Savaş Çekici > Campaign: Operation Fall Blau

Campaign: Operation Fall Blau

(1/5) > >>

Barbar139:

Operation Fall Blau

Temmuz 1942

1942 yazında Axis orduları, başladıkları işi bitirmek üzere bir kez daha Sovyet topraklarında ilerlemeye başlarlar. Kuzeyde Moskova sınırına gelen düşman birlikleri, Sibirya bölüklerinin çağırılmasıyla bir derece geriletilmiş olsa da, güneyde Alman ilerleyişi devam etmektedir. Kafkaslar geçildiği takdirde, Axis birlikleri ve Bakü petrolü arasında hiçbir şey duramayacaktır. Almanlar, İtalyan müttefikleri ile beraber Kafkaslar’dan geçen yolu açmaya çalışırken Sovyet güçleri bir an önce toparlanıp savunmalarını planlamak durumundadır.

Cepheler

1) Voronezh Savunması

Sovyet güçleri, şehre ilerleyen Axis birliklerini yavaşlatmak ve Kızıl Ordu’nun savunma hattı oluşturmasına destek olmak zorundadır. Axis orduları, geri çekilen Sovyet birliklerini tamamen bozguna uğratabilirse, amacına ulaşmış olacaktır.

Senaryo: Fighting Withdrawal
Axis güçleri, (İtalya dahil) “Attacker” durumundadır. Sovyet güçleri “Defender” pozisyonundadır. Sovyet tarafı ordu tipi olarak “Tank Batallion” seçemez.

2) 147. Tepe

Oronets nehri civarında çatışmalar başlamıştır. Axis birlikleri, kesin sonuç elde etmek için Sovyet savunma hattını yarma girişiminde bulunurlar. 147. Tepe’nin ellerine geçmesi durumunda Axis güçleri tüm nehir hattını kontrol edebilecektir.

Senaryo: Breakthrough
Axis güçleri, (İtalya dahil) “Attacker” durumundadır. Sovyet güçleri “Defender” pozisyonundadır. Sovyet tarafı ordu tipi olarak “Tank Batallion” seçemez.

Barbar139:
Bugün Ruhi ve Levent'le konuştuktan sonra gaza geldik, bir de FoW campaign'i yapalım, hayat suyu verelim dedik. Haftada bir maç yapılsa yeter de artar bile. Semih abi ve Karate Can da katılsa ne de güzel olur hatta. (Acil Sovyet oyuncusu aranıyor bu arada, tek başıma Mohterland'i korumak zorunda kalıyorum.)

Şaka maka, bu campaign ile süper bir oyun olduğunu düşündüğümüz ve yakın zamanda 3. edisyonu çıkacak olan Flames of War'u da tanıtmak istiyoruz. Eğer bize katılır ve Amerikan, İngiliz vs gibi orduları toplarsanız bir sonraki campaign'de mutlaka yeriniz olur!

Not: Bölümleri elimden geldiğince tarafsız yapmaya çalışacağım, ama yine de campaign sırasında herhangi bir zamanda "abi şu çok imba olmuş" derseniz hemen değiştiririz.

Not 2: Gidişata göre 3, max 4 hafta sürecek bu campaign, 1942 yazı ile kışı arasındaki savaşları konu almaktadır, Stalingrad çatışmaları yaptığımız istişare(!?) sonucu campaign'e dahil olmayacaktır.

Ruhi:
Muhteşem olmuş Batuhan! Heyecanla Komünist tekmelemeyi bekliyorum. :)

Azactoth:
bak yine bana para harcatacaksınız.... :)

DNA Maniac:
:D benim çocuklarda emrinde abi, hatta stugların nerdeydi? :D

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git