Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Kasım 2013  (Okunma sayısı 4626 defa)

Deeyo

• E-Posta
Kasım 2013
« : Kasım 09, 2013, 02:57:49 ÖS »
Vay istatistik başlıklarında bir kaç ay paradigma değişikliği  yaşanmış sayemde,
Neyse düzeltelim:

9 Kasım 2013 Cuma
Vahşi Kardeşlik Dostluk Maçı:
Lizardmen (Alkım) - Beastmen (Özgün)
Meeting engagement
Draw. 1284 pts-1245 pts

Kaç aydır özgünle oynamıyorum, kaç zamandır da ilk defa yaratıkların üzerine taş atmayacak bir rakiple oynuyor olduğumu görünce bol yaratıkli bir liste yaptım ve olurluğunu görebilmek için Slan çıkmadım. Carnozorlu lord, spearli infantry bloğunun içinde bsbli saurus, 1 küçük stegadon, lvl 2 beast büyücüsü taşıyan EotG'li ancient stegadon., bir salamander birliği, 3 ufak skink cohort ile 1 Skorx (kroxigor artı skink) ünitesi vardı. Ripperdactyler ve solardon'da diğer ünitelerdi. Özgün de değişik bir liste yapmıştı. 2 tane 10arlı centigor ünitesi,  içinde bsb, beat lord ve lvl2 beast büyücüsü olan gor horde, bir cygor, bir ungor skirmisher ekibi 2 tane chariot bulunuyordu. lvl 4 death büyücüsü de chariot ile scout olarak arkamdan çıktı

Sahanın sol tarafında bane stone, tam ortasında da haunted manison bulunuyordu. Haunted mansionı Özgün ilerlerse ona vursun diye koymuştum. Özgün'ün ordusunun yarısı reserve kalınca ilerledim bütün maç benim modelleri öldürdü.
İlk turlarda sağ kanatta Ripperler toad marker koydukları centigor ünitesine frenzyden dolayı önden girdiler  3-5 adam alıp sektiler ve yakalandılar. Bu centigor ünitesini ise Carnozor Terör ile kaçırdı. En sol köşede Deathh lorelu scout büyücünün önünü bastiladon ile kestim, stegadonun chargeında terörü kaçırıp masa dışına çıktı (zaten iki wound yemişti büyük bir olasılıkla da dayak yiyip kaçacaktı...) Sağ taraftaki Chariot ünitesi ise carnozorun yanından önce bir skink ünitesini yedi. sonra döndü maçın sonlarına doğru saurus ünitesine yandan girdi, sekti ve yakalandı. Sol tarafta ise Salamanderleri diğer centigor ünitesi baltalarla tek kişiye indirdi ama alamadıkları için oyunun son turuna kadar başa bela oldu... Bu centigorlar oyunun sonuna doğru bane stoneun yanındaki skox ünitesine girip 20 atak 20 wound ile üniteyi süpürdüler... ama bastiladon en sonunda büyüsünü yapmayı başarıp bu üniteyi oyundan kaldırdı, cygor da taş atarak bastiladonu kaldırdı (centigorlar skinke, bastiladon centigorlara, cygorda bastiladona sonra hepsi skinklere) .... benim priest ve ancient stegadon Haunted mansiondan 8 wound yedi! Carnozor da haunted mansiondan 2 wound yedi, sauruslar ve bir grup skink de 8'er wound yediler..  Carnazor ve lord horde ekibe saldırdılar, Lordun elinde her verdiğim wound d3 wound olsun diye bir silah vardı. Inisiyatif potionını da içip daldık ama +3 atak +3 str almış Beastlorda tek wound verebildik. Beastlorda carnazorun 3 woundunu kesin almak için tüm ataklarını ona yaptı ve indirdi, benim lord kaçtı ama yakalanmadı, daha sonra saurus birliğinin içine girdi...
Oyunun son turlarında tek woundu kalmış salamander gor ekibinin önünü bloklayarak can verdi ve oyun bitti. İkimizinde ana ünitesi bsb'si ve lord generali, bir canavarı, stegadon ve cygor, birer de chaff ünitesi, ungor ve skink kalmıştı oyun berabere bitti.
Daha sonradan baktık ki eğer iki ana ünite kapışsaydı, gorlar chare etseydi CC'yi sauruslar, SAuruslar charge etseydi, Gorlar kombatı kazanıyormuş!(spear farkı!)
Çok keyifli maçtı (farkettim ki bugüne dek en keyif aldığım maçlar ya berabere biten ya da minör Victory ya da defeatle sonuçlanan maçlar olmuş)

Man o M: Vahşi KArdeşlik Spor kulübü...
« Son Düzenleme: Kasım 29, 2013, 09:19:08 ÖÖ Gönderen: Deeyo »
dey layt com and me wan go hom...

