Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: PS3 X-COM Enemy Unknow  (Okunma sayısı 8211 defa)

Azactoth

• E-Posta
PS3 X-COM Enemy Unknow
« : Ekim 21, 2012, 11:40:46 ÖÖ »
Arkadaşlar bu gün demosunu oynadım... Çok iyi olmuş... Bildiğimiz sevdiğimiz X-COM Enemy Unknow (turnbase).... Hayvan grafikler ve o hayvan grafiklerle cut scane ler falan eklemişler misionların içinde... hani Bilinmeyen Düşman temasını o kadar güzel vermişler ki... İlk tutorialda  İlk teması oynuyorsun... Bu görevde 4 kişilik ekipten sadece 1i sağ çıkabiliyor...  Neyse ben çok beğendim paylaşayım dedim... tahminim bunu multiplayer online yaparlar herkes kendi adamını kullanarak X-COM oynama zevkine erişiriz....

İlk tutorial 'In youtube videosu;
http://www.youtube.com/watch?v=XV0hIKaU83g

Ruhi

• E-Posta
Ynt: PS3 X-COM Enemy Unknow
« Yanıtla #1 : Ekim 21, 2012, 06:40:56 ÖS »
O kadar iyi şeyler duydum ki.. Heyecanla oynamayı bekliyorum.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #2 : Ekim 21, 2012, 06:56:42 ÖS »
Çalışan crackli versiyonuna bir pm kadar yakınım(kısaca bulan atsın).
Tomb Kings
2189+

salnihra

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ekim 21, 2012, 07:24:55 ÖS »
Steam'den indirdim ve oynamaya başladım, gerçekten çok eğlenceli.  Bir o kadar da zor, GoT gibi hiçbir karaktere çok fazla bağlanmamak gereliyor, küt diye ölebiliyorlar askerler çünkü!!  Şiddetle tavsiye ederim :)
Aşkta ve savaşta her yol mubahtır!

DNA Maniac

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Ekim 21, 2012, 07:42:26 ÖS »
GoT nedir bilemedim şimdi.

Torrenti düşeli bi hafta oldu dedi kuzenim, çok kral olmuş oyun diye ballandıra ballandıra anlattı oda. "Bildiğin XCom zevki hem de kör olmadan!" dedi hatta :D
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Ekim 21, 2012, 09:03:19 ÖS »
GoT nedir bilemedim şimdi.
Game of Thrones :)

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #6 : Ekim 21, 2012, 10:44:46 ÖS »
Steam'den indirdim ve oynamaya başladım, gerçekten çok eğlenceli.  Bir o kadar da zor, GoT gibi hiçbir karaktere çok fazla bağlanmamak gereliyor, küt diye ölebiliyorlar askerler çünkü!!  Şiddetle tavsiye ederim :)
Benim steam de tırt. ;D Sanki 1k bağlantım var anasayfası bile açılmıyor...
Tomb Kings
2189+

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #7 : Ekim 21, 2012, 11:00:09 ÖS »
DNS'tenmiş TTNet kullanınca girdim enteresan...
Tomb Kings
2189+

DNA Maniac

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Ekim 22, 2012, 02:00:52 ÖÖ »
DNS'tenmiş TTNet kullanınca girdim enteresan...

rusya üzerinden bağlanırsan herşey çok ucuzluyor, dns kullanınca otomatik bloke ediyor.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

murt

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Ekim 23, 2012, 12:46:36 ÖÖ »
pc demosunu oynadım.

turn based oyun olarak jagged alliance 2'nin hala benim için tek seçenek olduğunu gördüm üzülerek.

ha en azından hakkını vermişler oyunun, x-com'da askerlerin bu kadar rahat telef olmasına daima illet olmuşumdur, bu yeni xcom'da da değişiklik yok, klasiği kadar çok çabuk panic oluyolar mı oyunun ilerleyen görevlerinde onu bilemiyorum - 12gb'ı indirmekle uğraşmadım açıkacası bedava ja2 oynamak dururken...
kaliteli yapım olmuş, ucuzluktan falan kesin alınmalı!

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Ekim 23, 2012, 11:12:01 ÖÖ »
Bitireceğim, az kaldı. Ya ben memnunum aslında oyundan, lakin eski xcom'un makro stratejileri yok. Oyun bir yerden sonra kolaylaşıyor, muton kesmekten manyağa bağladı bizim çocuklar.

Oraya buraya satellite döşeyip titan armor/plasma rifle işlerine girdikten sonra kimse durduramıyor azizim. Psionic kasıyorum, prestije gidiyorum.

All in all, keyifli oyun. İşin alimi değilim ama tavsiye ederim.

salnihra

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Ekim 24, 2012, 02:43:00 ÖS »
Hangi zorluk seviyesinde oynuyorsun abi?  Classic zorluk ve Ironman modu doğrusudur diyorlar :)
Aşkta ve savaşta her yol mubahtır!

Blacknwhite21

• E-Posta
« Yanıtla #12 : Ekim 24, 2012, 06:18:00 ÖS »
İron man oynuyorum ve ağlıyorum şuan askerim yokk hepsi öldü
4200 +  Tomb King
1000 + Necron

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : Ekim 26, 2012, 01:08:34 ÖS »
Ironman modunda oynamadım, ama rahat rahat oynanır; oyun eski x-com serileri gibi bir zorluğa sahip değil. Plasma silahları kamyon gibi çarpıyor oyunda; titan armor ile 30-35 hp'ye kadar çıkan heavy'ler, archangel armor'la attığını vuran sniper'lar, support ve assault kendiliğinden op zaten, falan filan. Yanlış anlaşılmasın, sonuna kadar keyifle oynadım, ama yani meh bir oyun.

----SPOILER---- hahaaaa
Benim takıldığım kısım, oynun benim beklediğim halinin trailer'ı gibi olması. Tek base, tek uzaylı base'i, tek araştırılacak uçak, süper basit research tree (instant otopsi mi olur lan), yani basit de basit. Operative'lerin eskisi gibi 80 tane attribute'u olmadığı için bir adamın süper asker haline gelmesi 6-7 mission sürüyor, daha uzun değil.

Attribute demişken, eskiden reaction diye bir attribute vardı, biraz zor gelişirdi, bu olmadan da uzaylıların turn'unde ateş edemezdin. Şimdi overwatch'a basıyorsun, adam gördüğüne yapıştırıyor. Ha uzaylı da basıyor, sen de alıyosun lightning reflexes birinci overwatch'dan otomatik yırtıyorsun. Oh negzel.

Adamlar çok kuvvetleniyor. En son iki sniper oynuyodum; adamların aim'i 120, double tap yani her round iki atış, plasma sniper, bitti. Sectopod en sıkıntılı yaratık; 40 hp yaratığa heavy tek atışta 16 vuruyor, round'da iki atış yapıyor, bitti. Son bölümde üç ethereal çıkıyor, iki sniper iki assault pat küt bitti. Lan noldu falan derken demo başladı.

Bir de, psionic işlerine girmek eski oyunlara göre çok daha kolay; bulması kolay, kullanması kolay. Tam tekmilli psionic yetiştirmen 10 günlük eğitim ve 3-4 mission'a bakıyor.

Ya oyunu yaparken zaman/para sıkıntısı çektiler de yetişmedi bir kısmı, ya da herkes oynasın diye bilerek sulandırdılar. Diğer yandan müzikleri çok cool, gameplay'i de hiç fena değil. Yani işte basit ama eğlenceli. Kimseye "aman oynama" demem.

16 yıldır x-com ile uğraşmaktayım, tecrübeme dayanarak söylüyorum bak: bu oyunu zor bulanları tftd'de görmek isteriz. Ayrıca adım gibi eminim, bu oyunu beğenen (ki beğenmemek için bir sebep yok) tftd'ye bayılacaktır.

DNA Maniac

• E-Posta
« Yanıtla #14 : Ekim 26, 2012, 06:00:27 ÖS »
tftd yi kimseye tavsiye etmem arkadaş. İnsanın ömrünü yiyen oyunlardan. Ha 2 ay önce tekrar indirmedim mi indirdim o ayrı. Benim bünye de artık bağışıklık var bunlara karşı ondan :D