Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Adoptable Deamons  (Okunma sayısı 8298 defa)

Azactoth

• E-Posta
Adoptable Deamons
« : Mart 19, 2012, 02:37:37 ÖS »
Zorgaya level vermek için tıkladığımda bilgisayarıma istemim dışı bir program yüklendi... Ruhi sanırım bu sitede bir virüs problemi var. Protection Shield diye bir programı yükleyip anti virüs programı gibi çalıştırıyor... Sistem geri yüklemeyi dahi safe modda açmadığın sürece yaptırmıyor falan... ben başka bir kaynaktan yemişte olabilirim ama tam o ana denk gelmesi beni kıllandırdı, dikatli olunuz...

Ruhi

• E-Posta
Ynt: Adoptable Deamons
« Yanıtla #1 : Mart 19, 2012, 03:07:41 ÖS »
Bugün ben de bir tane yedim. Aynı özellikleri gösteriyordu. Sebebi olabilir gerçekten(Ben bugün bir pdf indirirken yaşadım), ben hemen imzamdan çıkartıyorum ve bu Zoxga'nın sonu oluyor. Güzel ve tombişti halbuki.

------------------------------------------------

Bu virüs, veya malware'den kurtulmak hem çok kolay hem çok zor. Bu sıralar iş yerinde de benzerlerine sık sık karşılaşıyoruz:

XP veya Windows Vista/7 kullanmanıza göre değişiyor.Şöyle:

Windows XP:
C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\<birşey>.exe

Windows Vista/7:
C:\ProgramData\<birşey>.exe

Görünmez dosyaları ve klasörleri görünür yapıp buralara kendi kullanıcızla değil başka bir kullanıcıyla girerseniz garip .exe'ler görebilirsiniz. Yada bahsi geçen klasörlerde hidden özelliğini kapatın gene, sonra "search" edin. Kıstas olarak da bugün değiştirilmiş dosyalar deyin. Sorun çıkartan dosyayı yakalayabilirsiniz.

Sonra da dosyayı silin. Muhtemelen her şey düzelecektir.
« Son Düzenleme: Mart 19, 2012, 05:49:26 ÖS Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Mart 19, 2012, 03:23:18 ÖS »
Daemon beslemeye çalışıp elinizi kolunuzu kaptırıyorsunuz; gayet normal. Salih duymasın, gönderir adamlarını peşinizden.

blackwinter

« Yanıtla #3 : Mart 19, 2012, 03:31:21 ÖS »
Daemon beslemeye çalışıp elinizi kolunuzu kaptırıyorsunuz; gayet normal. Salih duymasın, gönderir adamlarını peşinizden.

Dreadknightla deepstrike atar oyle gelirim valla
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Mart 19, 2012, 03:41:04 ÖS »
evet bu virus bir iki yıl önce çıkmıştı adapte etmişler kolay bi çözümü var dı ama çözüm blog bulamdım bunun dışında kendini iyi kopyalıyordu eski versiyonunda bilisayarda kedi fare kovalamcısı baya yapmıştım her hangi bir yerden gelme yüksek

bide bunun bi üst versiyonu bütün dosyalarınız saklıyo size klasör gibi gözüken binlerce kopyasını bırakıyor bi haftada bütün dosyalarımı kurtarmıştım umarım kimsenin başına gelmez
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Mart 19, 2012, 05:15:17 ÖS »
Meh :'(

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Mart 20, 2012, 07:50:24 ÖÖ »
Daemon beslemeye çalışıp elinizi kolunuzu kaptırıyorsunuz; gayet normal.

sesli güldüm sabah sabah ya..

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Mart 21, 2012, 01:09:28 ÖÖ »
Baya kastırdı bu nane,
şu an safe modda takılıyorum bakalım giderebilmiş miyiz...
dey layt com and me wan go hom...

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #8 : Mart 21, 2012, 10:48:49 ÖÖ »
Dün akşam Nod32 http://kulesakinleri.org/smf adresine de trojan dedi... :S Bir daha girmeyi denedim başardı ama...
Tomb Kings
2189+

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Mart 21, 2012, 10:57:12 ÖÖ »
Olabilir mi bizim siteye virüs bulaşabilir mi var mı öyle bir şey?
dey layt com and me wan go hom...

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Mart 21, 2012, 11:15:58 ÖÖ »
Dün akşam bizim siteye giridiğim de aynı program (Security Shield) evdeki bilgisayarıma yüklendi... Hemen öncesinde başka forumları dolaştığımdan emin olamadım ama...sitemizde bir problemimiz olabilir...

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Mart 21, 2012, 12:20:06 ÖS »
Selamlar,

Bunu hemen iletirim yetkili arkadaşa. Diğer taraftan, çok ciddi iş yerimde de bu sıralar çok büyük problem çıkıyor benzer bir zamazingo yüzünden.

NOT: Başka problem yaşayan var mı?
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #12 : Mart 21, 2012, 09:53:26 ÖS »
Dün akşam Nod32 http://kulesakinleri.org/smf adresine de trojan dedi... :S Bir daha girmeyi denedim başardı ama...

2 gece üstüste... Karantinaya aldıktan sonra devam ediyor ama var bişi sanki...
Tomb Kings
2189+

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #13 : Mart 21, 2012, 09:54:18 ÖS »
Siteyi de yaklaşık aynı saatte kontrol etmem de ilginçmiş ;D
Tomb Kings
2189+

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #14 : Mart 22, 2012, 12:38:53 ÖÖ »
Artık admin olmadığımdan dokunamıyorum. Yakup, bir update'i falan var mı şu SMF'nin? Acilen onun bir yüklenmesi gerekiyor.

- Mark Twain