Deeyo

• E-Posta
Ynt: Kasım 2014
« Yanıtla #1 : Kasım 28, 2013, 10:52:17 ÖÖ »
27 Kasım Çarşamba
Slow Grow Leaugue
750 pts.

iki maç yaptım kadrom şöyleydi
20'lik FC Saurus
10'lu skirmisher skink w blowpipe
8'li Şampiyonsuz Coldone
lvl2 heaven lore Skink priest general uçuyor bu.

1) Vs Beastmen
Dawn Attack
Lizardmen Wins.

Ortaya settlement of orderdan gelen acropolisi bina ve çitleri koyduk sağ ve solda da orman vb. vardı.
3. turda özgün Akropolise girdi. Skink priest ise thunderbolt ile bir chariot aldı.
Akropolisin içine saurus bloğuyla charge ettim geri sektim.
4. turda chariot saurus bloğuna charge etti bir kaç tur kapıştık, son cc turunda kombat reform yapabileceğimi anımsayınca Chariotu kestik.
Son tur Coldonelarla binaya girdim, primal fury'de frenzy kazanan özgün, 2 coldone bıraktı, neredeyse kaybediyorduk.

1) vs Bretonnia (Burak)
Blood and Gloy
Bretonnia wins
.
Trebuşe ilk turda oyunu kazandı. Az model olduğu için ilk tur Saurus bloğunun yarısını kaldırdı trebuşe. Bundan sonra riske girip bir tuzak hazırladım, Burak'ın fail charge edeceğini umarak tutmadı. Ondan sonrada tablo olduk.

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Kasım 28, 2013, 09:27:25 ÖS »
2014 ?
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Kasım 28, 2013, 09:31:48 ÖS »
2014 ?

son günlerdeki bu tarih yanlışlıklarının bir sebebi olmasın sakın? LADY protects us!!!

Deeyo

• E-Posta
Ynt: Kasım 2013
« Yanıtla #4 : Kasım 29, 2013, 09:20:02 ÖÖ »
Normalde, bir sonraki seneye geçince hep eski seneyi yazmaya çalışırız ya 2013'ten nasıl sıkıldıysam...

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Kasım 29, 2013, 09:46:11 ÖÖ »
Çarşamba akşamı arap bretonlar ilk defa sahadaydı. Önce Salih ile sonra da alkım ile maçtık. Şunu söylemem lazım ki bretonlar gerçekten çiiz :)

27 Kasım Çarşamba
Slow Grow League
750 pts. Dawn Attack
Arabian Knights (Burak) - Empire (Salih)

Deployment zonundaki bina fazlalığından dolayı istediği şekilde ana bloğunu ve detachmentlerini istediği şekilde deploy edemeyen salih, sağ kanattan ileri sürdüğü şövalyelerini de beast signature ile baflanmış pegasuslara kaybedince maçın sonucu belli oldu. sonra sırasıyla önce halberdier detachmenti, ardından hellblaster ve son olarak da swordsmen detachmentini alıp maçı bitirdim

MoM: Pegasus Knights. Her şeyi onlar öldürdü.
MaloM: Hellblaster. Zaten menzili kısıtlı. Tam ateş edeceği rounddan evvel dibinde kırılan detachmentten panikleyince hiç ateş edemeden pegasus maması oldu.
ZaroM: Büyü zarlarımı genelde iyi attım.

27 Kasım Çarşamba
Slow Grow League
750 pts. Blood & Glory
Arabian Knights (Burak) - Lizardmen (Alkım)

Geçen oyunda hepi topu 3 swordsmen öldürebilen mancınık bu oyunun ilk turunda saurusların yarısını temizledi, daha bişiy yapmadı. e yeter zaten. İlk turdan itibaren hem şövalye treni hem de pegasuslar ile son kanattan saurusların üzerine baskı kurdum. Öte yandan da uçan skink priesti köylü okçularla indirmeye çalıştım; ama olmadı. Alkım ince manevrlarla durumu toplamaya çalışsa da, Imm to Psych olan cold one riderler hem şövalyelerden hem de peg.lerden combo şarj yiyince son adamına kadar indi.

Zafer sarhoşu pegasusları önce sauruslar ardından da skinkler yakalamaya çalıştı ama pegasuslar hızlı kaçtılar. En sona kalan skinler ve priest, mancınığın yakınındaki ormana sığındılar; ama bu sefer aslan köylüler general skinkin son woundunu almayı başardılar. Her birine 3 yufka verdim savaştan sonra.

MoM: Mancınık. İlk turda saurusları benim için tehdit olmaktan çıkarıp av haline getirdiler.
MaloM: Yok sanırım...
ZaroM: Şövalyelerin şarj zarı. 8 atmam gerekiyodu gerçi 3d6'da ama yetişmese pegasuslar gatto olacaktı.

Eyw arkadaşlar.
War, war never changes...

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Kasım 30, 2013, 12:43:30 ÖÖ »
MaloM: Hellblaster. Zaten menzili kısıtlı. Tam ateş edeceği rounddan evvel dibinde kırılan detachmentten panikleyince hiç ateş edemeden pegasus maması oldu.

Yaw detachment kuralları değişmedi ise, panic attırmıyor... aklında olsun Salih...

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Kasım 30, 2013, 09:36:20 ÖÖ »
Parent uniteye attirmiyor diye biliyodum abi. Panik atan hellblaster.

Panik atak...
War, war never changes...

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Kasım 30, 2013, 11:10:47 ÖÖ »
27 Kasım Çarşamba
Slow Grow Ligi
750 puan Meeting Engagement
Özgün (Beastmen) vs Çağdaş (Bretonnia)
Bretonnia Victory

Oyun, 6" çevresine Stubborn veren binanın etrafında döndü. Bu binanın Özgün'ün ordusunu ikiye bölmesiyle sol kanadı M@A ve KOTR işbirliği aldı, sağ tarafı da Pegasuslar. 5. turda kaçan leadership testleri sonrası Beastmen'leri tamamen sildik.

MoM: cesur Breton Pegasus Şövalyeleri
MaloM: -
ZaroM: Özgün'ün 4.turdaki kötü zarları

29 Kasım Cuma
Slow Grow Ligi
750 puan Dawn Attack
Gözde (Darl Elf) vs Çağdaş (Bretonnia)
Bretonnia Victory

2X 25 Warrior, 10'luk Crossbow ve 5'lik Cold Knight'ları ile aslında oyunun başında, bu maç DE'lerin diye ikna olmuştum. Bir de üzerine Dark Magic bilen Level 2 büyücü geldi masaya. Bu arada DArk Magic çok etkiliymiş ve büyüleri felan harika. Oyun boyuca güvendiğim Treb iş yapmadı, taki Level 2 önce miscast atıp bir wound yiyip, üzerine scatter eden Treb vurup Level 2'yi alana kadar. Motivasyonunu kaybeden Gözde, üzerine M@A ve KOTR ünitelerinden charge yiyince oyunu aldık.

MoM: valla Treb
MaloM: Level 2 Dark Elf
ZaroM: -

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Aralık 05, 2013, 06:40:11 ÖS »
30 Kasım 2013
-Dwarves(Yakup) vs Vampire Counts (Semih)
-750 pts Slow Growing League
-Çaprazlamasına yerleşim olan oyun
-Vampire Victory

Yakup iki büyük ünite, GW dwarf warrior, 1 Top ve bir Runesmith ile oyuna çıkmıştı. Bende ise, içinde Vampir olan 40 Skeleton, 3 Spirit Host, 1 Vargulf vardı... yerleşimde Yakup, hiç 1 atmadı ve istediği gibi yerleşti, ben ise vargulf'a 1 atarak onun rezervde kalmasına sebep oldum... ilk round Vargulf'u iyi sakladım top ıskaladı, Dwarf warriorlar Runesmith'in magic Weapon'una güvenip spirit host'a daldılar ama evdeki hesap çarşıya uymadı, Rune Smith o gün büyülü silah yerine , büyülü zırh giydiği için kimse hayaletlerime vuramadı... ikinci round dwarf topu açıktaki varguf'u vurdu ama 3 wound vererek 1 wound ile sahada kalmasına izin verince, Vargulf Spirit host ile dövüşen Warriorların kanadına kapanıp cezayı kesti... Skeleton ve vampir ünitesinden charge yiyen dwarflar dwarf olduklarını unutup 11" kaçınca iskeletlerde boşta kalmış oldu... ilk round wargulf warriorları iyice silkeledi, 2. round birkaç dwarf daha tepeledikten sonra öldü , bu sırada skeleton ünitesi warriorlara charge edip onları rune Smith hariç tamamen temizleyince kaçan rune Smith Vampir maması oldu... İkinci roundda adam kaldıracam derken misscast atan vampir 2 Level kaybedince oyunu sade vatandaş olarak bitirdi... :) Keyifli bir maçtı... Oyunun başında Yakubun beni dwarflarını bu puanlardaki cheese liğine karşı uyarması ayrıca centilmen bir davranıştı... Sanırım yakup bundan sonraki savaşlarına büyülü silah almadan çıkmaz... :)

30 Kasım 2013
-Bretonnia(Çağdaş) vs Vampire Counts (Semih)
-750 pts Slow Growing League
-Dawn of War (Random Yerleşim)
-Vampire Victory

Çağdaşın, bir Knights of Real Bus, bir 40 kişilik Men@arms ve 3 pegasus Knight'ına karşı Yakup ile savaştığım listeyle çıktım... zarlar sonucu ben sol kanada yerleştim zarlarda daha şanslı olan Çağdaş ise ortada battle line kurdu... Oyunu bana kazandıran vampirimin zombie kaldır büyüsü oldu... her round cavalry Bus'ın önüne zombie kaldırmayı başardım. Yeni kalkan Zombie'ler puan vermediği şövalyeler için boşu boşuna zombileri kesip durdular... Bu sırada ben kanadımı Pegasuslara açtım... Tuzağa düşen pegasus Knightlar vampiri assasine etmek için iskeletlerin kanadına girdiler ama ünitedeki banner sayesinde fear testlerini 3d6 nın büyük 2si ile atıp tuturamayınca vampir tarafından ince şeritlere bölünüp kovalandılar, yakalanıp yok edildiler... Savaşın benim için en kritik anı vargulf ile Cavalry bus'a charge etme kararımdı... hani breton Knightlarına charge yaptırmamak adına yaptığım bu hatada ünitedeki iki karakter (general ve BsB) Vargulfu yaraladı statik ise öldürdü... neyse ki son round yine bir zombie operasyonu ile bus'ın önünü kapatıp men at arms'a yandan spirit önden vampir+iskeletler ile girince onları da dövüp saha dışına kaçırdık... Böylece zafer Arthell Kalesinin oldu... Oyun için teşekkürle Çağdaş... Bu arada oyundan sonra çağdaş ile aynı şeyi konuştuk herkesin ordusu gayet kazanma odakı kuruluyor gibin, Hani benim ilk düşündüğüm listede 2 tane 20lik skelet ve necromancer falan vardı... ama 20li saurus blokları 20 li GW Darwf blokları, cavalry busların uçuştuğunu görünce bende bir 40lı iskelte dönmenin daha doğru olacağına karar verdim ;)

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Aralık 06, 2013, 08:56:54 ÖÖ »
açıkçası ben elimdeki modellere göre yapmıştım orduyu :D...

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Aralık 06, 2013, 04:49:45 ÖS »
hani her şeyi geçtim de o miscast'ler neydi üstat? :D

Öz highlore

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : Aralık 07, 2013, 02:57:26 ÖÖ »
Ne dayak yedim bugün...1000 puanlık ünite 300 puanlık üniteyi kıramadı...Lanet olsun bazı şeyler...

...detayları çağdaş yazacaktır...ama dayak yedik özetle...
« Son Düzenleme: Aralık 07, 2013, 03:01:06 ÖÖ Gönderen: Ultra Yüksek Elf »
The elves are watching