Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Warhammer-Turkiye-Turnuvası-Belki 40K?  (Okunma sayısı 6306 defa)

Ruhi

• E-Posta
Warhammer-Turkiye-Turnuvası-Belki 40K?
« : Mayıs 01, 2011, 12:36:11 ÖÖ »
Selamlar,

Yav, hani hazır MetuCon'a falan da gidiliyor, sohbet falan edilebilir diye ortaya atasım geldi. "İzmirCon'da 6 katılımcılı bir turnuvadan fazlasını hakediyor Warhammer" gibi bir sohbet etmiştik Semih'le. Ne dersiniz bilmiyorum ama gayet hedef olarak bir tane İzmir'de büyükçe turnuva yapılabilir diye düşünüyorum.

Hani yapalım mı?! Bilmiyorum ama neden olmasın hani. (Laf aramızda, ben de acayip uzaklaştım Fantasy Battle'sdan, Yakup'un "masaya çık" laflarından daha fazla gaz verebilir böyle bir etkinlik. Heh.)

Ne dersiniz? Mesala Haziran sonu, Temmuz başı falan? Yada çok mu sıcak o zamanlar.. Bilmiyorum.

Haliyle 3 şeye ihtiyaç var Warhammer Turnuvası için:

- Masayı koyacak yer
- Masa
- Terrain

-----
i) Kule'de yaparsak 6 (2 giriş,3 tane orta, 1 tane büyük oda) masa falan koyabiliriz. Uğraşırsak belki 7 hani.. Ortalığı dağıtırsak 8. Masa hatta. Başka neresi olabilir?
ii) 3 Battlemat, 1 siyah masa 4 masa var Kule'de. Battlemat + 3xFoam ile hallediliyor iş hani. Hemen masa oluyor.
iii) Terrain ne kadar var tartışılır ama bir gazla yapılabilir hani.

NOT: Haliyle 40K'da yapılabilir. Fantasy yerine.

Hani ne dersiniz? İzmirCon dışında böyle bir şey daha..

Attım lafı.. Böyle bir gazı olabilecek kimse var mı?
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Barbar139

• E-Posta
Ynt: Warhammer-Turkiye-Turnuvası-Belki 40K?
« Yanıtla #1 : Mayıs 01, 2011, 10:04:25 ÖÖ »
Müthiş fikir... Bence gayet Shelter'da yapılabilir(mekan değiştirmeyeceğimiz var sayılırsa) ve yapılsın da. Temmuz başı gayet uygun gibi. Ama bu organizasyonu çok iyi yapmamız lazım ki insanlar gerçekten şehir dışından gelsin. En önemli işler duyuru, sonrasında da kalacak yer. Haziran başından itibaren heryere duyurmamız ve heryerden fikir alıp gelecek insanları garantilememiz gerekiyor.

Ben hem organizasyona hem turnuvaya katılmaya hevesliyim.

Fantasy veya 40K muhabbetinde sanki tek bir tanesine yoğunlaşsak daha iyimiş gibi geliyor ama emin de olamadım. Konuşmak düşünmek lazım.
"If you're going through hell, keep going."

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Mayıs 05, 2011, 05:07:32 ÖS »
Bu arada bu plan bayağa 'ON' durumunda. Semih bir Karargah'ı dürtecek ve hani .. gidiyor..

Kule'de geyik yaparız. Bütün haftasonu Kule'deyim!
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Mayıs 05, 2011, 05:37:04 ÖS »
Antalya takımı modeller konusunda çok kısıtlayıcı olmazsanız ve kalacak yer falan ayarlanırsa biz atlar bir arabaya geliriz dedi ama karakgah taifesinden henüz mesaj yazan yok... beklemedeyim :)

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Mayıs 05, 2011, 05:40:25 ÖS »
Büyük ihtimalle İstanbul tayfasında Kyle ve Alper de gelcekler... :) Bu arada bu başlık neden Vitrin'in altında ?

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Mayıs 05, 2011, 05:48:04 ÖS »
Büyük ihtimalle İstanbul tayfasında Kyle ve Alper de gelcekler..

Fırat falan da gelebilir. Neyse biraz geyik dönsün orada bakarız. Hurrayav! Tarih falan atmak için yeterli bir bilgi olabilir bu aslında ya.. biraz sakinlikten( ve haliyle üşengeçlikten) bir şey çıkmaz sanırım.

:) Bu arada bu başlık neden Vitrin'in altında ?

Hmm.. Bu neden benim biraz önce başlığı bulamayıp, son postlardan buraya geldiğimi açıklıyor.. hmmm..

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Mayıs 05, 2011, 06:04:34 ÖS »
sanırım o tarihte fıratın askerlik bitmiş olacakmış... Alper büyük ihtimalle Fıratta gelmek ister diyor... bunlar oldukça güzel haberler bununla birlikte 3 İst, 3 Antalya şehir dışı 6 kişi desek gayette güzel bir turnuva çıkarabiliriz.. :)

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Mayıs 06, 2011, 03:30:13 ÖS »
İstanbuldan ben de gelirim diyenlerin sayısı 5i buldu, Antalyadan da en az 2-3 kişi gelse biz bu işi Tepekulede mi yapsak acaba ? :) :) :)

Bu arada karargahta konuşmanın yapıldığı başlık:

http://www.makephpbb.com/karargah/viewtopic.php?t=5871&mforum=karargah

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Mayıs 07, 2011, 12:19:52 ÖÖ »
- Tepekule zor ama Aylin'e söylemekten bir şey kaybedilmez herhalde.. :)
- Klerik 40K yapalım İstanbul'da demiş. Yapacaksak Fantasy yapmak lazım burada demekki. Bir şekilde netleşti yani.. Heh.

O zaman Kule Sakinleri'nin mekanı netleşsin, duyuruyu basarız.

