Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Selamlar  (Okunma sayısı 1501 defa)

Strider

• Misafir
    • E-Posta
Selamlar
« : Aralık 27, 2011, 10:30:36 ÖÖ »
Yazıdan önce dikkat acemi çıkabilir uyarısı yapmak istiyorum öncelikle :)

Sancılı bir foruma kayıt olma sürecinin ardından buradayım. Yanlış anlaşılmasın gönderme yapmıyorum :) spam maillerin arasında kaynadıktan sonra attığım mail ile gördüğüm ilgiden çok etkilendim. Ve topluluktaki herkesin işini ne kadar ciddiye aldığını yaşamış oldum.
Kuleyi ziyaret etmek için tarih almak istiyorum. Masaüstü konusunda fazla acemiyim ama magic ile aram var az biraz. PC üzerinden de olsa oynuyorum.
Amacım izleyerek başlamak ve izmircon a kadar bir masaya katılacak kadar acemiliğimi atmak. Bülteni daha yeni okudum hatta staff olarak görev almak bile isterim ama o şansımı yitirdim galiba ?

Deeyo

• E-Posta
Ynt: Selamlar
« Yanıtla #1 : Aralık 27, 2011, 10:49:54 ÖÖ »
Öncelikle hoş geldin.

Bir terslik olmazsa bu akşam Kule'de bir aktivite olacak bir masa FRP belki bir iki masa Warhammer yolun düşerse yüz yüze tanışmayı isteriz.

Not: Staff olmak için hiç bir zaman geç kalmış sayılmazsın.

Alkım
dey layt com and me wan go hom...

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
Ynt: Selamlar
« Yanıtla #2 : Ocak 08, 2012, 11:07:31 ÖS »
Yeni farkettim post u valla, muhtemelen birçok kişi de atlamıştır, malum sadece ... tarihte geleceğim var mı oynayacak tarzı bir başlık.

Öncelikle hoş geldin, Kule Sakinleri her ne kadar fiziksel olanakları açısında çok etkileyici olmasa da bilişsel varlığı olarak muhteşem denebilecek bir varlığa sahip bir oluşumdur. İlgilendiğini söylediğin rol yapma oyunları (yani frp gibi oyunlar) açısından duyduğun duymadığın her oyun hakkında bilgi sahibi, hatta bir süre oyun yöneticiliği yapmış veya oynamış insanları burada bulman mümkün. Bunun haricinde minyatür savaş oyunları (warhammer gibi), magic gibi kart oyunları, larp olarak adlandırılan teatral rol yapma oyunları, yani aslında kısacası içinde hayalgücü bulunan herşeyle ilgili bir grubuz. Her yaş ve ilgi grubundan yeni yüzleri aramızda görmekten son derece mutlu oluyoruz. Üyelerimiz genel olarak sorulan her soruya cevap vermeye çalışan ve yardımcı olmak için çaba gösteren insanlardır, bu konulardaki bilgilerini ahkam kesmek veya karşısındaki kişiye üstünlük kurma gibi küçük kafalı insanların yaklaşımlarını sergileme derdinde olan kişiler değildir. Acemilik ustalık gibi tanımlamaların çok önemli olmadığını düşünüyorum, önemli olan saygı sınırları içinde hep beraber eğlenebilmek bence.

IzmirCon a gelince her sene az tecrübeli oyunculardan, çok tecrübeli oyunculara kadar bir yelpazede kişilere hitap edecek oyunlar açmaya çalışıyoruz. Bundan dolayı o konuda kesinlikle sıkıntı oluşmaz.

Yaptığımız işi ciddiye alma konusunda da doğru tespitte bulunmuşsun, her ne kadar bu topluluk kar amacı gütmeyen bir yapıda olsa da bunu işin savsaklanması veya amatörce yapılması için bir gerekçe olarak görmüyoruz. Yapılan çalışmalar (İzmirCon, oyun günleri, Warhammer turnuvaları...) büyük oranla yapılan toplantıların ve bol bol kafa patlatmanın sonucu ortaya çıkıyorlar. Ruhi' nin sıklıkla dediği gibi oyun oynamak ciddi bir iştir.

Kule' ye daha önce belirlenen bir tarihte gelirsen ilgilendiğin, bilgi almak istediğin konularla ilgili yardımcı olacak birileri illa ki ayarlanabilir, yok yolum düştü deyip rastgele bir zamanda uğrarsan muhtemelen açık olacaktır, orada bulunan arkadaşlarla da görüşebilirsin, fakat o anda orada kimin olacağı tamamen şansa kalmış.

Tekrar hoş geldin, görüşmek üzere.

Levent