Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Metucon Bitti Şimdi Haberler 2011  (Okunma sayısı 3028 defa)

Deeyo

• E-Posta
Metucon Bitti Şimdi Haberler 2011
« : Mayıs 09, 2011, 11:08:27 ÖÖ »
Merhaba,

Yine geniş bir grup halinde gidildi metucon'a ben gelenek üzere bir gün önceden gittim ama bu sefer önceden con alanına hiç uğramadım.

Öncelikle eski arkadaşları ve benim için okulumu görmek güzel olmasına, eğlendiğimiz oyunlar oynamamıza rağmen
Metucon bu sene beklentilerimin altındaydı...

İlk gün gerçekten güzel bir kalabalık vardı. 2 larp'ta bir şekilde oynandı. Ben hafiften deneysel olarak Narative (oyuncuların plotları aktif olarak yaratmasını hedefleyen) bir larp olan ve bütün con alanında oynanan Şark konventionında cinayet isimli bir oyunda eski bkft üyesi konuk yazarı oynadım, böyle bir oyunun getirdiği zorluklar oyunu biraz etkilese de güzel bir oyun oldu.
Ne yazık ki konaklama da gerçekten garip/kötü bir problem çıktı, izmirden gelen arkadaşların hiç bir yerde kalamama durumu söz konusu oldu (buz gibi, içi boş elektriksiz bir evde yatmak). Levent'in bu konuda laflar hazırladığını biliyorum ayrıntısını o anlatabilir.  

Akşamındaki eğlenceye katılmadım katılanlar anlatabilir.

İkinci Gün gerçekten çok zayıftı masa sayısı 8-9 arası, hemen hemen hiç bir stand kurulmamış, Larplardan biri patlamıştı. İzmircon'un Pazar günü bile daha hareketliydi diyeyim siz anlayın. Eshe GM'imdi ağzına sağlık çok güzel bir senaryoydu ama oyunun önemli bir kısmını tek başına oynarmış gibi olunca diğer oyunculara çemkirmeden edemedim, neredeyse GM kadar yoruldum valla. 

Gelelim diğer olaylara
Öncelikle tişört yoktu, çeşitli inner problemlerden dolayı, tüm ancient'lar tişört tişört diye dolaştı çemkirdi ben
convention oyunumun sırasında/sayesinde bile hani tişört diye bağırdım.
Genco ve Oversoul ilk gün Metucon'da yaptığı işi ikinci günü Kendi dükkanımda prerelease diye bir şey yapacağım diye hafiten baltaladı. yani pek şık olmadı, haklı diyeceğim adama ama o adamlar prerelease'e gitmese metucon'a gelirlerdi başka şey yaparlardı. İzmir'de izmircon sırasında aynı numarayı çeken adamı yakarız gibi geliyor.
Atölye olarak hemen hemen hiç bir şey yoktu.
Warhammer oynanmadı ilk gün Genco'nun kurduğu güzel bir 40k masası vardı, istanbul'dan Kyle'ın getirdiği çok güzel terrainlerle Burak Sonbudak ve Kyle infinity oynadılar, Ian Battletech masasında yerini aldı, 2 gün boyunca gaus gunları AC 30'ları döndürdü.
Steve Jackson games formundaydı, İlker Bey çeşitli şeyleri denedi, en güzeli Stars are Aligned olduğunu söyledi.
Battleground patladı, ikinci güne hedeflemişlerdi sanırım nedenini 4th edition'dan insanların korkması olarak düşünüldü, ben de etkisi olduğunu düşnüyorum ama insan sayısı iyi değildi yine de 3rd edition olsa insanlar gelse de bir şeyler patlardı.
Staff içsel hareketlerden dolayı çok formsuzdu, kadayıf arkadaşları staf olarak gördük. ben arkadaşımı gördüm diye sevindim adam hala emekli olamamış diye üzüldüm.
dönerken bütün hafta sonu hiç bira içmemenin ezikliğini havalimanında giderip, yorgun bir şekilde eve vardım...
« Son Düzenleme: Mayıs 09, 2011, 11:13:51 ÖÖ Gönderen: Deeyo »
dey layt com and me wan go hom...

