Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Süper bir kitap  (Okunma sayısı 4466 defa)

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
Süper bir kitap
« : Mayıs 06, 2013, 12:34:36 ÖÖ »
Kadim dostum büyük insan, aikidocu, eskrimci, pro dalgıç, çizer ve gerçek bir günümüz samurayı olan  Onur (Diler) in yazdığı üçlemenin ilk kitabı bizim facebook sayfasında linkle bulunuyor. Kitapta şahsımın ve Umut'un da kahramanların arasında bulunduğumuz göz önüne alınırsa ne kadar süper bir kitap olduğu anlaşılabilir :) Onur benim 94 senesi gibi ortada ne bir kural kitabı ne de ad&d lafının olmadığı zaman sadece hayal gücümüzle daldığımız ve bugün olduğum şahıs olmamla sonuçlanan seyahatte gerçek yoldaşlaımdan biridir. Uzun lafın kısası adam binlerce sayfa yazdığı bir hikayenin 500+ sayfalık bir kısmını sizlerle paylaşıyor, piyasada bulabileceğiniz kitapların çoğuyla aynı kategoride bile bulunamayacak kadar iyi bir kitap. Kesin okuyun derim.

Azactoth

• E-Posta
Ynt: Süper bir kitap
« Yanıtla #1 : Mayıs 06, 2013, 09:04:46 ÖÖ »
Abi güzel demişsin de... Kitabın adı ne ?

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Mayıs 06, 2013, 09:06:50 ÖÖ »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Mayıs 06, 2013, 09:19:58 ÖÖ »
Yav, ben hala alışamadım netten okumaya. Bunu bastırsak ya Dernek desteğiyle falan? Hani hiç olmadı uğraşırız olmaz ama; Bu işlerde masraf nedir, resmi olarak neler yapılması gerekiyor falan onu öğreniriz.

NOT: Bu Fırat (Daemon ve Tau oynayan, Con'a gelen, benim üniversite arkadaşı) bayağı basım evi sahibi adam. Hani bir sürü tanıdık falan da var basım işinde. Acaba hmm?
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Mayıs 06, 2013, 09:39:53 ÖÖ »
Dernek oldu, dernek yayinlari da cikmaya baslarsa ne de super olur...
War, war never changes...

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Mayıs 06, 2013, 10:04:25 ÖÖ »
Dernek adına belki bastırılır Onur la konuşup da biz para kazanmıyoruz falan diye yazdık diye hatırlıyorum, Yakup işin resmi kanuni kısmını daha iyi bilir

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Mayıs 06, 2013, 03:04:46 ÖS »
Abi Onur'un bi sürü tanıdığı var İstanbul'da bu konuda. Heç akıl karı iş değil bu işler; Onur bayaa biçmiş tartmış. O yüzden pdf epub candır, alışın alıştırın.

Bu arada min 5000tl civarı bi paraya ihtiyaç var demiştim sanırsam Onur. Okuma oranı giderek düşen bir toplumda, tabletler ve akıllı telefonlar almış gitmişken, helede bir fantazi kitabına bu parayı yatırmak, sokağa atmakla eş değer gibi birşey. En azından Onur'un çıkardığı sonuç bu, yaptığı görüşmeler sonrasında.

wendigo

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Mayıs 06, 2013, 03:07:42 ÖS »
E peki burda baya bir emek var. Saçma sapan birşey bile yazsan 500 sayfa yazmak iştir yani. Böyle "alın okuyun bakın ne güzel" diye dağıtacak mısınız her yere?
Bize her yer Nostramo

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Mayıs 06, 2013, 03:33:26 ÖS »
Valla abi Onur un ne yapacağını kestirmek zor, dağıtır mı dağıtmaz mı bilemiyorum

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Mayıs 06, 2013, 05:54:24 ÖS »
Abi bence en akllıcası netten reklam basmak. Bu işi yapan firmalar var, hani siteyi belli yerlerde tanıtıyorlar, google da ilk 10a sokuyorlar filan. Bu adamlara vereceğin para kitabı bastırmaktan çok daha az olur.

Akabinde devam kitaplarını haftalık olarak bölüm bölüm sitede verip siteye reklam almak ve bağış istemek en güseli. Hem çok daha fazla okuyucaya ulaşırsın hem çok daha az para yatırırsın hem de gerçekten para kazanma şansın olur.

İşte, benim aklıma gelen en güzel çözüm bu. Hani konunun uzmanı değilim, bildiğim gördüğüm kadarıyla aklıma gelen en akıllıca çözüm bu. İnsan kendi bildiği gördüğü ile sınırlı; daha iyisini daha iyi bilen biri önerirse çok şukela olur tabii. Onur'a iletirim.

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Mayıs 06, 2013, 06:48:09 ÖS »
Basim (ve dagitim?) masraflari icin kickstarter, indiegogo ya da bunlarin turkce muadili projemedestek gibi sitelerden kampanya baslatmak?
War, war never changes...

DNA Maniac

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Mayıs 06, 2013, 06:54:55 ÖS »
Abi bence en akllıcası netten reklam basmak. Bu işi yapan firmalar var, hani siteyi belli yerlerde tanıtıyorlar, google da ilk 10a sokuyorlar filan. Bu adamlara vereceğin para kitabı bastırmaktan çok daha az olur.

Akabinde devam kitaplarını haftalık olarak bölüm bölüm sitede verip siteye reklam almak ve bağış istemek en güseli. Hem çok daha fazla okuyucaya ulaşırsın hem çok daha az para yatırırsın hem de gerçekten para kazanma şansın olur.

İşte, benim aklıma gelen en güzel çözüm bu. Hani konunun uzmanı değilim, bildiğim gördüğüm kadarıyla aklıma gelen en akıllıca çözüm bu. İnsan kendi bildiği gördüğü ile sınırlı; daha iyisini daha iyi bilen biri önerirse çok şukela olur tabii. Onur'a iletirim.

Benim uzmanlık alanıma girmişiz :)

Bu işlerde yine para isteyen işler, tabi diğer tüm alternatiflerinden daha ucuz haliyle. Böyle bir niyet varsa, hani ben burdayım, böyle bir projede çalışmaktan memnuniyet duyarım, mis gibi fantezi!
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler