Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Şubat 2023  (Okunma sayısı 1406 defa)

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Şubat 2023
« : Şubat 24, 2023, 10:13:05 ÖÖ »
Daemons (Khornebudak) - Cücüşler (Kurt)
Friendly
23 Şubat 2023
2000pts Pitch Battle
Daemons minor victory

Eski göz ağrım olan ordu ve modellerle oynayan Kurt ile, ılık bir perşembe akşamı cenk ettik. Oyunun sunumu ve anlatımlarında da Semih yer aldı.

Oyundan önceki her zar atışını kazanan Kurt, 4 makinelik sevgi tepesini hemen kurdu. Daemonspor olarak ekibin ağırlığını sevgi tepesini hedefleyecek şekilde yerleştirsek de ters kanada 2 birlik köpeği koyup genişten almayı da ihmal etmedik.

Başlama zarını da kazanan Kurt, anvilinde büyük hissetti, üstüne d3 ü de 3 atarak, ilk durda 2 fury ve daemon princeye "uçmak yok gardaş" dedi. DP pek üzülmedi de, furylerin uçamaması can sıktı (Mv8 vs Mv4 farkı). Furyler uçamayınca hem cüce VMleri bir tur fazladan rahat etti, hem de kanharfleri birliğini perdeleyemediler.

Fenalık Utd. olarak bildiğimiz tek şeyi yapıp ileri gittik; ama bu oyunda bolca icra ettiğim cahillik manzumesinin girizgahı olarak, sevgi tepesine fırlatmayı planladığım 2 slaanesh fiendini masa kenarının yakınına koydum. Cahillik part 2 olarak da, 18" ayarlayamayarak bi MM cast edemedim.

Tur 2, cücüşler için tam bir shooting show, benim için ise shitshow oldu. Aceleyle gelen madenciler anvil takviyesiyle fiend e cezayı kesip overun ile diğer fiend e girdi. Miner formeninin WM tarafına dönüp thumbs up yaptığını görür gibi olduk. Shootingde ise toz duman dağıldıktan sonra bi baktık ki büyük kanharfleri birliği 2 kişi + juggo BSB ye kadar inmiş.

Daemon 2. turu şarj turu olarak bilinir. sol kanadımı almak için köpeklerle warriorlara daldım, BSB ile de master eng.li topa saldırdım ki DP biraz nefes alsın. topun birinin kitlendiğini gören DP, önündeki flank şarj yemiş fiend.e ne halin varsa gör deyip, cüce hatlarının arkasına sarktı. furyler de baktılar ki kanatlar online, esas vazifelerine döndüler. Biri kuyruğu kıstırıp kaçan 2 kişi kalmış kanharflerine screen yaptı, öbürü de sol ortadan çıkan diğer kanharflerini perdeledi. Turun CCsinde juggo BSB, topu 1-1 e bırakıp overrun ile anvile girdi. Köpekler ise normalde 2 CC fazında bitirmesi gereken kombatta warriorlara 1-2 wo felan verebildi. Bu kombat iki kere berabere bitti, Kurt'un muso olmadığı için kıramadı :)

Cüceler 3. turda hammer erbaplarını olaya dahi etmek için bazı manevralar yaptı. Sonra da son atımlık barutunu kullanıp DP'yi yaralamaya çalıştı ama tabii ki misfire atarak misfire atmış oldu. Anvil CC'de olduğu için manevra olarak eli kolu bağlanmıştı biraz da onun etkisi var tabi. Turun devamında neredeyse tüm makineleri ya yok ettik ya da offline hale getirdik. Cahilliğin kreşendosu olarak da, önden 4, yandan 3 fury ile şarj ettiğim 6 kişilik xbowcüceye 0 (sıf-fır) wound verip, üstüne 2 tane de elime alınca baboli gibi kırıldım. Ld2(!) olan uçuçböceklerinden biri nelelololyor diye geldiği cehennem deliğine (yozgat?) kaçtı, diğer birlikte ise bi tane inatçı genco getmeycem diyerek  durabildi.

Bu sirada hem geç oldudu hem de gidişat iyi değildi. Oyunu Kurt'un 4. turunu oynayıp bıraktık. 20 dakka dolmuş bekledim, dolmuş gelmedi. Taxiye bindim 157tl tuttu. Diyeceklerim bu kadar.

Tşkler Kurt ve Semih...
War, war never changes...