Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Haziran Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 1564 defa)

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
Haziran Ayı İstatistikleri
« : Temmuz 02, 2013, 10:41:50 ÖÖ »
Bol piknikli haziran ayından sevgilerle, batuhanın düğünden dönüşüne müteakip maçlar!

30 Haziran Pazar
Soviet Guards Tank Company Vs Wermacht Granadier Kompany
1800 pts Cauldron
Wermacht Wins!

Deneme amaçlı aldığım Ferdinand inanılmaz işlere imza attı. Bir tigerdan bile daha pahalı olan bu inanılmaz güçlü tank avcısı önce turlar boyu kendini vuramayan rus uçaklarının gölgesinde tank avcılarını avladı daha sonra tank killer company ve tank destruciton company arasındaki çapraz ateşte hayatta kalmayı başarıp objektifi savundu. Düşman görebildiği her an ateş edip hiç ısklayamayan vurduğunu hiç patlatmamazlık etmeyen Ferdinand oyunu utanmasa tek başına kazanacaktı. Bunlar olurken maria önderliğindeki t34 birliği ormandaki mühendislere saldırdı ama paleti atan t34 ler felaketle karşılalştı. Mortar desteğine karşı alman tarafından gelen 2 platton hmg desteği onları öldürdü. Aynı mühendis grubu da tank rider grubunu temizlemişti, derken ruslar korkup kaçtılar.

30 Haziran Pazar
Wermacht Gepanzertepanzergranadier Kompany(Batuhan) VS SS Panzergranadier Kompany
1830 pts Dust Up
Draw!

Bir tatbikat yapalım dedik, Batu'nun elitlere karşı da almanlarımı test etmek istiyorum demesiyle olayı abartıp SS lere abandım, yetmedi yanlarına bir de tiger verdim. Oldukça ayak oyunlarıyla geçen bir maç oldu, zaten senaryoda iyice karışık, çaprazlara yerleşip diğer çaprazlara saldırırken köşelerden de destekler geliyo filan epey bi cümbüş.

Başlangıçta batunun panzer grubu tiger maması olmamak için ormana saklandı, tiger da ortamlarda caka satıp gezindi, daha sonra savunma pozisyonuna doğru çekilenm tigerın arkasından destek Stug G ler geldi ve ormanı aşıp tigera arkadan saldırdı. Tiger da onlara geri ateş edip canlarına okumaya başladı. zırhlı AA, piyade ve Flamm Halftacklarından oluşan desteklerimiz düşmanın savunma hatlarına doğru sokuldu, piyade ve alevciler doğrudan hatlara doğru ilerleyip ilk objektife varmışken aa lar AT lerle bakışmakta kaldı, diğer destek olan tank avcıları hem hücuma destek verip hem de ormanda saklanan tankları tehdit edip aynı zamanda bu tankların onları avlayamamasına çalışırken epey ilgiçn pozisyonlara girdi. Stug G Tiger dövüşünün 3 metre kadar arkasından zırhlı piyade taşıyıcılarıyla geçen wermacht güçleri bizim objektifimize dadandı ve savunmanın canına okuyup oraya yerleşti. Çok geç oldu diyip oyunu yarıda bitirmek zorunda kaldık. Bir yandan piyademize saldıracak tank birlikleri öbür tarafta objektif civarına inen piyadeye saldıracak tiger, öbür çaprazda AT lere saldıracak AA lar ve piyadeye saldıracak Flamm ve piyadeyle aslında oyunun tam kopma anında bırakmak zorunda kaldık. Tam bir "arkası yarın" sahnesi oldu, heyecanın doruğu oldu. Kitap burda bitse küfür edilir hani. :)

Keyifli maçlar için teşekkürler, yine gel yine kapışalım Batu!
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

• E-Posta
Ynt: Haziran Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Temmuz 03, 2013, 12:34:21 ÖS »
Şu ağır zırhlı tankları ben kullandığımda neden ilk vuruşlarda hep armor save'lere 1-2 atıp patlıyorlar da karşıda Tiger-Ferdinand varken, arkadan girişmemize rağmen hiç vurulmuyorlar veya patlamıyorlar... :(

İki oyun da cidden çok çekişmeliydi, T-34ler gidince aha kaybettik dedim, sonra T-70ler oyunu çevirdi obj aldı derken Ferdi geldi vs çok güzeldi. İkinci oyunda da Gepanzerte gözlerimi doldurdu, doğru seçim dedim hakkaten :)
"If you're going through hell, keep going."