Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Kasım Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 1669 defa)

Ruhi

• E-Posta
Kasım Ayı İstatistikleri
« : Kasım 23, 2012, 10:40:17 ÖÖ »
22 Kasım Perşembe
American Airborne (Ruhi)
vs
German Afrika Schützenkompanie (Levent)
1750 pts - Surrounded
Berabere

Kızıl Ev..

Bütün oyun bu evin ele geçirilmesi üzerine geçti. Ama tamamı hani. 

Masa şöyleydi:

Görev:

Bir süredir çatışmalar sürmektedir. Ancak savunmada kalan takım iyice çevrilmiştir ve hücum eden taraf iki yönden saldırmaya karar verir.

Hücum eden taraf masanın ortasına 2 tane objektif koyar. Sonra defender 1 ünitesi hariç tümünü gene ortadaki 24"'lik yere Masanın 3'te birisine yerleştirir. Sonra attacker bırakabileceği son üniteyi masaya koyar ve oyun başlar. Tüm ordular siperlerdedir. Levent en sağ ve en sol kanata birer objektif koydu. Böyle kızıl ev hikayesi başladı.

Benim Dizilim:

5 Sherman hariç herkesi yerleştirdim. 2 Paraşütçü piyade iki tarafa, 1 mortar grubu bir tarafa, anti-airlar da boylu boyunca yerleşti. Kanatlara da birer Öncü birlik yerleştirdim.

Almanlar:

Levent bir grup hafif zırhlı ve motorize piyade hariç, Rommel'in(Evet Rommel vardı special character olarak) de bulunduğu grubun tamamı aynı kanada, benim sol tarafıma, kızıl evin bulunduğu yere yerleştirdi.

Ben en son tanklarımı kendi sağıma yerleştirdim. Hani direk karşılarına çıksam almanların kendi solumda şansım olacağını zannetmiyordum.

İlk Turlar:

Levent tahmin edilebileceği gibi tüm baskıyı benim sol kanadıma kurdu. Piyadeler, zırhlılar.. Arkadan da gene aynı şekilde hafif zırhlılar ve bir piyade grubu daha sol kanadıma iki taraftan saldırdı.

Manevralar:

Levent'in saldırmadığı tarafa kaçtım. Neredeyse tüm Shermanlar ve hafif zırhlı reccelerimle Levent'in yoğunluğunun olmadığı Rear haline gelen masasın tarafına doğru kaçtım. Oradan  kızıl ev'in etrafını savunmaya ateş gücü desteği vermeye başladı çocuklar. Shermanlar ağır destek, hafif zırhlılar da muazzam bir makineli tüfek desteği veriyorlar. Yavaş yavaş shermanlar düşmeye başlasa da, Alman'ların tank hücumunda paraşütçülerin bazookaları ve sherman topları Panzerleri almaya başladı.

Sonra kendi sağ kanadımdaki piyadelerle, bombardıman alsalarda sol kanada ilerlediler. Ön hücumlar sonrası herkes sol kanadımda kırılsa da bir hani dağılmadı çocuklar. Kendi sağ kanadımdan gelen piyadeler tankları daha da azaltarak kanat değiştirdiler:

Oyun sonunda artık herkes benim sol kanadımda ev etrafında mevzilenmişti. Zırhlı araçlar azalmış, ve piyadeler birbirlerine bakar duruma gelmişti. Levent'in AA'ları aldığımdan birkaç uçak bombardımanı ile onun topçu bataryalarını da zayıflatabilme şansım olmuştu. Kısacası oyun stalemate durumuna düşmüş gibi görünüyordu. Berabere dedik.

Çok güzel oyundu. Teşekkürler Levent..
« Son Düzenleme: Kasım 23, 2012, 10:55:53 ÖÖ Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
Ynt: Kasım Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Kasım 23, 2012, 12:40:27 ÖS »
Evet çok güzel oyundu, saatlerce oynadığımızı ve oyunun uzayacak noktaya geldiğini fark edince "call it even" kuralına girdik, zaten kimsenin "hayır ben kazanıyorum yaa" diyecek hali kalmamıştı.

Fotolarla anlatım çok da güzel olmuş, son fotoda boyama çalışmalarım gözükmekte, siyah ve beyaz askerler gidip yerlerine tam kamuflajlı askerler gelince herşey çok güzel olacak diye umuyorum :)
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Ynt: Kasım Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #2 : Kasım 25, 2012, 01:12:19 ÖÖ »
Keyifli oyun olmuş... Ruhi uzun zamandır fotolu battle report okumamıştım ... Malum kuleye de çok uğrayamadığım bir dönem... İyi geldi... ellerine sağlık...