Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: TÜSOT Warhammer 40K Türkiye Şampiyonası - 23 Eylül  (Okunma sayısı 4173 defa)

Ruhi

• E-Posta
TÜSOT Warhammer 40K Türkiye Şampiyonası - 23 Eylül
« : Eylül 06, 2012, 06:00:30 ÖS »
Sadece paylaşayım diye post atıyorum. Keza katılıyorum ve bayağa da heyecanlandım. O sıralar orada olabilecek birileri olsa harika olur. Ayrıca dürütçesi yalnız gitmek biraz bayık geliyor, ama neyse. Hani malum zor olduğunuda tahmin ediyorum peşimden birilerini getirmek için zorlamanın. Uçak paraları, vs. malum.

Neyse şampiyona kuralları şunlarmış:
http://www.tusot.org/WH40K/Sampiyona_Formati.pdf

Hani merak eden var ise; Katılımcılara şöyle bir baktım (Keşke Semih veya Batuhan gelebilseydi diye iç geçirerek): Herkes her orduyla çıkabilir tabi de, muhtemelen 2 Grey Knight, 1 Space Wolf, 1 Space Marine, 1 Blood Angels, 1 Guard, bir tane de Tau olacak gibi gördüm.

NOT: Umuyorum bir Cumartesi akşamı içmesi falan olur iki sohbet ederiz falan, ama hani bakalım İstanbul hali bir garip oluyor. Heh.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
Ynt: TÜSOT Warhammer 40K Türkiye Şampiyonası - 23 Eylül
« Yanıtla #1 : Eylül 24, 2012, 04:23:42 ÖS »
Selamlar,

Sampiyona geldi geçti. Üç, beş bir şey söyleyeyim istedim. Öncelikle biraz şans, biraz kısmet, biraz beceri derken turnuvayı kazandım  8). Maçlardan falan bahsetmek için sabırsızlanıyorum, keza İzmir dışına gidip turnuvaya ilk defa katıldım. Ama önce biraz organizasyondan bahsedesim var.

Ankara'dan da gelen bir arkadaş vardı. Hani tüm çağrılanlar gelebilseydi İzmir'den Semih de gelecekti, böylece 3 İstanbul dışı kişi olacaktı. Bir sonraki sefere umarım. Turnuva masaları, şunları bunları tahmin edilebileceği gibi sorunsuzdu. Herkes saatinde, hatta öncesinde oradaydı. Pegasus yeni masalarla çok güzel bir warhammer mekanı olmuş. Karargah tayfasının gelişi falan henüz sular tam durulmasa da, biraz hırala gürele olsa da mekana bir canlılık getirdiği aşikar. Yakında her şey yoluna girer muhtemel, keza Pegasus ve sahibi Yusuf çok iyi iş çıkartıyorlar gibi göründü. (İki magic draftı gördüm sadece pazar günü ki, bir sürü takas falan da vardı. İnanılmaz ama gothic oynayan 4 kişi vardı. Baktım kaldım.)

Turnuva sırasında Facebook güncellemeleri falan çok hoştu. Onun dışında final maçında çok hoş bir iş yapılmıştı. Biz iki oyuncu ve hakem arka tarafta bir yerdeydik. Masayı çeken bir kamera, zarları çeken başka bir kamera vardı. Seyirci falan yoktu odada. Tüm bu çekimler, Pegasus'un altındaki bir televizyona veriliyordu. Aşağıda maçı izleyen bir tayfa vardı, ve acayip eğlendiklerini söylediler. Bir kamerada aşağıdaymış. Hani bir sürü maç sırası yorum falan yapılmış. Çekimler montajlayıp yakında nete koyacaklarını söylediler.

Bir de millet tabi sessiz kalma zorunluluğu olmayınca, yani oyunculardan izole bir yerde olunca kendinden geçme izniyle izleyince acayip hava olmuş. Biz de maç sırasında biraz etkilendik aslında. :) Şöyleki: Maçta kritik bir durum vardı. Bir ara bir genestealer assultunu 3 üniteye (2 araç, 1 dreadnought'a ) aynı anda yaptım. İlk araç patladı, sonra 2. araç patlama zarında 6 atınca ve o da patlayınca uzaklardan bir gol sevincine benzer ses geldi. O zaman dank etti, maç oyunca duyduğum seslerin aslında gayet aşağıdan geldiği. Hehe..

Kısacası süper, über keyifliydi. Herkes çok nazik, ve gayet centilmendi. Hani şehir dışından geldiğimizden ekstra bir misafirperverlik de vardı. Bir sürü kişiyle yüzyüze tanıştım, ve iyi zaman geçirdim. Müthiş sevimli, zaman geçiresi insanlar var. Hani boşverin İstanbul'u İzmir'e gelsenize falan dedim millete.

Sonuçta kazanınca 100 poundluk terrain aldım Kule'ye. Daha da para kaldı. Stokda yoktu ama umarım bir Fantasy terraini ile değerlendirebiliriz.

Son not olarak bir sürü kahkaha falan vardı, ama benim için günün lafı şuydu. İki Grey Knight Prufier listesi (Şu 6 Rhino, içlerinde 5'er purifier, onları troop yapan special karakter, ve 2 autocannonlı dreadnoughtlu liste. En gıcık olunanı yani) ilk turda birbirlerine çıktılar. Neredeyse mirror liste sonrası kaybeden arkadaş, herkesin ortasında bozulmuş bir sesle: "Bu Grey Knightlar çok cheese" dedi.

Gelecek senelerde umarım hani birkaç kişi beraber gitme şansımız olur.

NOT: Minyatürler çok beğenildi. Aylin'in kızlar muhabbeti günün ana başlıklarındandı. Aylin'e ve Semih'e minyatürler için bir sürü teşekkürler.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Azactoth

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Eylül 24, 2012, 04:42:58 ÖS »
İnanılmaz... Bir kez daha kutlarım Ruhi... Haksız olduğuma sevindiğim nadir anlardan biri :)

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Eylül 24, 2012, 09:52:04 ÖS »
Büyük adamsın valla 5th te tyranidle kazanmak gerçekten herkesin yapabileceği birşey değil kutlarım

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #4 : Eylül 24, 2012, 10:46:07 ÖS »
Bal!
Tomb Kings
2189+

salnihra

• Misafir
    • E-Posta