tuvaletten bahsetmek bile istemiyorum.

Bütçemiz yetiyorsa temizlikçi tutabilirsek iyi olur. İnsanlar üzerine düşen ufak tefekleri hallederse çok sık gelmesine de gerek kalmaz, genel bir temizlik ile birkaç hafta idare edebilir konumda oluruz.

Etrafında dağınıklık bırakanı da uyarın. Unutmuş olabilir, bilerek yapmıyor bile olabilir ama uyarın lütfen.

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Ocak 31, 2012, 09:35:15 ÖÖ »
Birazını üstüme alınayım ve açıklamamı yapayım;

Yağ çözü ben getirdim ve eve götürdüm. Kule'ye gelmeden eve uğrayamadığım için benimle bir süre yolculuk etti.

Boyama yaptım, herşeyi topladığımı zannediyordum, su bardağı kalmış, özürler.

Bunun dışındaki uyarılara katılıyorum, sigara içen arkadaşlardan hakkaten özveri bekliyoruz.
(tipi, fırtına vs dahil) içeride içilmemesi gerekiyor sigaranın.
şeklinde de düzeltmek istiyorum hatta...
"If you're going through hell, keep going."

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Ocak 31, 2012, 03:46:30 ÖS »
Ben de geçen gün içimden geçirdiydim,

Kişi başı 2 ayda bir yerleri süpürsek tertemiz parıl parıl bir kulemiz olur aslında. Küçük yeşil adamlardan beklemeyelim 2 ayda bir 10 dakka ayıralım, hani ben yapıyorum bel fıtığıma rağmen, herkeş yapabilir.

şimdiden teşekkürler.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Ocak 31, 2012, 09:19:13 ÖS »
tarih tekkerürden ibarettir,

Alıntı
valla 50 sefer uyarı yapılmasına rağmen  sigara içen varsa mekanda lütfen gelmesin bir daha kuleye, gereksiz ve kıt anlayışlı biri olduğu her halinden belli çünkü

Geçen sefer ki mekandan bu sigara işi yüzünden sallandığımızı hatırlatmak isterim