Savaş Çekici > WHFB İstatistikleri

Ocak 2014

(1/4) > >>

Deeyo:
Yeni Yıl Yeni Şans

3000 pts
lizardmen (Alkım) vs Chaos Dwarfs (Burak)
Friendly Dawn attack
Lizardmen Minor victory

Bol kalabalık ortaya yakın haunted mansionın hükmettiği bir kapışma oldu.
Benim Ancient Stegadon sağ kanatta bir tane skink ekibi sol kanatta çıktı bunun dışında her şey ortadaydı. Ortadaki yığıntıı da ise soldan sağa skink priest, javelin skirmisher, salamander, küçük stegadon bir temple guard, skink skirmisher, bir bsb'li saurus warrior, Death Slaanlı skink bunker ve kroxigor ünitesi bulunuyordu.
Burak da ise Hobgoblin fast cavalry  ve demon smith kenid sağında, bir hellcanon ve iki fireborn ünitesi en solunda çıkmıştı ortada iki Hw/S'li bsb ve büyücülü Chaos dwarf ünitesi ve sol tarafa yakın bir hellcanon daha bulunuyordu. Sağ tarafa yakın ise bull centaurlar vardı.
Burak'ın zayıf kanadına doğru chamaleonları yerleştirdim. Oyuna başlayıp Daemonsmith'i korumaya çalışan wolflardan bir kaç tane öldürdüm. Bunlar bir ara panikleyip oyun dışına çıktı. Daemonsmith ise blowpipelardan 1 wound yedi charge etti ve kombatta can verdi.
Sağda Ancienti ortaya doğru çekip Firebornları beklemeye başladım. Tur Burak'a geçtiğinde Hellcanonlardan biri dellendi. Diğeri templeguardları göbekledi. Bunun dışında firebornlar sağdan baya hareketlendi.  Bir sonraki iki tur içinde;
 Bull centaurlar Çitlerin ardına saklanmaya çalışan stegadona charge etti, 2 turda kesip Skink bunkerdaki slaana döndü. Firebornlardan biri Ancient stegadonun flaming olmasıyla kesti (bu ekip 50 blowpipe'tan 1 wound bile almadı Haunted mansiondan 4 wound aldı :) ). Slaan Bsb'yi snipeladı. Templeguard, sauuslar, ve kroxigor ortadaki iki cüce ekibine saldırdı ama sadece templeguardlar yetişti. Chaos Cüce Lord'unun ekibini kırdılar ama bu ekip kaçmadı. Bunun sonucunda Templeguard ekibine diğer cüce ekibi yandan kapandı. Kroxigorlar arkadan gelecek Fireborn charge'ında kaçarak masanın öbür ucuna ulaşıp sonra toplanamayarak masayı terk ettiler.

Ertesi turda benim 6 gelmeyen poison zarlarım Predatory fighter'da çalıştı. Templeguardlar yan tarafa 8 atakta 13 hit yapmayı başardım. Kırılmama rağmen rerol ile durdum. Bunun sonucunda sauruslar, templeguarda yandan kapanmış cücelere, Salamanderler de lodlu cücelere yandan girdi 1,1'e bırakıp ikisinin de puanını aldı,  general, lord, iki ünite temiz puan. Bu arada Slaan ve Skinkler önden Bull centaur yandan fireborn tarafından sıkıştırılmışlardı. Bull centaurlar Slaanı iki turda kesti. Skinkler steadfastte 5'e duramadı ve kaçtılar ama yaklanamadılar.
MAç da 100 puanın üstüne bir fark ile bitti.
ilginç bir maçtı, sağ tarafta flaming atak veren tepe yüzünden firebornlara ancient stegadon ile charge edemedim. multiple wound impact hit yapacaktım olmadı. Normal atakta da yapamadık Stegadonlar öldü.  Burak kanatlardan gelip beni sıkıştırdı. Ben de ortadan girip Burak'ın orta tarafını yıktım.

ManoM: Bende TempleGuardlar, Burak'da Bull Centaurlardır...
MaloM: Hellcanonlardan biri Burak'ın sağ kanadına tıkanıklık yarattı. Bende Kroxigorlar 1 adam bile öldüremeden saha dışına çıktılar üstüne bir de skink ekibini kaçırdılar... Daemonsmith ile Hellcanonların ayrı kanatta çıkması kötü olsa da hellcanonlar atış yaptıklarında neredeyse hep göbekledi...
ZaroM: 8 atak 13 hit.

Eyvallah Burak

tulmir:
bu maçı izlemeyi kaçırdığım için üzüldüm, masada çok çeşitli ve keyifli üniteler olabiliyor 3000 puan olunca ama bana biraz yorucu geliyor 3000 puan :) Tebrikler Alkım!

burock:
insan arkadaşını döver mi lan alkım :P

Deeyo:
şakadan vurdum la?

tulmir:
3 Ocak Cuma
Enis (High Elves) vs Çağdaş (Bretonnia)
2500 Puan Dostluk Maçı
Meeting Engagement Senaryosu
Bretonnia Victory

Çapraz yerleşimde istediğim gibi masaya yayıldım ama ordumun yarısı reserve kuralına takıldığı için masaya çıkamadı. 1.1'inde Enis 37'lik PG ünitesi ve 40'a yakın spear elveslerle merkezden hızlıca üzerime geldi. Phoenix Guard'lar Pegasuslardan re-direct yiyince masanın ortasında 3 Lance Charge ve Peg üzerinde Lord'dan charge yedi, kaçtılar, yakalandılar. İçinde BSB ve Level 1 büyücü olan ünite masadan kalkınca oyun da teknik olarak orada sona erdi. Oyun için saol Enis.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git