Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Mayıs 2011 İstatistikleri  (Okunma sayısı 1815 defa)

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
Mayıs 2011 İstatistikleri
« : Haziran 08, 2011, 05:10:54 ÖS »
Buraya da taşıyalım da bulunsun istedim, Semih abi den alıntılar. Buyrun;

Alıntı
-17.05.2011
-950Pst-2. senaryo(Karşılaşma)
-Mother Russia(Batuhan) vs Alman 7. İstihkam Bölüğü (Semih)
-Almanya Zaferi

MoM: StugG... 3. round savaşa girdiler ... ilk round iki stugG dan biri Rus Assault Gun (Su82ydi sanırım) takımı tarafından patlatıldı... Diğer Stug G oyunun son rounduna kadar ormanda SU82 lerden saklanıp, 3 adet T34 avladı...

Çok ortada bir maçtı.. Hatta oyunun ortalarına doğru oyunu verdik dedim... ama Alman Pionierleri (tank assault4) yakın dövüşte T34 lerinde Su82 lerinde canını çok yaktı... Açıkçası oyunun kaderi Batuhanın assaultta benden 5 hit yiyip geri çekilmek zorunda kalması ile değişti... Bu arada ormanı kendine cover ederek roundda bir atışla T34leri kendi üzerine ateş etmeye zorlayan ve 3 tanesini indiren kahramn StugG oyunun en işlevsel adamı oldu... Rus tanklarına karşı ne yapılır gerçekten bilemiyorum evet conscriptler ama adamlar 5+,6+ya vuruyorlar ve vurdular mı ses getiriyorlar... Aslında eh Almanlar 3+ya vuruyorlar denileilir ama bir alman tankının karşısında en az onun kadar iyi statlara sahip 2 rus tankı çıkıyor...Bu günkü oyunda bende 2 pioner takımı, 1 Heavy (2xHMG,2xMortar) takımı ve 2 adet Stug G varken karşımda, 2 adet devasa infantery bölüğü, 5 T34, 2 Su82 ve 2 Adet Topçu bataryası vardı... SU82lerin silahları Benim StugG lardan iyi, 32" AT12 FP3+ çok ciddi bir anti tank ve 2 tanesi sadece 150 puan... Evet ön zırhları 5 ama bu ikisi ile uğraşırken yanınızda 5 tane T34 biti verince insan bir tuhaf oluyor...  Bu gün kaçanın anası ağlamaz modeli ormanın içinde dolanıp durdum... Oyun için teşekkürler Batuhan... Ucundan da olsa ilk savaşı Almanya galiyetiyle bitirmekten mutluyum....
« Son Düzenleme: Haziran 08, 2011, 05:13:59 ÖS Gönderen: DNA Maniac »
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
Ynt: Mayıs 2011 İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Haziran 08, 2011, 05:11:28 ÖS »
Alıntı
-20.05.2011 Cuma
-Itally (Ruhi) vs Germany(Semih)
-1050Pst Encounter (Tatbikat )
-Draw (7. turda zaman yetmez diyip bıraktık)

Valla oldukça eğlenceli bir oyun oldu... benim çocuklar gelmedi gelmedi sonra son infantery ünitemi kaybedip, italyan assault gunları benim ojective'e ulaştığında objektifin olduğu kanattan girip ojectifi korudular... Ben Fallschirmpionier company oynadım... oyun boyunca atamadığım 4+larla ne kadar doğru bir seçim yaptığım belli oldu... İlk round İstihkam Takımım Support Truck olmasına ramen 1-1 atarak siper kazmayı başaramadılar... Neyse oyuna gittikçe daha fazla ısınıyorum...  Ruhi, keyifli oyun için teşekkürler...
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
Ynt: Mayıs 2011 İstatistikleri
« Yanıtla #2 : Haziran 08, 2011, 05:11:58 ÖS »
Alıntı
-21.05.2011 Cumartesi
-Attacker Mother Russia(Batuhan) vs Defender Axis(7th Para Pionier Company-Semih)
-6 Nolu bölge (Breakthrough)
-Axis victory

Keyifli bir oyundu. Batuhanın delayed reserve, benim normal reserve olmama ramen Batuhanın askerlerinin benim Stug lardan önce gelmesi ayrı bir olay oldu... Ön cepheyi Ağır motrarlar ve içinde iki HMG gömülü pionier birliği tutarken arkadaki hedefi korumak için bir pioner birliği gömülüydü... ilk round HMG'lerim ölüm kustu önümüzdeki rus piyade bölüğünü hallaç pamuğu gibi attık... sonra rus tankları geldi ve HMG yuvalarımızı susturdu... oyunun en kritik anı pionier birliğime rus tanklarının saldırdığı round oldu... 5 tankın 4 tanesi mühendislerimizin yerleştirdiği patlayıcılarla dağılınca geri kalan tank panikleyip savaş alanını terketti... Su82ler her zamanki gibi Stuglarımdan birini aldı, ben de diğer stug'umu ormanın arkasına sakladım  savaşın kaderi 6.roundda belli oldu bu round hedefi ruslar ellerinde tutarsa savaşı onlar kazanacaktı, ben hedef çevresinde 16" içindeki tüm rusları yok edersem kazanacaktım... Rusların tek ünitesine içinde komutanımın bulunduğu ilk takımım ile saldırdım ve geri püskürtüldüm.. ikinci takımımın yaptığı saldırı sonucunda rusları kaçırıp yok ettim ama sadece 1 takımım ve takım komutanım sağ kalmıştı... Sonuçta Zafer Büyük Almanyanın oldu  

Eywallah batuhan...