Eshevar

• Misafir
    • Epipopanik
    • E-Posta
Ynt: Metucon Bitti Şimdi Haberler 2011
« Yanıtla #1 : Mayıs 09, 2011, 05:08:36 ÖS »
Seneye başka bir convention ile çakışırsa veyahut yakın zaman denk gelirse tercih etmem sanırım metucon'u. Yorumum bu kadar basit aslında.
İki gün de oyun oynattım, oyunlarımda çok eğlendim gerçekten ama aynı zamanda fark ettim ki gelen oyuncular üzerinde hiç hakimiyetleri yoktu. Kim geldi, kim oyuna girdi, gelmeyen oyuncu ile iletişime geçildi mi falan bilmiyorum mesela hiç. Pazar günü en son "gelmeyen oyuncuyu atıyorum, yerine şu girmek isteyen çocuğu aldım; başlıyoruz" dedim info desk de peki dedi bana.
İlk gün standlar geçen seneki kadar kalabalık olmasa da iyiydi. Bolca magic oynayan vardı. Dağ gibi booster yığınını görünce ağzım sulandı. SJ games standı oldukça göze çarpar haldeydi ama ilk gün pek ilgi çekmedi. Battleground boşu boşuna ortada yer kaplıyordu yine. Battletech ise hep hareketliydi sanırım.
Tişört yoktu, info desk garipti, masa düzenlemesi son ana kalmış gibiydi. Hatta pek çok şey son ana kalmış gibiydi. Staff arasındaki iletişimsizlik gözüme çarptı çok. Her ne kadar telsizleri olsa da karar mekanizmasında problem vardı. Ben haklıyımmış kalınacak yer konusunda mail atılması hususunda ayrıca bence :p öyle olsa daha az sorun olabilirdi ki bu konuda homurdanmak istemiyorum şimdilik.
Con sonrası party benim inanılmaz huzursuz ve huysuz oluşum dışında da güzel değildi pek bence. Mekanda dışarıdan gelen insanlar vardı oturup yemek yiyen falan. İnsanların yarısı dışarıda sıkışık şekilde dururken kalan yarısı iç kısımda bekledi. Zannımca staff after party'de yoktu. Bir yerden sonra müzik insanları eğlendirebilecek bir hale geldi ve içkinin de etkisiyle millet zıpladı hopladı falan da onun dışında sakindi parti.
Patlayan oyunlar ve larplar vardı iki gün de.. Katılım düşüktü falan.

O değil de, "izmircon mu varmış, ne zamanmış" diyen bir sürü insanla karşılaştım ve sinir oldum. Seneye reklam işi konusunda abartıya gidilmesi ve kalacak yer hususunda erkenden çalışmaya başlanması konusunda notlar aldım kafama bolca.

İyi yanı neydi, bir sürü insan çağırdım izmircon'a. Adını bilmediğim bir sürü insanla muhabbet ettim, eğlendim, bolca kahve içtim falan filan.

Ha, hasta oldum sanırım cumartesi gecesi üşümesi nedeniyle ama bu başka bir homurdanmanın konusu.

Sevgiler, Huysuz Eshe
ironk..

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Ynt: Metucon Bitti Şimdi Haberler 2011
« Yanıtla #2 : Mayıs 10, 2011, 04:47:53 ÖS »
Herzaman yaptığım gibi, eğlenmek için gittim, sonuna kadar eğlendim. Eshenin oyununda çok güldük, çok keyifliydi. Larp ta gülmekten ara ara oyun oynayamaz hale geldik, Beynek'i yalayan yardımcı dm e sevgilerle :D

Odtü bkft ye garip bir şekilde başkan olmuş kişi hakkında buraya yazacak pek bir şey yok. Ancak hani kendisine "laflar hazırladım" dersem anlaşılır diye düşünüyorum. Çoktan dövmüşlerdir kendisini umarım. Sayesinde parkta yatmanın ucundan döndük vs. Ha tabi birde "yalan söylüyosun!" çıkışı vardı buram buram türk filmi kokan...

Genel olarak metucon, gördüklerimin en kötüsü oldu. organizasyon zayıf ile hiç arasında gidip geldi. Bize yardımcı olan dostları burda ayrı tutarım. Zaten sorun başka hiçkimsenin el sürmemesiydi...

Battleground yine patladı, larp patladı, az oyun vardı, tema sönük kaldı, ortamda yapacak birşey yoktu, WH patladı vs. vs.

Battletech acayip ilgi gördü, infinity terraini ağzımın suyunu akıttı, güzel bi mtg çılgınlığı yaşandı cumartesi günü, pazar o da yoktu.

Neyseki Çatı vardı! yine mutluluk kaynağımız oldu, hepimizin sevgisiyle boyandı fln fln.

Heh bide otobüs varki ULUSOY denen firmayı aramızdan kimse bir daha tercih etmez sanırsam.

Seneye muhtemelen metucon yapacak arkadaşa "seneye yurtlar 1 ay öncesinden ayarlanıp kesinleşmezse gelmiyoruz, bilet göndermeyin." dedim. Tabi ön şart olarak başkanın değişmesi vardı :)

Oyunlarım çok güzel olmasına ve hatta çatı olmasına karşın gördüğüm açık ara en kötü con oldu;

Saygılar.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler