Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Yaz-Açık Pencereler -Gürültü ve Komşularımız....  (Okunma sayısı 4929 defa)

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Yaz-Açık Pencereler -Gürültü ve Komşularımız....
« : Temmuz 22, 2011, 09:04:41 ÖÖ »
Arkadaşlar malum yazın gelmesi ve insanların kapı pencere açık oturmaya başlamalarından olsa gerek... Dün akşam tatsız bir olay yaşandı... Sevgili komşularımızdan biri gelip bizlerle konuşmak yerine, kapıya polis göndermeyi uygun görmüş... Dün akşam 6 kişiydik ve saat 11:30 sularında bir ekip arabası gelip, komşularımızın rahatsız oldukları için bizleri şikayet ettiklerini, dükkanı kapatmamızı söylediler... Bizde problem değil deyip, toplanıp kapattık... Daha önce böyle bir olay yada uyarı olmuşmuydu ? Hani ilk kulenin akibetine benzer bir şeyler yaşamamak adına bir şeyler yapmamız gerekli... Cenk, işin kanuni yönü nedir ? Her hangi bir hakımız var mı ? sonuç olarak ticari ya da tüzel bir kişiliğimiz yok malum... Daha önemlisi daha önce komşulardan her hangi bir uyarı almışmıydık ? Direk Polis çağırmak ilginç bir yaklaşım ne de olasa...

Ruhi

• E-Posta
Ynt: Yaz-Açık Pencereler -Gürültü ve Komşularımız....
« Yanıtla #1 : Temmuz 22, 2011, 09:36:34 ÖÖ »
Resmi kapatma saati ne acaba. Bir de komşular şikayet etmemiş olabilir, hani basitçe polisler hadi kapatalım demek istememiş ve mazaret atmış olabilirler diye düşünüyorum.

NOT: Daha önce böyle bir saat sınırımız vardı diye anımsıyorum. Hani şu saatten önce çıkıyorduk. Kaçtı sınır? 11.00 miydi?

NOT 2: Gürültü yüzünden çok alışıklardır herhalde bir şeyler olmasına. Apartmanda gerçekten bayağa öğrenci arkadaş var(mış). Bu apartmanda oturan ve Kule'yi ziyaret eden arkadaş söylemişti.
« Son Düzenleme: Temmuz 22, 2011, 09:39:02 ÖÖ Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Dwolvin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Temmuz 22, 2011, 09:42:37 ÖÖ »
Valla, ben 10:30 demiştim hani, apartman sakinlerine ve tükan sahibine, daha geçe fazla kalınmaz, belki haftada 1 gün kalınır dedim.

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Temmuz 22, 2011, 10:04:29 ÖÖ »
@Semih; hade bee, canınız çok sıkılmamıştır umarım.

@Ruhi; ben hiç zannetmiyorum, şikayet olduğu kesin gibi. Eski kulede kapanış saatini 11 olarak belirlemiştik, 11 dedimi herkesin yavaştan toplanması bekleniyordu, sanırım net kafe vb. tüm bu mekanların zorunlu kapanış saati 11 olmakta.

Yönetici ile tekrar konuşulsun bence, bundan sonra daha dikkatli olunacağı söylensin ancak yapılan hareketin hoş olmadığı konusuda mutlaka belirtilmeli, biz de o apartmanın bir adamıyız, kendisi bizim de yöneticimiz.

İnsan önce rica eder, olumsuz yanıt alırsa polis çağırır demi. Rica edilse bizden kimse yok biz illa devam edecez demez sonuçta.