NOT:
Bir, iki tane de Warhammer yan etkinliği aklıma geliyor:

i-) Yalnız kahraman duelloları
ii-) 1 Ünite vs. 1 Ünite duelloları
iii-) Boyama yarışmaları haliyle.
« Son Düzenleme: Mayıs 07, 2011, 12:28:55 ÖÖ Gönderen: anchorite »

- Mark Twain

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Mayıs 10, 2011, 05:00:04 ÖS »
Başlığı ancak gördüm fakat burak la bu konuda uzun bi süre muhabbet ettik. O bu işin daja "nezih" hani bizbizeden ziyade bu işin ayarlanmış bi yerde olmasının iyi olacağını bu sayede daha sonraki organizasyonlarda da insanları gazlayacağını belirtti ki bana da pek mantıksız gelmedi açıkçası. Tabi temel sorun yer ayarlanması. Bu konuda tepekule bize asıl yeri vermese bile büyük odalarından birini verse çok mutlu olabiliriz diye düşünüyorum.

Proxy hususu açıkça karşı olduklarımdan. Ben ordumu 0 proxy için ayarlamaya çalışıyorum, antalyadan gelecek arkadaşlar içinde önceden konuşup burdan bir takviye yapabilirmiyiz acaba diye de düşündüm.

Bunun dışında Shelter artık bayi olacak bir aksilik çıkmazsa, onlarda katkıda bulunabilirler gibi geliyor ama bir konuşmak lazım.

Kalacak yer konusunda izmircon dan bir gezmişliğimiz var, pansiyon ve otel opsiyonumuz açık yanılmıyorsam.

An itibarıyla haziran, temmuz civarında iş durumum biraz karışık ama imkanım olursa mutlaka katılırım.

Skaven out...
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Mayıs 10, 2011, 05:33:03 ÖS »
Adı büyük, kendi küçük olmasın tabi de. Mekan ve ekstra giderler çok büyük problem. Nasıl çözeriz bilmiyorum. Özellikle Mekan maliyeti ciddi bir problem.

Hani en hayalci benim böyle konularda, ama İzmirCon gibi bir etkinlik havasında yapma şansımız olduğunu zannetmiyorum. Tepekule veya X bir yeri bile ayarlasak, masaların, eşyaların oraya taşınıp geri gelmesi bile para hani. Gene şansı denemekten bir şey çıkmaz tabi. (Tepekule büyük oda ne bilmiyorum, bakarız... ama hani yılda 1 defa'ya tamam deselerde 2'yi.. hadi bakalım.)

İnsanlardan katılım parası ile falan olabilir ancak mekan bedava olmadıktan sonra da bence paramız yetmez daha iyiye.

NOT: Haftasonu gelsin. Kule'nin ve haliyle Shelter'ın geleceği ile hikayeler konuşulsun. Sonra netleşecek.

NOT 2: Şimdilik 2500 pts, her model için boyanmamışta olsa yeterince iyi ifade edebilecek bir model, tek rooster.

NOT 3: Var mı bu organizasyonu üstüne yıkabileceğimiz adam? Hani ben ilgilenirim, (hani onun için konuşamam tabi de) Semih falan da ilgilenebilir durumda da gibi de, hani gazı ve daha önemlisi zamanı olan birisi?
« Son Düzenleme: Mayıs 10, 2011, 05:42:11 ÖS Gönderen: anchorite »

- Mark Twain

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Mayıs 10, 2011, 05:43:06 ÖS »
Şu aralar benim ev ve iş ile ilgili bazı sıkışıklıklarım nedeniyle organizasyonu üstlenmem zor... Bununla birlikte, karargahla iletişim ve diğer konularda elimden gelen her türlü yardımı yaparım o ayrı...

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #12 : Mayıs 10, 2011, 06:00:42 ÖS »
Ben maksimum uğraşırım koştururum her şeyine elimden geldiğince hatta zaman gelsin, eğer işler yolunda giderse üstüne yıkılacak adam da olurum ama şimdiden bu sözü veremem. Dediğim gibi yine de elimden geldiğince koştururum...
"If you're going through hell, keep going."

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #13 : Mayıs 10, 2011, 06:15:02 ÖS »
Şu aralar benim ev ve iş ile ilgili bazı sıkışıklıklarım nedeniyle organizasyonu üstlenmem zor... Bununla birlikte, karargahla iletişim ve diğer konularda elimden gelen her türlü yardımı yaparım o ayrı...

Yok yok, ben de ondan bahsediyordum yav.. şehir dışı bağlantı için Chaos oyuncularını kullanmak bir garip ya.. neyse..

Yav, ben gülmeye başladım fikre: Chaos Public Relations.. HAHA.. Marauderler falan halkla kaynaşıyor mesala.

NOT: Batuhan'a: İyi abi, üç kişi fazla bile. Yüzyüze sohbet edelim.

NOT2: Adı ama imparatorluğu veya insanı çağrıştıran bir şey olsun turnuvanın. Hep turnuva isimleri Chaos'a kayıyor çünkü. :)
« Son Düzenleme: Mayıs 10, 2011, 06:20:27 ÖS Gönderen: anchorite »

- Mark Twain

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : Mayıs 10, 2011, 06:30:27 ÖS »
Katılım ücreti olmalı tabi. cüzi tutulması en güzeli. Ödüllü olursa keza hoş. Bunun dışında zaten yer pahalı bi yer olamaz. Hani ya tepekule ya shelter heralde. Yada belki boncuk levent'in bahsettiği yer olabilir? con için küçük ama wh için süper olabilir.

hem aile hem iş durumlarım epey karıştı, yardım sözü kesinlikle veremiyorum. Bu sefer hazır yemek işindeyim, yiyici olarak :)
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler