Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ocak 2013  (Okunma sayısı 4753 defa)

Deeyo

• E-Posta
Ocak 2013
« : Ocak 01, 2013, 10:17:08 ÖS »
Yeni Yıl Yeni Maçlar

01 Ocak Salı
2500 pts Dawn attack
Lizardmen (Alkım) - High Elfs (Enis)
Draw

Enisin iki, birer noble'lı phoenix guard ve shadow lore book of hoethli archmage'in içinde bulunduğu  kalabalık spear elflerine iki eagle 2 rbt ve bir grup okçu eşlik ediyordu
Ben de ise Light! lore bilen slaan bir grub saurus içinde, diğer grubun içinde bsb scar veteran vardı. Yine cold one ların içinde başka bir scar veteran 3 grup skink, 2 yaratıklı salamander, stegadon ve terradonlar bullunuyordu.

Enis'in dağılımda bir grup pheonix guard Büyük siyah binanın sağında ana gurptan ayrı kaldı. Terradonlar vanguardın  yardımıyla phoenix guardların yanındaki RBT'yi taşlayarak kaldırdı panikleyen phoenix guardlar tüm high elf hattını boylamasına kaçarak diğer taraftan çıktılar. Ana hatlarına destek sağlayabildiler bu sayede ancak ARchmage'in ekibi açıkta kalınca spearelfler saurus warriorlardan charge yedi, archmage'e vurduk bir round yaşayınca okkam'sı yapıştırdı, kendisi öldü ama spear elfler bir o saurus bloğunu krııp kaçırdılar. Bu ekip bir kez daha kapışsalarda Spear elflerle, sayıca azaldklarından oyunun sonunu göremediler.

Diğer tarafta sinkler tarafından oyalaan pheonix guardlardan birine Stegadon ve Saurus grubu ile ile saldırdık kırdık kaçırdık ancak, iki ekiple kovalayıp yakalayamadık. Bir daha saldırmayı deneyince saurus bloğu 4 gereken zarda 3 atıp geride kaldı. Stagedonun 2 kişiye düşürdüğü phoenix guard ekibi kaçmayınca puanını vermedi.

En sonunda toparlanan diğer PG'ler ise Stupidity tutturamayan Coldone'Lara yandan girip kırdılar 7'ye rerollu zarı tutturamayan Cold onelar yakalandılar :(.
Bir grup skink shootingle eagle  CC'de rbt aldı.
Archmage, rbtler eaglelar bsb vb. derken neyseki beraberliği tutturduk.

ManoM: PG ekipleri umutsuz anlarda High elfin yüzünü kara çıkarmadılar, Spear elf'te iyi puan aldı
ManOM: Terradonlar bir rbt'yi aldıkları gibi iyi shooting çektiler.
MaloM: Her ne kadar Light lore'u iyi kullanmış olsada oyunun önemli turlarından birinde 10 zar'a sahipken slaan ilk büyüsün'de 3 zarla 1,1,1 atarak fazını başlarken kapattı.
MaloM: Stupid Coldonelar :D
Sağol Enis
« Son Düzenleme: Ocak 02, 2013, 08:55:36 ÖÖ Gönderen: Deeyo »
dey layt com and me wan go hom...

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
Ynt: Ocak 2013
« Yanıtla #1 : Ocak 01, 2013, 11:18:48 ÖS »
Lizard amma buyu yapiyor yahu

turn3 de büyücüm öldü ona rağmen draw alabildim ya ona sevinmemek elde değil
« Son Düzenleme: Ocak 02, 2013, 01:20:01 ÖÖ Gönderen: Yüksek Elf »
The elves are watching

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Ocak 07, 2013, 12:09:17 ÖS »
05 Ocak Ctesi
2000pts Modifiye Blood & Glory
Kumpanyağı 3. cephe
Chaos Dwarfs (Burak) - High Elfs (Enis)
Draw

Madem en son blunderbuss boyadım, öyleyse neden zilyon tane çıkarmıyorum dedim, 2 tane 27lik ekibi yaydım. objektif savuncaz, o bakımdan destroyer felan yok. Bi hellcannon bi de deathshrieker bitti gitti. Deploymentte enis beni güzel kandırdı, iki hordesini de aynı kanada koyup benim bi blunderbuss ekibini taca çıkardı.

Dandik büyü senaryosunu oynuyoruz diye sadece lvl2 ile geldim ama chalice verdim eline (iki taraftan da d3 zar düşür her magic fazında). enis nasıl olsa Book of hoeth ile paso IF kasıyor, bari zarını azaltayım da az büyü yapsın diye düşündüm. benim zaten büyü ile alakam yok... Arkadaşım, ben hayatımda büyüde böyle ezilmedim. Yok bi daha öyle lvl2 felan. Adam her round 2-3 büyü yaptı. Hatta, bi ara 2 round üst üste RiP To düşür büyüsünü kaldıramadım 4 zarla. T1 bebeler gezindi ortada.

Oyun başlamadan önce enis'e, 3.roundda kaybetmezsem bi şansım var demiştim. Bu roundda enis, biri 7 biri 9 lazım şarjların ikisini de kaçırınca direndim. bu roundda enis kıyak bi hareket yapıp dragon princelerini zayıf kanadıma geri yolladı. ofsaytta kala blunder ekibi, diğer tarafa yardıma gitmek için bu kanadı boşaltmak zorunda kalmıştı. 20 adet okçu hobgoblin objektifi bekliyordu. ne varsa sıktık DPlere ama sadece 1 tane öldürebildik. Onlar da 6. roundda şarjı oturttular HGlere, şarj roundunda çok adam ölünce 6.2.de steadfastı kaybettik, soldaki objektifi verdik. Hatta, great eagle daemonsmithi öldürebilseydi ya da kaçırabilseydi, ortadaki objektifi de alıp maçı kazanacaktı ama daemonsmith aslan çıktı.

MoM: Dragon Princeler diyeceğim. Neticede oyunu beraberliğe onlar getirdi.
MaloM: Deathshrieker. O kadar rerolla bilmemneye rağmen oyun boyunca 6 model öldürebildi.
ZaroM: Enis'in Ld zarları. İstisnasız her shooting fazında en az bir birliğine panik attırdım. BSB rerolla bile gerek kalmadan hepsini tutturdu.

05 Ocak Ctesi
4000pts Battleline
Kumpanyağı 2. cephe
Dwarfs (Burak) - Tomb Kings (Ata)
Dwarfs victory

ilk roundda toplarla warsphinxi indirdim. 2. roundda miner horde arkadan gelip chariotlara arkadan anvil şarjı oturtup tek roundda onu yoketti, shootingde de toplarla casketi aldım. Atanın turunda entombed yılan sörfçüleri scatter edip warrior ve hammerer hordesinin tam karşısına çıkınca hemen şarjı yediler ve onlar da yok oldu. Ata da elini uzattı.

MoM: Artillery iyi çalıştı.
MaloM: Necro Knights. scatter edilir de oraya mı çıkılır...
ZaroM: Başlama zarını benim kazanmam iyi oldu. Bu sayeded TK ordusu çok ilerlemeden minerleri arkadan sokmayı başardım.

05 Ocak Ctesi
2500pts Battleline
Friendly
Chaos Dwarfs (Burak) - Tomb Kings (Ata)
Chaos Dwarfs victory

ata 2 tane 6lık entombed necro knights kullanmak için ordunun kalanını çok zayıf bırakınca dümdüz gidip her şeyi kestik. sonra dönüp yılancıbaşıları çembere aldık bitti.

MoM: taurus lord. sıradan dümdüz gitti.
MaloM: Ben. destroyeri sahaya koymayı unuttum, reserve olarak getirdim.
ZaroM: Etrafı yılanlarla çevrili destroyer'in attığı march block zarı. bunu tutturmam sayesinde geniş bir tur attım ve ben yılanları kıskaca aldım.

Eyw arkadaşlar...

War, war never changes...

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ocak 11, 2013, 01:24:25 ÖÖ »
10 Ocak Perşembe
3000pts Modifiye Blood & Glory
Sonun Başlangıcı - Cephe 3: Karanlığın Ortasında
Skaven Vs Lizardmen(alkım)
Skaven Victory!

Lizardmen; Solda üstünde bolt thrower olan dinozor ve yanında coldonelar, yanlarında 35 lik warriorlar ortada kuşlar ve Engine of the gods, sağda kurbağalı warriorlar ve tükürengiller vardı. heryerde koşuşan skinkler!

Skaven: Solda Fare Tekeri ve Çılgın manyak fareler, burdan sağa doğru 4 ünite askerler, ortada lazertopu.

Maça başlayan fareler genel itibarıyla yerlerinden kıpırdamadılar ufak ayak oyunları yaptılar. bunlardan ve skink koşuşturmalarından bahsetmek yersiz. Gelelim diğerlerine; Doomwheel koşup dinozora ateş saçtı ama etkisiz kaldı, daha sonra o dinozor ve coldonelar kendisine charge etti, burda turlar boyunca dövüş dönerken hem süvariler 4 e düştü hem canavarın üstündeki skinkler öldü. Top açılışı Engine of the gods ı öldürerek yaptı. sonrada Kuşlarla cc ye girene kadar adam öldürmeye devam etti. CC de kuşlara ölmeyip en son skink oklarıyla can verdi.

Ortada ve sağda ciddi savaş dönmedi genel itibarıyla grey seer ve slann karşılıklı bakışıp birbirlerini engelleyip sağa sola büyü yapmaya çalıştılar. kötü büyü zarlarıyla biz pek büyü yapamasakta slann genel itibarıyla büyü kustu. Yada bana öyle geldi. Toplamda 4 karakteri snipe edip sağa sola LD düşürmece ve -1 S/T filan attı. GS bi ara slann ünitesine 13 atsada, sadece onları azaltıp oyundan düşürmüş oldu. Sağ kanatta tükürenler tüküre tüküre çoluğumu çocuğumu yedi. Skinkler oyunun sonunu hiçbir weapon teamin görmemesini sağladı.

Son olarak sol tarafta LET THEM COME diye bağıran plague monk lara dinozor, coldonelar ve warriorlar charge dedi, warriorlar yetişemeyince burdaki CC ler cacık oldu. Yetişemeyen warriorlar bsb ünitemle dövüşe girip kitlendi.

Sağ taraftaki ve ortadaki objective i aynı anda tehdit edilirken GS ünitesinden çıkıp ortadaki objective i tek başına tuttu ve ünitesi 3" geriye kayıp sağdaki objectifi tuttu ( e haliyle saflarda eksiklikler oluşmuştu artık :D )

Sonuçta hiçbir objectifi kaybetmeden zorlu bir mücadele ve keyifli maçın ardından oyunu kazandık.

MOM: DoomWheel, CC fazları boyu ölmeyip yetmezmiş gibi coldonelardan 6 tanesi aldı. Utanmasa oyunu sırtlanıcaktı.
MOM2: Warp Lightening Warp Cannon, ilk tur 2 nolu canavarı öldürerek hem savaş hemde büyü gücünü azalttı hemde doymadı warriorlara sarktı o da yetmedi terradonları dövdü.
Zarom1: Turda bir büyü yaparak magic heavy liste oynamak çok oldu :(
Zarom2: Alkımın CC zarlarındaki barış yanlısı, yaşamı seven tutumu :)

Çok güzel maç oldu, A-Bomb lu maçlarda görüşmek üzere!

Edit: CC de Tekerin atışlarını yapmayı unutmuşum yahu...
« Son Düzenleme: Ocak 11, 2013, 01:28:16 ÖÖ Gönderen: DNA Maniac »
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Ocak 11, 2013, 08:03:53 ÖÖ »
Valla doom wheelin coldone ve stagedonu 4 tur tutmasi mahvetti beni.
Ortada 3 terrain oldugundan iki saurus blogunu tamamını iki farklı kanada koymAk zorunda kaldim,
6.1 de oyunu biraktik. 6'2 de de charge ederekberaberlik ve hatta galibiyet sansım vardı ama, kural geregi leventin turu sonunda sallar düseceginden oynamadık.