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Temmuz 22, 2011, 10:15:18 ÖÖ »
Net kafe ve benzerleri için saat sınırı 12:00 olması lazım, en azından benim öğrencilik yıllarımda öyleydi (hani bir 10 sene öncesi :))... İşin garip tarafı hani öyle çok ses te yapmadık gibin geliyor... (belki biz farkına varmadık ve ses yaptık da olabilir tabi ki)

İşin en sıkıcı yanı 6000vs6000 puan order vs destruction maçımızı bitiremeden gitmiş olmamız :( açıkçası buna ramen dün gece bana ilaç gibi geldi... :)

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Temmuz 22, 2011, 12:00:27 ÖS »
niye abi adıyaman da WH ortamı çok canlı değil mi?  :P :P :P :P

Daha önceki mekan da bir grup arkadaş mekanı yatakhane olarak kullanmaya başlamıştı aynı duruma gelmeyelim tekrar. Saat 23:00 dan sonra maç muç olmaz, burayla da papaz olmayalım, insanların ağzına laf vermeye gerek yok yarım saat bir saat fazladan oyun için.

Kapanış saati tiz kurala bağlana (Jakup!)

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Temmuz 22, 2011, 01:41:52 ÖS »
11.00 +-30 dakka iyi
dey layt com and me wan go hom...

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Temmuz 22, 2011, 03:19:38 ÖS »
11:00 +-30 dk dersen o anından 11:45 olur, son dakikaya kadar oyna 15 dk admcıkları toparla hesabından. 10:30 diyelim zaten çıkışı 11:00 olur

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Temmuz 22, 2011, 04:04:10 ÖS »
11:00 +-30 dk dersen o anından 11:45 olur, son dakikaya kadar oyna 15 dk admcıkları toparla hesabından. 10:30 diyelim zaten çıkışı 11:00 olur
Bu durumdada hafta içi çalışan adamlar oyun oynamasın demiş oluyoruz... Kendi adıma en iyi ihtimal 19:30-20:00 gibin kulede olabiliyorum saat 22:30 da toplanmaya başla dersek, hazır rakip ve hazır rooster yoksa sen oyun oynama demiş oluyoruz.... ancak selametimiz bu yöndeyse sadece hafta sonları oyun oynamaya razıyım o da ayrı ;)

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Temmuz 22, 2011, 04:16:52 ÖS »
azımdan aldın semih abi lafı  küçük puanlar yapcaz belki bi başka cözüm
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Temmuz 22, 2011, 04:57:50 ÖS »
11de bitirme kuralı koysak kafi sanırım 15dk toplanmaya da laf edilmez kapıyoruz abicim/ablacım der geçeriz

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Temmuz 22, 2011, 06:28:46 ÖS »
Polis 11:10 geçe geldi, saate baktım zira. Sigara içtikten sonra, "Ses gidiyor dışarı sesiz olalım" dedim o vakitten sonra da sesimizi iyice kıstık, saat 10.24 tü.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Dwolvin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Temmuz 22, 2011, 07:34:05 ÖS »
Arkadaşlar, tekrar ediyorum, dükkan sahibi ve apartman halkıyla, genelde 10-10:30 arası kapanır dedim, bundan sonra 10:30 da kapatmaya gayret edelim.

Bu konu forumda daha önce de konuşulmuştu, bulursam linkini koyayım.

Hani Umut abi ne diyebilirim bilmiyorum ama elde yapılacak bi şey yok gibi, haftasonu ya da daha ufak puanlarla yapmaya gayret edilsin.

Kapanış saati 10:30'dur. İyi günler.

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #13 : Temmuz 22, 2011, 11:21:36 ÖS »
Kapımızı penceremizi kapatsak cehennem sıcağımı olur? Yumurta süngerlerden alsak tavana yapıştırsak süper ses izolesi olur, fln fistan. Hiç olmadı iade-i ziyaret yapalım karakola, elde baklava falan+ben(TT sorumlusu bi işiniz düşerse arayın abiler falan gibisinden)+birkaç kişi...
Tomb Kings
2189+

Caine

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : Temmuz 23, 2011, 05:40:45 ÖS »
Saat sınırı 12.00, desibel ölçümü isteyelim bir dahaki sefere. Baktık haksız şikayet, biz onu şikayet edelim, var bu hakkımız. Yok öyle çamur at izi kalsın. Hatta gidip dövelim de sonra.

Çok ciddiyim. Oraya bar açıp kapıya bir tane ayı diksek mum olurlar çünkü.