Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 17 Haziran FoW Turnuvası - "Grenzkampf"  (Okunma sayısı 1629 defa)

Ruhi

• E-Posta
17 Haziran FoW Turnuvası - "Grenzkampf"
« : Haziran 18, 2012, 09:45:17 ÖÖ »
Ordu Listesi

1000 pts. Italy - Bataglione Fucilieri

Fucilieri HQ
Fucilieri Company + Mortar Section
Fucilieri Company + Mortar Section
Fucilieri Machine Gun Platoon
Howitzer Battery (4 x 100/13) + Observer
Self-Propelled half-track 47/32 Platoon + AA MG options
Self-Propelled half-track Anti-Tank 90/53 Platoon + 2 Ammo Carriers + 1 AA MG option

Tur 1 vs Fins (Deniz)
Brifing: Encounter (Defender, Attacker yok, her iki tarafta şanssızlık eseri karşılaşmıştır. 1/2 platoon masaya yerleşir. Geri kalanlar rasgele friendly masa kenarının sağ, sol veya merkezinden gelir)

İlk turlar karşılıklı siper kazdık ve bekledik. Ben biraz bombardıman etmeye çalıştım ama işlevsiz kaldı. Daha sonra, masanın ortasından gelen 90/53'leri merkeze yerşetirdim. Fin çalıntı T-34'leri geldiklerinde, onlar benim çocukları alamadı. Bizimkiler onları aldı. Aynı anda, 47/32'ler Finlerin sol kanatına daldılar. Finler, maç boyunca hiç cesaret gösteremeyince, tüm motivation testleri fail edince, sol kanadı ve oradaki objektifi aldık. Maç bitti.

6-1 Italian Victory

Tur 2 vs Germans (Levent)
Brifing: Retreat? (Defender ilk diziliyor ve 3 objektif koruyor. 3. turdan itibaren ünitelerini ve yavaş yavaş objektifleri kaldırıyor. Attacker tüm objektifler masadan kalkmadan ele geçirmeye çalışıyor)

90/53'lerin (Ünlü Almak 88'lerinin kopyası bunlar) menzili Alman Anti-Tanklarından biraz daha yüksek. İlk turlar, olduğumuz yerde kaldık ve bombardıman, vs. yanında bizim 90/53'ler ile alman Anti Tankları(Pak40'ları) aldık. Sonra 47/32'leri alman tarafında alabilecek bir şey kalmadı. Yürüdük ve Almanlar geri çekildi.

6-1 Italian Victory

Tur 3 vs Russians (Batuhan)
Brifing: Counter Attack (Defender masanın 1/4'üne yerleşir. Tam karşısındaki çeğreye Attacker yerleşir. Attacker başlar, ve Defenderin masa -yarı-sındaki 2 objektiften birisini almaya çalışır.)

Hiçbir şey Rusların planladığı gibi gitmedi. Öncelikle Rus Anti Tank Self-Propelledleri kendi deployment alanında, merkezi bir noktaya mevzilenmişlerdi. Bizim Anti-Tanklar ambush'dan çıktı ve onları aldı. Bu noktadan sonra oyun otomatikman çok zordu Ruslar için. Bir de piyade gruplarından bir tanesi çok büyük hasar aldı ve geri çekildi. Diğeri ise bir türlü skill test tutturup, mevzilenemedi. Biz de ateş kustuk o sırada.

6-1 Italian Victory

Eğlenceliydi çok. Bu umarım yapacağımız turnuvaların ilki olur. Öncelikle Batuhan olmak üzere, teşekkürler efendiler.
« Son Düzenleme: Haziran 18, 2012, 09:49:13 ÖÖ Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Barbar139

• E-Posta
Ynt: 17 Haziran FoW Turnuvası - "Grenzkampf"
« Yanıtla #1 : Haziran 18, 2012, 11:03:51 ÖÖ »
1000 pts Guards Strelkovy Batallion

HQ + Antitank Platoon (1942 Guns) + Sniper
Strelkovy Company (1 Rifle Platoon + HMG)
Strelkovy Company (1 Rifle Platoon + HMG)
Heavy Mortar Company (4 Guns + Observer)
Scout Platoon (1 Squad)
Tank Killer Company (3 SU-85)

Tur 1; vs US Tank Company (Fatih)
Senaryo: Encounter

SU-85’leri masanın ortasındaki ormana, hafif AT silahlı piyade grubunu da bir objective’i koruyacak şekilde çöreklendirince Fatih nedense hiç üstüme yürümedi. O kadar ki, SU-85’lerin görüş alanına girmemek için sürekli orman ve tepe arkalarında dolaştı. E ben de piyade halimle tankların üstüne yürüyecek değildim. SU-85’lerle bir atılım yapayım dedim, olmadı geri çekildik.

Her iki taraf Defeat 1-1

Tur 2; vs Grenadierkompanie (Koray)
Senaryo: Fighting Withdrawal

Oyun Koray için çok kötü başladı. Benim 3 tanecik scout’umu tehdit olarak görmeyen StuG’lar, yakınlardaki ormana girmeye çalışırken 2’sinin paleti attı. Kalan sonuncu da SU-85 Ambush ile aldık, ardında scoutlar zarar görmeden StuG’lara saldırdı, mot. test tutturamayan tanklar geri çekilmek durumundaydı ancak paletleri atmış olduğu için yerlerinde kaldılar ve 3 scout, 2 tankı yemiş oldu. Bundan sonra benim sol kanadıma bir piyade hücumu gerçekleştiren Almanlar bizi bölgeden sökemeyince oyunun kaderi belirlenmiş oldu.

Soviet Victory 6-1

Tur 3; vs Battaglione Fuciliari (Ruhi)
Senaryo: Counter-Attack

Masanın, İtalyanlar tarafından korunmayan bölgesindeki obj. almaya niyetlenip, özel kuralımız infiltration ile bir piyade grubumu masanın o bölgesine taşıdım. Tek dezavantaj, oyun kuralı gereği 6. turdan önce oyunun bitememesiydi. Ve aksilikler başladı. Masanın karşı tarafına geçen piyade grubum turlarca 4+’ya siper kazamadı ve İtalyan topçusu tarafından kıyıldı. Sonrasında yardıma koşan İtalyan light tankları piyademizi biçti. Diğer kanattaki piyademiz geri püskürtüldü, 2 SU-85 ilk tur patlayıp kalanı masadan kaçtı. Topçum turlarca 3+ tutturup kafayı kaldıramadı…

Italian Victory 6-1

Herkese çok teşekkürler, süper keyifliydi…
"If you're going through hell, keep going."