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Ocak 11, 2013, 08:54:39 ÖÖ »
Valla doom wheelin coldone ve stagedonu 4 tur tutmasi mahvetti beni.
Ortada 3 terrain oldugundan iki saurus blogunu tamamını iki farklı kanada koymAk zorunda kaldim,
6.1 de oyunu biraktik. 6'2 de de charge ederekberaberlik ve hatta galibiyet sansım vardı ama, kural geregi leventin turu sonunda sallar düseceginden oynamadık.
Sallar değil, Anviller... Lütfen ;D ;D ;D 

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Ocak 11, 2013, 10:32:40 ÖÖ »
sal anvil karışmış,

Yaw Coldonelar çok yüzüstü bıraktı içindeki heroyla beraber, 2+3+ armor saveleri kaçırdılar, vuramadılar.  yoksa sağ tarafı alıp beraberlik şansım vardı. Puan çoğaldıkça saldıranın kazanma şansı azalıyormuş bunu farkettim bende :D

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Ocak 11, 2013, 10:59:21 ÖÖ »
Bir de her iki senaryoyu da oynamış biri olarak sana sormak istiyorum Alkım, hangi özel kural Büyü kullanıcısı için daha zorluk çıkarıyor, "Güçlü Büyü Rüzgarları" mi yoksa "Zayıf Büyü Rüzgarları" mı ?

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Ocak 11, 2013, 12:01:13 ÖS »
Abi şu ana kadar oynadığım Senaryolar ile ilgili genel görüşümü yazayım Sadece görüş, eleştiri değil yani keyifli idi her maç

ilk Hafta

1)  HOROKAN ÇIKARMASI (Dawn Attack, LD at yoksa march edeme, ateş edeme)
Normal senaryoya fluffy bir ek LD testi geçmenin kolaylığından dolayı aşırı etkili olmadı ama. Daha etkili olması için belki LD reroll yapılamaz verilebilir.

2)  KAYIP HAZİNE (Modifiye Taşınabilen Watchtower. Kurallar uçan bicili Monsterları vb. için pek açıklama katmıyor boşluk doğduğundan prensli uçan bir warshpinx vb. aldı bunu. Bu sıkınıtı yarattı. Command Grup zorunluluğu olsa biraz daha iyi bir kontrol olabilir. Bunun dışında güzel bir senaryo idi.

ikinci Hafta

1) HORALIS GEÇİDİ SAVAŞLARI: Battlefor The Pass, LD at yoksa march edeme, ateş edeme
Bu senaryoda da LD testi geçmenin kolaylığından dolayı aşırı etkili olmadı ama. Daha etkili olması için belki LD reroll yapılamaz verilebilir.

üçüncü Hafta

3) Cephe 3 Karanlığın Ortasında: Blood &Glory Örs koruma: Zayıf Büyü rüzgarları
Bu senaryo, oynadığım  Senaryoların oyuna etkisinin en büyük olduğu senaryo idi.

Başta hücumcunun işi daha kolay gibi düşünmüştüm ancak maç sonuçları 1 beraberlik 2 defans yengisi bunu göstermedi.

Puan büyüdükçe defans yapmak kolaylaşabiliyor. Küçüldükçe kazanmak kolaylaşabiliyor gibi hissettim. Örs/Sal sayısı 1 arttırılıp 2 tanesi daha öne konulmaya zorlanabilir. Beraberlik ve Yengi bayrak kapma gereksinimi değiştirilebilir (hiç bayrak defans MAjor victory, 1 bayrak Defans minor victory, 2 bayrak beraberlik, 3 bayrak minor hücm victory 4 bayrak major hücum victory.) yine de sen bilirisin.  Bu arada bir son maçta ve sanırım veyselin yaptığı bir maçta bir durum oluştu.
Son tur bende olacaktı, ama leventin turunda oyunu bıraktık. Son turda yeterli adam öldürebilirsem iki örsü düşürebilme şansım olacaktı. Oyun kuralı Defansın turunun sonunda örs düşer dediğinden oynamadık. Belki Son tur için farklı bir kural düşünülebilir.

Gelelim büyü rüzgarına az büyü yapmak çok kritikleştirdi oyunu ama bildi fazladan zar üretmeye çevirdi. Channel veren itemlar zar getiren özellikler, tokenlar, wound kadar zar kazanayım önem taşıdı. buna rağmen rahat 5 tane karşılıklı cacık büyü fazı geçirdik.

Güçlü büyü rüzgarı senaryosunu oynamadım ama bu durumda da miscast engelleyen itemlara yüklenilir gibi geliyordu bana :D

« Son Düzenleme: Ocak 11, 2013, 12:17:56 ÖS Gönderen: Deeyo »

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Ocak 11, 2013, 12:21:46 ÖS »
Eywallah :)

vace

• Üye
  • My will be done!